Budućnost prekinula niz Rudara…

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 10. KOLO

Budućnost-Rudar 3:0 (1:0)

Stadion pod Goricom. Gledalaca oko 700. Sudija Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici. Danijel Dević (Bar) i Jovica Tatar (Podgorica). Strijelci: Petrović u 23Adžić u 59. i Ivanović 87.

BUDUĆNOST: Dragojević, Ražnatović, Mijović, Babić, Adžić, Mirković (od 87. Ćetković), Mijović, Petrović (od 76. Kordić), Raičković (od 87. Đuričković), Ivanović (od 87. Đukanović), Terzić.

RUDAR: Vojinović, Čavor, Gašević, M. Golubović, Jočić, Peličić (od 74. Prekončević), Živković (od 74. A. Golubović), Zečević, Vujanović (od 64. Vujović), Suraka (od 65. Kartal), Striković (od 74. Vučićević).

Rudar je prekinuo niz od četiri vezane pobjede. Igra Pljevaljaka nije bila na nivou predhodnih duela, jer je nedostajao taj završni pas ka napadačima, jer odbrana Budućnosti svoju pažnju usmjerala ka Milošu Zečeviću i posebno Dušanu Živkoviću koga su u potpunosi neutralisali. Prava je šteta što okolnosti nisu bile drugačije, jer i Budućnost nije pokazala nešto više, ali sasvim zasluženo došla do bodova.

Publika pod Goricom Budućnost je povela u 23. minutu. Činilo se da će Rudar odbiti napad domaćina, ali uz dosta sreće lopta se odbila do Igora Ivanovića, koji se velikom brzinom obreo u šesnaestercu Rudara, odvukao igrače na desnu stranu, vratio na desetak metara u sredinu, a Zoran Petrović je natrčiao na loptu i zakucao je u mrežu.

Unastavku Budućnost je nastavila u istom ritmu, u 58.minutu Ivanović je odlično šutirao sa desetak metara, a Vladan Vojinović je odličnom intervencijom spasio svoj gol. Ispostavilo se za kratko. Nakon kornera glavom u mrežu loptu je smjestio Vladan Adžić, a koliko poštovanje prema Rudaru ima ovaj igrač koji sa klubom iz Pljevalja osvojio sve pokazao je tako što nije proslavio pogodak.

U 86. minutu, malo je reći lošu postavku odbrane Pljevljaka ikoristio je Ivanović, koji je makar desetak sekundi mahao i tražio loptu dok je trčao ka golu Rudara i sa pet metara postigao gol.

Prava je šteta, što mladi Aleksa Golubović, nije iskoristio odlično ubacivanje kada je sam izašao ispred Miloša Dragojevića. Desetak sekundi prije kraja čak tri igrača Rudara nisu uspjela iz peterca da zatrese mrežu domaćina.

Nakon ove utakmice slijedi dvonedjeljna pauza, koja će sigurno prijati Pljevljacima, a nakon toga slijedi još jedno gostovanje u Danilovgradu protiv Iskre.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.