FK Rudar Pljevlja - Zimske pripreme

FUDBALERI RUDARA DOPUTOVALI U ANATLIJU

„Brđani“ prvi testiraju Rudar

Podijeli:

FUDBALERI RUDARA DOPUTOVALI U ANATLIJU

Fudbaleri Rudara, preko Beograda i Istanbula stigli su sinoć Antaliju. Ekspedicija Rudara došla je i nešto većem sastavu nego što je to bilo planirano. Već sjutra nakon utakmice sa Čukaričkim znaće se koliko će se igrača ostati u turskom ljetovalištu. Prema riječima Duška Šarića pred put za Antaliju nekoliko kvalitetnih inostranih fudbalera priključilo se ekspediciji iz Pljevalja koja je krenula put Turske. Upravo zbog toga zakazana je utakmica sa drugim timom Čukaričkog koja će početi u 16 časova po našem vremenu, na terenu pored hotela „Titanik“ u Beleku.

Moram da naglasim da sam upravo zbog velikog broja igrača koji su na probi u Rudaru zakazali utakmicu sa drugim timom Čukaričkog. Nakon te utakmice vidjećemo ko će ostati, a ko će potražiti sreću u drugim ekipama. Igrači koji su na probi i oni koji su jedno vrijeme proveli sa nama radeći u Pljevljima dobiće šansu da se dokažu na ovoj utakmici. Prema mojim informacijama uz dva igrača iz Brazila priključila su se u Beogradu našoj ekipi kao i jedan Holanđanin. Radi se o igraču koji vodi prijeklo sa naših prostora. Po onome što smo vidjeli radi se o kvalitetnim igračima, kazao je Šarić koji je sa ekipom u Antaliji.

On je ipak rekao da prilikom izbora stranih fudbalera moraju biti oprezni.

Znamo da je ograničen broj stranaca i da čekamo vizu za Zakariu Suraka, sa kojim smo skolopili dogovor o saradnji. Da ne bi gomilali broj stranih igrača nakon sjutrašnje utakmice znaćemo tačan broj fudbalera koji će ostati ovdje. Ono što raduje je da se sve veći broj kvalitetnih fudbalera interesuje za saradnju sa nama. Postoji sve veće interesovanje ozbiljnih klubova za naše mlade igrače što je znak da smo na pravom putu. Međutim još jednom ponavljam ne zanosimo se mnogo. Naš cilj je opstanak i već u prvom kolu, nastavka prvenstva, igramo veoma važnu utakmicu sa direktnim konkurentom OFK Titogradom u Pljevljima, zaključio je Šarić.

Rival Rudara Dinamo iz Moskve

Pored duela sa Čukaričkim Rudar će za dva dana odmjeriti snake sa Kolosom Kovalikom premijer ligašem iz Ukrajine. Narednu utakmcu Rudar će odigrati u 31. januara sa ruskim prvoligašem Orenburgom, a 2. Februara sa Dinamom iz Moskve. Poslednji meč u Antaliji Rudar će odigarti 4. februara, a protivnik još nije određen.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.