Vuko Bogavac

Pobjeda treneru za 50-i rođendan

Podijeli:

Pobjeda naših fudbalera za nova 3 boda i skok na tabeli. Najljepši poklon treneru Vuku Bogavcu koji danas slavi 50-i rođendan.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Kartal, Vukotić, Merdović, Golubović, Tahirović (od 69. Živković), Talović, Zakaria (od 69. Kovačević), Zečević, Striković.

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Ceklić (od 79. Đurović), Đinović, Milojko, Krstović (od 69. Mi. Lambulić), Burzanović (od 79. L. Lambulić), Kalezić, Vukčević (od 79. Ma. Lambulić), Orlandić.

Pljevljaci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali su vise prilika, u samom finišu uspjeli su da stignu i do pogotka. Da u Golubovce nisu došli sa namjerom da se brane vidjelo se već u 4. minutu, kada je Talović bio prilici. Šutirao je sa 17-18 metara, ali je Radulović odbranio. Rudar je u 20. minutu stvorio veliku priliku.Zečević je sve uradio, dao onda loptu za Merdovića, koji je probao da penaltika, ali golman Zete još jednom bio siguran. Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minutu, kada je Milić prihvatio jednu odbijenu loptu, ali je iz povoljne pozicije loptu poslao pored gola. Talović je tri minuta kasnije ponovo probao da iznenadi Radulovića, prevario je svog čuvara, potom odlično šutirao. No, golman domaćeg tima je odbranio. A onda, bukvalno iz ničega, Zeta je mogla do gola. Đinović je sa lijeve strane centrirao, Baltić je slabo intervenisao, lopta je pala na glavu Ivanu Vukčeviću, koji je promašio prazan gol. Igrao se 42. minut kada je Rudar poveo. Merdović je sa lijeve strane želio loptu da nabaci u kazneni prostor, ona je u ruku pogodila Denisa Sopa, a Sudija Vujović pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Miloš Zečević – 0:1.Na samom startu drugog dijela Zeta je mogla da izjednači. Sa 18 metara je dobro šutirao Srdjan Krstović, ali je Baltić uspio da je skrene u korner. Dva minuta kasnije Burzanović je bio neprecizan, a u 52. minutu vidjeli smo i dobar šut Milojka. Lijepu akciju domaći su izveli u 64. minutu. Počeo je Kalezić, nastavio Orlandić, a probao da zavrsi Ivan Vukčević. Sa desetak metara je šutirao, a golman Rudara još jednom dobro intervenisao. Ubposlednjih desetak minuta Zeta je igrala sa tri špica, nastojeći da stignu do izjednačenja. U tome na kraju nisu uspjeli.S druge strane, Pljevljaci su u nastavku igrali sigurn , a dva puta su bili u prilici da stignu do gola. Međutim, Kašćelan i Zečević nisu bili precizni.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.