FK RUDAR PLJEVLJA -NEMANJA KARTAL

Nemanja Kartal: Da odigramo sto bolje

Podijeli:

Kada se igra protiv šampiona i to na njegovom terenu nema tu mnogo priče o tome ko je favorit. Takođe nije teško pretpostaviti ni ambicije i namjere gostujuće ekipe. Rudar će protiv ekipe koja će pokušati, da uz Rudar, postane jedini tim u Crnoj Gori koji se domogao duple krune.

Te godine, 2010. kada je Rudar uzeo duplu krunu Nemanja Kartal je sa omaldincima uzeo Kup Crne Gore, a imao je i nekoliko nastupa za prvi tim. Nakon toga nastavio je svoj fudbalski put u PAOKU, ali tadašnji trener ekipe iz Soluna Hub Stivens nije mario za talente, tražio je samo rezultat do koga, nadmeni Holanđanin u Grčkoj nije došao, već je nakon godinu otišao iz kluba. No kada mladi igrač izgubi godinu dana, teško je to kasnije nadoknaditi. Sada je Kartal, konačno onaj pravi i sigurno je selektor ne bi prevario kada bi ga uvrstio makar na spisak kandidata. No to je neka druga priča. Sada Nemanja razmišlja o tome kako da zaustavi najbolji napad lige.

Volim ovakve utakmice, iz dva razloga. Prvi je što protiv sebe imate najbolje igrače u ligi, a drugi je što igrate bez pritiska. Osvojen bod pod Goricom je iznenađenje, jer čisto sumnjam da će doći do opuštanja poslije plasmana u finale kupa. Budućnost je to uvijek se igra na pobjedu, za gol više, a kome god trener ukaže priliku taj će učiniti sve da opravda ukazano povjerenje. Ne mogu da kažem d aidemo tamo da se nadigravamo, već da odigramo najbolje što možemo kako bi ostali neporaženi, kazao je štoper Rudara.

Meč pod Goricom igra se od 18 sati. Glavni sudija ove utakmice biće Vladimir Bjelica iz Nikšića, a pomoćnici Aleksandar Đukanović iz Nikšića i Veselin Đuranović iz Podgorice. Čevrti sudija biće Nikola Cvijović iz Budve. Suđenja će kontrolisati Aleksandar Rašović iz Podgorice, dok će delegat biti Beranac Predrag Đukić.

Pored ove utakmice u 18 sati sastaju se OFK Titograd-Jezero, u kome tim iz Podgorice treži bodove spasa, a Jezero želi da pobjegne iz zone baraža. Zanimljivo će biti i u meču, koji počinje u 19 sati, Petrovac-Iskra, gdje je slična sitiacija kao i u utakmici na Satrom aerodromu. Još jedna utakmica počinje u 19 sati, Sutjeska-Dečić. Sigurno je da će Nikšićani pokušati da se vrate na to drugo mjesto, a oba kluba definitivno su obezbjedila Evropu. U 20 sati u Lješkopolju sastaju se Podgorica i Zeta. Domaćin želi u Evropu, a Zeta da bježi iz zone baraža.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.