Bod za hrabri Rudar

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 25. KOLO

Sutjeska-Rudar 1:1 (1:0)

Stadion kraj Bistrice. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelci Pajović u 42. za Sutjesku, a Suraka u 57. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Ćetković (Sutjeska), Kovačević (Rudar)

SUTJESKA: Ličina, Osmajić (od 68. Raičević), Janjić, Pajović (od 76. Dubljević), Marković, Ćetković, Grivić, Bulatović, Šofranac, Augusto, Mihelič.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Pejović (od 30. Kotorac), Vukčević, Matsui, Golubović. Talović, Suraka (od 75. Kovačević), Živković (od 90. Tahirović), Zečević.

Rudar je napravio još jedan podvig i nanizao devetu uzastopnu prvenstvenu utakmicu bez poraza. Ako uzmemo u obzir da su u prošlom kolu protiv Budućnosti, kao i u ovom, igrali bez tri standardna prvotimca, i da su ostali neporaženi od vodećih timova, defititivno je svima jasno da se tim iz Pljevalja polako vraća tamo gdje mu je i mjesto. Ponovo bez Vuka Strikovića, ovoga puta bez komandanta odbrane Nemanje Kartala, kao i Pejovića koji se povrijedio u 30. minutu, puleni Vuka Bogavca, više nego zasluženo, došli su do boda. Sutjeska, koja je bila kompletna, diktirala je tempo u prvom poluvremenu, a Rudar u drugom, potpuno je umrtvio igru Sutjeske i većim dijelom kontrolisao dešavanja na terenu.

Pljevljaci su bolje počeli utakmicu, a prvu ozbiljniju priliku imao je Miloš Zečević u 8, a kasnije i Dušan Živković u 10. minutu kada je sa par metara šutirao u Suada Ličinu. Od tada domaći su preuzeli inicijativu, međutim tek u 28. minutu ozbiljnije je zaprijetio Božo Marković sa nekih 17 metara, no šutirao je pored gola. Isti igrač je, iskosa sa lijeve strane, u 36. minutu šutirao, ali Lazar Baltić je sjajnom intervencijom spasio svoj gol. U međuvremenu Vuko Bogavac morao je izvrši prinudnu izmjenu, kada se povrijedio roviti Matija Pejović, a u igru je ušao Dejan Kotorac. Tada je na mjesto štopera prešao Milija Golubović iu tandemu sa mladim Nikolom Vukotićem odlično odradio posao.

Sutjeska je povela u 44. minutu, centrirao je Rene Mihelič, Marković glavom prebacio loptu do Igora Pajovića, koji je šutirao sa sedam metara i donio svom timu prednost.

Pljevljaci su visokim presingom poćeli drugi dio igre, a Rudar je izjednačio u 56. minutu. Na jednu odbijenu lotu sa preko 35 metara Marko Merdović uhvatio je volej, lopta je pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, na odbijenu lotu natrčao je Zakaria Suraka i sa desetak metara, iskosa sa lijeve strane, poravnao rezultat. U 79. minutu Sutjeska je imala priliku preko Markovića, no je Baltić odbranio njegov šut glavom sa par metara. U 86. minutu Baltić fenomenalno izvukao loptu ispod prečke poslije šuta rezerviste Milivoja Raičevića, a u 90. minutu na čudesan način odbranio šut Miheliča sa desetak metara i izrastao u junaka utakmice.

U narednom kolu Rudar u Pljevljima za sedam dana dočekuje Iskru.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti