LOŠE IZDANJE RUDARA PROTIV ISKRE

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 250. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur i Marko Gojković ( oba iz Nikšića). Strijelci: Sekulić u 5Da Silva u 49. i Perović u 60. minutu za Iskru. Žuti kartoni: M. Golubović (Rudar) i Pešukić (Iskra)

RUDAR: Agović, Prenkočević, Matsui, M.Golubović, Gašević, Banović, Krneta (od 46. Popović), Živković (od 80. S.Golubović), Striković, (od 65. A. Golubović), Čavor, Bojović.

ISKRA: Kordić, Tučević, Da Silva (od 63. Kojašević), Šahman, Pavlović (od 63. Najdenov), Pešukić, Perović (od 63. Šo) Pavličević (od 80. Obradović), Bakrač, Sekulić ( od  80. Vuković)

Gosti su zasluženo odnijeli bodove iz Pljevalja. Od početka meča bilo vidljivo da je Iskra u ovom trenutku kvalitetniji tim što je na kraju pokazao i krajnji rezultat. Sa druge strane dvije greške u uvodnim minutima prvog i drugog poluvremena skupo su koštale Rudar koji je mora biti mnogo borbeniji i smjelili u napadu. Inače utakmica se igrala po teškom neravnom i raskvašenom terenu.

Iskra je povela već u petom minutu. Sa dvadesetak metara šutirao je Petar PavličevićJasmin Agović odbranio njegov šut, ali lopta se odbila do Balše Sekulića koji je preciznim šutem savladao  čuvara mreže domaćih.

Rudar je mogao do izjednačenja u 17. minutu kada je Vuk Striković, nakon kornera, sa pet metara šutirao glavom, ali pravo u Marka Kordića. U 20. minutu, opet poslije kornera šutirao je Martin Prenkočević, ali odbrana gostuju izborila njegov šut sa linije šesnaesterca. U 38. minutu glavom je sa sedam metara šutirao Ivan Bojović, ali preko gola. Do kraja poluvremena Pljevljaci su imali više loptu u nogama, ali su fudbaleri Iskre znalački zatvorili prilaze golu i brzom transformacijom dolazili do šesnaesterca Rudara. 

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Iskra je duplirana prednost. Pavličević je sa desne strane ubacio loptu po zemlji, Da Saliva kao na treningu sa pet metara usamljen savladao Agovića. U 55. minutu Rudar je mogao da smanji prednost Iskre, sa 20 metara dobro je šutirao Dušan Živković  ali je Kordić paradom sačuvao svoj gol i to je bilo sve od Rudara na ovom meču.

U 60. minutu Mihailo Perović bio je u duelu sa Balšom Banovićen  štoper Rudara je pao, a napadač Iskre lagano savlada Agovića. Nakon ovog gola stekao se utisak da su fudbaleri Rudara jedva čekali kraj meča  a fudbaleri Iskre zadovoljni visokom prednošću nisu mnogo forsirali. 

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.