Rudar dočekuje Petrovac (subota 30.april) u 16.00 sati

Podijeli:

Rudar počinju seriju od pet utakmica u kojima će probati da se ” spasi ” od baraža , a predstojećeg vikenda ih čeka važna utakmica – naš tim u subotu (30. april) dočekuje Petrovac pod Golubinjom u 16.00 sati u okviru 32. kola domaćeg šampionata.

Rudar je kompletan što se igračkog rostera tiće , osim Žarka Popovića koji je suspendovan zbog žutih kartona..

Aleksa Golubović , 19-godišnji vezni igrač ubilježio je u svoj konto 25 nastupa u dresu Rudara ove sezone , tačnije 1410 minuta u igri , silom – prilika povreda i žutih kartona često je pokrivao poziciju desnog beka i odlično se snašao na toj poziciiji u timu .

Aleksa Golubović najvljuje sjutrašnju utakmicu za sajt Rudara :

Slažem se da za nas počinju presudne utakmice da izbjegnemo baraž , dolazi nam ekipa Petrovca i za nas jedina opcija pobjeda , sigurno da će biti teško jer Petrovčani se bore da obezbjede plasaman za evropska takmičenja , pozivam navijače da dodju na stadion i da nas podrže jer svaka utakmica za nas je sada “biti li ne biti ” da bi ostali bez baraža.

Ja sam zadovoljan svojim igrama ali sigurno da to može puno bolje , ali ovo je moja prva sezona gdje sam dobio šansu i ozbiljnu minutažu u ekipi i mislim da sam dobro iskoristio . Jedno je sigurno da ću ja i svi ostali fudbaleri dati maksimum na terenu za Rudar . –

Službena lica za sjutrašnju utakmicu :

Zdenko Šestović Podgorica Delegat , Dalibor Vujisić Podgorica Sudija , Igor Tomašević Nikšić I pomoćnik , Marko Bulatović Podgorica II pomoćnik , Aleksandar Šćekić Berane IV sudija i Ranko Spasojević Podgorica Kontrolor sudjenja.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.