Četvrta pobjeda u nizu …

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 9. KOLO

Jezero-Rudar 2:4 (1:2)

Stadion u Beranama. Gledalaca oko 150. Sudija Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Marko Gojković (Nikšić). Strijelci Mujeci u 45+1 iz jedanaesterca i Redžepagić u 90+1. za Jezero, a Suraka u 10. i Radenović u 43. a.g. i Striković u 84. i 90+2. za Rudar. Žuti karton StrikovićZečević, Bojović, Agović (Rudar) Lambulić (Jezero)

JEZERO: Asanović, Dedić, Mujeci (od 63. Vlaisavljević), Mendi, Adžović, Đurđević (od 71. S. Radenović), Vuković, Račić, Lambulić, Bošković (od 71. Redžepagić), V. Radenović.

RUDAR: Agović, ČavorGašević (od 90+3 Vujović), Kašćelan, KartalPeličić, Živković (od 71. Striković)Bojović, Zečević (od 90+3 Kasalica), Vujanović (od 71. Golubović), Suraka (od 90+3 Krstonijević).

Rudar je na stadionu u Beranama odigrao, možda i svoju najbolju utakmicu ove sezone. Od početka do kraja kontrolisali su meč, lako dolazili do prilika za gol i sasvim zasluženo vezali četvrtu prvenstvenu pobjedu. Naravno da je kada se pobjedi sve lakše i sada je samopuzdanje tima iz Pljevalja dostiglo tačku ključanja. Muddro je igrao Rudar, a Vuk Striković pokazao da se vraća u prošlogodišnji ritam kada je Rudaru donisio važne bodove. Ako bi gledali ono što nije dobro to je način na koji su igrači Rudara dobili kartone, zbog prevremenog ulaska u igru, prigovora, zadržavanja i Bojović jedini zbog prekršaja.

Rudar je poveo u 10. minutu, korner sa desne strane izveo je Ognjen Peličić, a Zakaria Suraka, odlično reagovao na odbijenu loptu, šutirao, i lopta je završila iza gol linije. Kasnije se igralo mirno Rudar je kontrolisao utakmicu, a u 43. minutu duplirao vođstvo. Centrirao je sa desne strane Ognjen Gašević, a ispred Miloša Zečevića interveniso Vasilije Radenović i zatresao sopstvenu mrežu. Kada se čekao kraj poluvremena, lopta je u ruku zakačila Gaševića, a arbitar Bešović pokazao ne bijelu tačku, uspješan realizator bio je Ndue Mujeci. Stekao se utisak da je ruka Gaševića bila u prirodnom položaju i da je Bešović ovdje oštetio Rudar. Samo minut nakon toga Nikša Vujanović našao se oči u oči sa Igorom Asanovićem, međutim umjesto da šutira on je pokušao da lobuje golmana Jezera, ali je Asanović prozreo njegovu namjeru.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imalo je Jezero i to u 68. minutu. Centrirao je Lazar Lambulić, a Mamau Mendi, šutirao je glavom, međutim Jasimin Agović je bio ne mjestu. U 72. minutu Vuk Struković je preciznim pasom uposlio Suraku koji je izašao sam ispred Asanovića, plasirao loptu, no pogodio je stativu. U 84. minutu, Marko Čavor glavom je izbio loptu sa svoje polovine, a turbo Vuk Struković, prosto je ostavio u mjestu Radoša Dedića, izašao sam ispred Asanovića i rutinski zatresao mrežu. Igrao se 91. minut kada je Miljan Vlaisavljević uposlio Edisa Redžepagića koji je preciznim udarcem sa desetak metara zatresao mrežu i vratio domaće u meč. Međutim minut nakon toga Struković je utišao malobrojne navijače Jezera. Ivan Bojović uputio je sa svoje polovine precian pas ka Strikoviću koji je primio loptu između bekova Jezera, šutirao sa 18 metara i donio svom timu nova tri boda.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti