Vuko Bogavac

Pobjeda treneru za 50-i rođendan

Podijeli:

Pobjeda naših fudbalera za nova 3 boda i skok na tabeli. Najljepši poklon treneru Vuku Bogavcu koji danas slavi 50-i rođendan.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Kartal, Vukotić, Merdović, Golubović, Tahirović (od 69. Živković), Talović, Zakaria (od 69. Kovačević), Zečević, Striković.

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Ceklić (od 79. Đurović), Đinović, Milojko, Krstović (od 69. Mi. Lambulić), Burzanović (od 79. L. Lambulić), Kalezić, Vukčević (od 79. Ma. Lambulić), Orlandić.

Pljevljaci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali su vise prilika, u samom finišu uspjeli su da stignu i do pogotka. Da u Golubovce nisu došli sa namjerom da se brane vidjelo se već u 4. minutu, kada je Talović bio prilici. Šutirao je sa 17-18 metara, ali je Radulović odbranio. Rudar je u 20. minutu stvorio veliku priliku.Zečević je sve uradio, dao onda loptu za Merdovića, koji je probao da penaltika, ali golman Zete još jednom bio siguran. Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minutu, kada je Milić prihvatio jednu odbijenu loptu, ali je iz povoljne pozicije loptu poslao pored gola. Talović je tri minuta kasnije ponovo probao da iznenadi Radulovića, prevario je svog čuvara, potom odlično šutirao. No, golman domaćeg tima je odbranio. A onda, bukvalno iz ničega, Zeta je mogla do gola. Đinović je sa lijeve strane centrirao, Baltić je slabo intervenisao, lopta je pala na glavu Ivanu Vukčeviću, koji je promašio prazan gol. Igrao se 42. minut kada je Rudar poveo. Merdović je sa lijeve strane želio loptu da nabaci u kazneni prostor, ona je u ruku pogodila Denisa Sopa, a Sudija Vujović pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Miloš Zečević – 0:1.Na samom startu drugog dijela Zeta je mogla da izjednači. Sa 18 metara je dobro šutirao Srdjan Krstović, ali je Baltić uspio da je skrene u korner. Dva minuta kasnije Burzanović je bio neprecizan, a u 52. minutu vidjeli smo i dobar šut Milojka. Lijepu akciju domaći su izveli u 64. minutu. Počeo je Kalezić, nastavio Orlandić, a probao da zavrsi Ivan Vukčević. Sa desetak metara je šutirao, a golman Rudara još jednom dobro intervenisao. Ubposlednjih desetak minuta Zeta je igrala sa tri špica, nastojeći da stignu do izjednačenja. U tome na kraju nisu uspjeli.S druge strane, Pljevljaci su u nastavku igrali sigurn , a dva puta su bili u prilici da stignu do gola. Međutim, Kašćelan i Zečević nisu bili precizni.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.