Poraz oslabljenog Rudara

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 150. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Marko Gojković i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Maraš u 2. i Tačibana u 74. i 78. iz jedanaesterca, Žuti kartoni Matsui (Rudar), Đinović, Miranović (Zeta)

RUDAR: Agović, Prenkočević, Kasalica, Kašćelan, Krneta, Matsui (od 76. Čepić), Peličić, Gašević (od 72. Čavor), Popović (od 86. Krstonijević), Bojović (od 76. Ernec), Vujanović (od 86. Golubović).

ZETA: Velimirović, Đinović (od 83. Radović), Krstović, Vukčević (od 14. Đukanović), Tačibana (od 83. Radusinović), Roganović, Miranović, Pupović, Đurović, Maraš, Burazanović (od 75. Globarevič).

Rudar je jednu od najvažnijih utakmica u ligi počeo bez četiri standarna prvotimca, Milije i Alekse Golubovića, Banovića Živkovića i Čavora, sa pet igrača, računajući i povrijeđenog Čavora, i golmanom na klupi i izgubio bodovnu prednost nad ekipama sa kojima se bori da izbjegne baraž. Zeta je dokazala da je u usponu forme i isasvim zasluženo uspjela da savlada oslabljeni Rudar.

Utakmica bukvalno nije ni počela kada su poveli gosti. Fudbaleri Rudara izgubili su loptu na lijevoj strani, uslijedila je akcija Zećana i smušena reakcija odbrane Rudara, lopta je došla do Alekse Maraša, koji je stigao da čak dva puta šutira ka golu Rudara i zatrese mrežu. Dva minuta nakon toga domaći su mogli do izjednačenja, ali odličnu reakciju Hikari Matsuia nije imao ko da isprati i zakuca loptu u mrežu.

U 30. minutu gosti su imali priliku da riješe meč, ali Pupović, , sa dva metra nije uspio da ubaci loptu u gol poslije centaršuta Burzanovića.

Plevljaci su do izjednačenja mogli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali su Zećani nekako uspjeli da zaustave šut Bojovića.

Prosto je neshvatljivo šta Pljevljaci nisu pretvorili u gol u 50. minutu. Bojović je ukrak jednu loptu na lijevoj strani, pokušao da upsoli Vujanovića u sredini, ali su se spetljali umjesto da završe akciju golom. U 55. Minutu poslije kornera Velimirović je čudesno odbranio šut glavom , a nakon toga Popović je pogodio prečku. Sa druge strane gosti su mogli da dupliraju prenost u 60. minutu, ali sa desetak metara nepprecizan je bio Maraš. Ono što nije uradio Maraš, uradio je Tačibana u 74. minutu, poslije preciznog udarca sa desetak metara. Tačku na ovu utakmicu stavio je Japanac u dresu Zete sa bijele tačke, predhodno je jedan igrač Rudar povlačio za dres gostujućeg fudbalera.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.