Vuko Bogavac

Pobjeda treneru za 50-i rođendan

Podijeli:

Pobjeda naših fudbalera za nova 3 boda i skok na tabeli. Najljepši poklon treneru Vuku Bogavcu koji danas slavi 50-i rođendan.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Kartal, Vukotić, Merdović, Golubović, Tahirović (od 69. Živković), Talović, Zakaria (od 69. Kovačević), Zečević, Striković.

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Ceklić (od 79. Đurović), Đinović, Milojko, Krstović (od 69. Mi. Lambulić), Burzanović (od 79. L. Lambulić), Kalezić, Vukčević (od 79. Ma. Lambulić), Orlandić.

Pljevljaci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali su vise prilika, u samom finišu uspjeli su da stignu i do pogotka. Da u Golubovce nisu došli sa namjerom da se brane vidjelo se već u 4. minutu, kada je Talović bio prilici. Šutirao je sa 17-18 metara, ali je Radulović odbranio. Rudar je u 20. minutu stvorio veliku priliku.Zečević je sve uradio, dao onda loptu za Merdovića, koji je probao da penaltika, ali golman Zete još jednom bio siguran. Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minutu, kada je Milić prihvatio jednu odbijenu loptu, ali je iz povoljne pozicije loptu poslao pored gola. Talović je tri minuta kasnije ponovo probao da iznenadi Radulovića, prevario je svog čuvara, potom odlično šutirao. No, golman domaćeg tima je odbranio. A onda, bukvalno iz ničega, Zeta je mogla do gola. Đinović je sa lijeve strane centrirao, Baltić je slabo intervenisao, lopta je pala na glavu Ivanu Vukčeviću, koji je promašio prazan gol. Igrao se 42. minut kada je Rudar poveo. Merdović je sa lijeve strane želio loptu da nabaci u kazneni prostor, ona je u ruku pogodila Denisa Sopa, a Sudija Vujović pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Miloš Zečević – 0:1.Na samom startu drugog dijela Zeta je mogla da izjednači. Sa 18 metara je dobro šutirao Srdjan Krstović, ali je Baltić uspio da je skrene u korner. Dva minuta kasnije Burzanović je bio neprecizan, a u 52. minutu vidjeli smo i dobar šut Milojka. Lijepu akciju domaći su izveli u 64. minutu. Počeo je Kalezić, nastavio Orlandić, a probao da zavrsi Ivan Vukčević. Sa desetak metara je šutirao, a golman Rudara još jednom dobro intervenisao. Ubposlednjih desetak minuta Zeta je igrala sa tri špica, nastojeći da stignu do izjednačenja. U tome na kraju nisu uspjeli.S druge strane, Pljevljaci su u nastavku igrali sigurn , a dva puta su bili u prilici da stignu do gola. Međutim, Kašćelan i Zečević nisu bili precizni.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.