Poraz Rudara od ekipe Jezera

Podijeli:

JEZERO: Asanović, Bošnjak (od 89 Perošević), Faust (od 89 Redžepagić), Radunović (od 56 Račić), Vuković, Lambulić (od 85 Marveđo), Radenović, Mendić, Đurković, Кontić (od 56 Vlaisavljević), Dedić.

RUDAR: Agović, Кrneta, Popović, Bojović, Peličić (od 46 Macui), Vujanović (od 61 Živković),Čavor, Gašević, M. Golubović, Кašćelan (od 64 Prenkočević), A. Golubović.

Stadion gradski u Beranama. Gledalaca: oko 200. Sudija: Miloš Biošković (Podgorica). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) i Uroš Rašović (Podgorica). Strijelci: Faust u 5 i 11, i Mendi u 67 za Jezero a Vuković (autogol) u 17 i Vujanović u 43. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Lambulić (Jezero) a Živković (Rudar). Crveni karton: Bojović (Rudar).

Rudar je izgubio od Jezera u upao u zonu baraža. Utakmica je bila zanimljiva, sa dosta golova i mogla se, da je gost uskoristio svoje šanse završiti i drugačije. Na kranji ishod umnogome je uticalo rano isključenje Ivana Bojovića, koji je dobio direktan crveni karton već u 36. minutu.

Poveli su domaći već u 5. minuti golom Fausta. Sa desne strane izveo je korner Lambulić a u srcu šeesnaesterca u prazno “zaplivao” golman Agović. Faust je glavom sproveo loptu u mrežu. O drugom golu domaćina, u 11. minutu dugo će se pričati..Skoro sa centra Faust je vidio da je Agović istrčao i skoro sa centra lobovao golmana Pljevljaka.

Rudar je smanjio rezultat u 17. minutu. Vuković je jednu bezopasnu loptu vratio svom golmanu. Asanović je nespretno intervenssao i lopta ispod njegove noge put završila u mreži. Pljevljaci su izjednačili u 43. minutu Čavor je poslao loptu unutar šesnaesterca. Domaći sve nijemo posmatrali a Vujanović se poklonio i glavom izjednačio rezultat.

Nakon što Rudar nije usporiti svoje prilike, gol odluke i pobjedu svom timu donio je Mendi. Nakon kornera lopta je preletjela sve igrače i došla na suprotnu stranu do Bošnjaka, koji je vratio u šestanaesterac gdje Dedić glavom pogodio prečku, a odbijenu loptu glavom je Mendi sproveo u mrežu.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.