Poraz Rudara od ekipe Jezera

Podijeli:

JEZERO: Asanović, Bošnjak (od 89 Perošević), Faust (od 89 Redžepagić), Radunović (od 56 Račić), Vuković, Lambulić (od 85 Marveđo), Radenović, Mendić, Đurković, Кontić (od 56 Vlaisavljević), Dedić.

RUDAR: Agović, Кrneta, Popović, Bojović, Peličić (od 46 Macui), Vujanović (od 61 Živković),Čavor, Gašević, M. Golubović, Кašćelan (od 64 Prenkočević), A. Golubović.

Stadion gradski u Beranama. Gledalaca: oko 200. Sudija: Miloš Biošković (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) i Uroš Rašović (Podgorica). Strijelci: Faust u 5 i 11, i Mendi u 67 za Jezero a Vuković (autogol) u 17 i Vujanović u 43. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Lambulić (Jezero) a Živković (Rudar). Crveni karton: Bojović (Rudar).

Rudar je izgubio od Jezera u upao u zonu baraža. Utakmica je bila zanimljiva, sa dosta golova i mogla se, da je gost uskoristio svoje šanse završiti i drugačije. Na kranji ishod umnogome je uticalo rano isključenje Ivana Bojovića, koji je dobio direktan crveni karton već u 36. minutu.

Poveli su domaći već u 5. minuti golom Fausta. Sa desne strane izveo je korner Lambulić a u srcu šeesnaesterca u prazno “zaplivao” golman Agović. Faust je glavom sproveo loptu u mrežu. O drugom golu domaćina, u 11. minutu dugo će se pričati..Skoro sa centra Faust je vidio da je Agović istrčao i skoro sa centra lobovao golmana Pljevljaka.

Rudar je smanjio rezultat u 17. minutu. Vuković je jednu bezopasnu loptu vratio svom golmanu. Asanović je nespretno intervenssao i lopta ispod njegove noge put završila u mreži. Pljevljaci su izjednačili u 43. minutu Čavor je poslao loptu unutar šesnaesterca. Domaći sve nijemo posmatrali a Vujanović se poklonio i glavom izjednačio rezultat.

Nakon što Rudar nije usporiti svoje prilike, gol odluke i pobjedu svom timu donio je Mendi. Nakon kornera lopta je preletjela sve igrače i došla na suprotnu stranu do Bošnjaka, koji je vratio u šestanaesterac gdje Dedić glavom pogodio prečku, a odbijenu loptu glavom je Mendi sproveo u mrežu.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.