Loše izdanje Rudara

Podijeli:

Petrovac-Rudar 3:1 (2:1)

Stadion pod Malim brdom. Bez publike. Sudija: Marko Milačić (Kotor). Pomoćnici Savo Vujović (Cetinje) i Goran Šućur (Nikšić). Strijelci Divanović u 6. i 89. i Vukčević u 26, za Petrovac, a Striković u 34. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Mijušković (Petrovac), Kartal (Rudar).

Crveni karton Zoran Mikijelj (Petrovac) u 49. minutu.

PETROVAC: Đurović, Medigović, Savović, Mikijelj, Marković, Tačibana, Đurđević (od 56. Vojvodić), Merdović, Divanović, Mijušković (od 83. Ivanović), Vukčević (od 54. Mugoša).

RUDAR: Baltić, Kašćelan (od 46. Tahirović), Merdović, Kartal, Vukotić, Kotorac, Golubović (od 46. Tomašević) (od 69. Kovačević), Živković (od 78. Vujović), Suraka (od 78. Hajrović), Zečević, Striković.

Petrovac je, više nego zasluženo, protiv Rudara došao do veoma važnih bodova u grčretivoj borbi za opstanak, a Pljevljaci su pružili jednu od lošijih partija ove sezone i udaljili se od borbe za Evropu.

Izuzetno smo zadovoljni sa osvojena tri boda. Moguće da je ovo bila i poslednja šansa za brejk. Dobro smo ušli u meč, imali rano vođstvo, a kasnije smo kontrolisali utakmicu. Imali smo peh, isključenje Mikijelja, ali nismo dozvolili protivniku da nas ugrozi – istakao je strateg Petrovca Nenad Vukčević.

Ono što je interesantno svi golovi na utakmici plod su velikih grešaka odbrana, a Pljevljaci više od 40 minuta imali su igrača više međutim to se nije primjetilo na terenu.

Loše smo ušli u utakmicu i primili dva gola, nakon naših kardinalnih grešaka. Postigli smo taj jedan gol više slučajno, nego iz neke akcije. Iako smo imali u drugom poluvremenu igrača više, to se u igri nije osjetilo. Petrovac je zasluženo pobjedio – kazao je trener Rudara Vuko Bogavac.

Na kraju presudila je želja i bolja koncetracija domaćina, a Rudar je evidentno u padu forme, a umor je polako stigao nosioce igre, međutim sa timom iz Pljevalja se nikada ne zna jer već u sledećem kolu protiv Dečića može ponovo da se vrati u trku za Evropu.

Petrovac je poveo u 6. minutu. Nakon velike prilike koju je, poslije kornera propustio Marko Merdović, lopta je došla do Dejana Kotorca koji je šutirao, lopta se odbila do Milije Golubovića. Golubović se okliznuo, a onda je uslijedio trk Zaima Divanovića, koji je sa svoje polovine krenuo sam ka golu Rudara i lagano savladao Lazara Baltića.

Rudar je od tada imao više loptu u nogama, ali Petrovac je prijetio iz opasnih kontranpada. Ipak iz prekida u 26. minutu duplirao vođstvo. Luka Merdović je izveo prekid, iskosa sa desne strane, desetak metara od šesnaesterca, a Igor Vukčević je umakao Nemanji Kartalu i glavom, sa šest metara, savladao Baltića.

Rudar je tada izgledao kao da se predao, uslijedila je serija grešaka, no loša reakcija golmana Petrovca Ljubomira Đurovića vratila je Pljevljake u igru. Kada Zakaria Suraka nije znao šta će sa loptom, uputio je pas naprijed, a sa linije šesnaesterca, loptu je izbio jedan igrač Petrovca, ali do Vuka Strikovića, koji je raspalio po lopti sa 18 metara. Đurović je imao loptu na ruci, ali ga je preskočila i završila u mreži. Do kraja poluvremena gosti su imali više loptu u nogama, više se igralo na polovini domaćina, no bez prave prilike za gol.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Petrovac je ostao sa desetoricom. Striković je u svom stilu krenuo u kontranapad, a Zoranu Mikijelju nije ništa drugo preostalo već da ga, kao poslednji igrač odbrane, sruši. Iz slobodnog udarca sa 18 metara Dušan Živković nije uspio da zatrese mrežu jer se Đurović, sjanom intervencijom, iskupio za grešku u prvom poluvremenu.

Bez obzira na brojčanu prednost Petrovac je u 57. minutu, nakon voleja Rjoja Tačibane sa dvadestak metara pogodio prečku. Rudar je jedinu priliku u drugom poluvrmenu imao u 80. minutu kada je rezervista Ljubomir Đurović sa desetak metara šutirao glavom, ali je Đurović uspio da jedva odbrani ljegov šut. To nije bilo sve, u 89. minutu, Dejan Kotorac pokušao je da vrati loptu Baltiću, ali to je uradio vrlo loše, pa Divanoviću koji je bio već u punom trku, nije bilo teško da prihvati loptu i rutinski postavi konačan rezultat ove utakmice.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.