Podgorica prekinula Rudarev niz

Podijeli:

Stadion D.G. Arena. Bez gledalaca. Sudija Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Vladmir Todorović (Nikšić) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Živković u 38. i Vujović u 43. iz jedanaesterca.  Žuti Kartoni Čavor, Vukčević (Podgorica), Suraka ( Rudar)

PODGORICA: Ivezić, Vujović (od 87. P. Vukčević), Živković, Muharemović (od 74. Suzuki), Kaluđerović, M. Vukčević, Čavor (od 68. Đajić), Sentoku, Kato, Krivokapić (od 87. Sekulić). Čelebić.

RUDAR: Baltić, Kaluđerović, Merdović, Vukotić, Kartal, Golubović (od 64. Kotorac), Matsui (od 75. Kovačević), Živković, Suraka, Zečević, Striković (od 64. Talović).

Rudar je prekinio niz od deset utakmica bez pobjede. Podgorica je osvojila bodove, ali da je rezulata bio drugačiji u korist Rudar ne bi bilo nezasluženo. Gosti su za pet minuta, sa dva dva poklona Podgorici, doprinjeli krajnjem rezultatu. Ono što je bilo očigledno primijetilo se odsustvo Zečevića i Strikovića sa treninga ekipe i nisu na ovom meču bili ubojiti kao ranije. Ne želeći da komentarišemo jedanaesterac, ali je bilo očito da je kriterijum arbira Boškovića više odgovarao domaćem timu, koji je izveo tri puta više prekida od Rudara.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u sedmom minutu usliejdio je šut Andrije Kaluđerovića ka golu Rudara, ali je Lazar Baltić odbranio njegov šut sa 25 metara, dva minuta nakon toga na drugoj strani pokušao je Hikaru Matsui, ali je šutirao pored gola. Rudar je poveo u 12. minutu, prekid je izveo Dušan Živković, a Nemanja Kartal, prelijepim golom sa 15 metara glavom postigao gol. Rudar je i pored pljuska kontrlosao utakmicu, a u 38. minutu nakon nesporazuma obrane Rudara i golmana Baltića, Radule Živković je glavom poravnao rezultat. Samo pet minuta kasnije Kartal je intervenisao u svom šesnaestercu zakačio loptu, ali je Halil Muharemović iskusno postavio stajnu nogu , a arbitar Miloš Bošković pokazao na bijelu tačku. Siguran sa penala bio je Jovan Vujović.

U 50. minutu poslije kornera koji je izveo Kohe Kato, loptu sa gol linije u polje izbacio jeMatsui, nakon što je na samoj liniji zaustavio Predrag Kašćelan. U 56. minutu gosti nisu iskoristili grešku golmana Podgorice Nikole Ivezića, koji je, promašio loptu i proletio kroz vazduh. Do kraja utakmice Podgorica je uglavnom „gušila fudbal“ i dugo izvodila prekide, ali u drugom minutu sudijske nadoknade mogli su do trećeg gola, šutirao je sa pet metara Petar Vukčević, ali je Baltić odbranio.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.