Poraz od Iskre

Podijeli:

Stadion Braće Velašević. Bez publike. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelci Đurišić u 8. i Milić u 89.  minutu. Žuti kartoni: Jovanović (Iskra), Kašćelan, Zečević (Rudar).

ISKRA: Kordić, Šahman, Jovanović (od 62. Luković), Malešević, Đurišić (od 70. Milić), Vuković ( od 70. Boričić), O. Obradović, Jamamoto, Šaletić, Bakrač, B. Obradović (od 80. Perišić).

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Zečević, Striković, Talović (od 82. Kovačević), Golubović, Matsui, Pejović, Suraka, Živković.

Iskra je ispunila svoj cilj, pobjedom pretekla Rudar na tabeli i umnogo boljoj poziciji dočekuje poslednje kolo. Sa druge strane Rudar je nakon ovog poraza bliži baražu, a naajveći krivci su upravo Pljevljaci, koji su na početku, poslije loše reakcije oddbrane, častili domaće, a potom nisu realizovali sedam ili osam idealnih prilika za gol. Dva tri puta odlično je intervenisao Marko Kordić, a nekoliko puta nisu pogodili ono što jedan prvoligaški igrač ne smije da promaši.

Iskra je povela već u osmom minutu. Po desnoj strani prošao je Šo Jamamoto, ubacio ka Ivanu Vukoviću, koji je bio na lijevoj  strani. Vuković je ubacio loptu u sredinu gdje je neometen sa metar loptu u mrežu zakucao Milan Đurišić. Pljevljaci su mogli da izjednače već u desetom minutu, kada je iz trka, sa desetak metara iskosa šutirao Dušan Živković, ali je Marko Kordić odbranio njegov šut. U 13. minutu Zakaria Suraka sve je dobro uradio, međutim sa 16 metara šutirao je pored gola.

U 25. minutu Vuković je poslije greške odbrane Rudara uputio pas ka Đurišiću u sredinu, ali je ovaj pokušaj izblokiran. U 27. minutu sa lijeve strane centrirao je Marko MerdovićDanin Talović u padu šutirao glavom, ali je Kordić vrhovima prstuju skrenuo loptu do stative, pokušaj Vuka Strikovića odbrana domaćih je izblokirala. Sa druge strane Vuković je u 35. minutu iz slobodnog udarca šutirao pored gola. U poslednjem minutu prvog poluvremena Talović je školski primio loptu na grudi, na pet metara, okrenuo se i šutirao, no njegov šut je izblokiran. Poslije kornera Striković je sa tri metra prebacio gol i Iskra je sa golom prednosti otišla na odmor.

Prosto je neshvatljivo šta je Suraka promašio u 49. minutu poslije centaršuta Merdovića, kada je sedam metara iz trka usamljen šutirao glavom. U 52. minutu ponovo je Kordić bio na visini zadatka nakon šuta Strikovića glavom. Ono što je jesenas lako pretvrao u golove u 75. minutu Striković je promašio, kada je usamljen šutirao sa desetak metara. U 77. minutu Jamamoto nije kaznio promašeje Rudara, nakon šuta sa pet metara. Ono što nije uradio Jamamoto jeste Bogdan Milić, koji je glavom ovjerio važnu pobjedu domaćina.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti