Poraz Rudara u Baru

Podijeli:

Stadion „ Topolica“. Gledalaca oko 150. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci Poček u 18. I Vujačić u 88. minutu. Žuti kartoni: Živković (Rudar)

MORANAR: Vukčević, Stojanović, Kaluđerović (od 89. Bakić), Ćetković (od 89. Kacić), Vujačić, Muzurović, Martinović, Poček (od 84. Seratlić), Kajević, Raičević (od 79. Škrijelj), Baošić (od 46. Pajović).

RUDAR: Agović, Čavor (od 69. Kasalica), M. Golubović (od 46. Prenkočević), Krneta, Banović, A. Golubović (od 54. Ernec), Matsui, Peličić (od 79. Kašćelan), Živković, Popović, Bojović.

Rudar će najvjerovatnije prvoligaški status pokušati da izbori kroz baraž nakon poraza u Baru od Mornara. Istina da su Barani bili bolji, ali gol, koji je bio presudan, domaći su postigli nakon loše rakcije odbrane Pljevljka. Rudar nije u napadu ništa uspio ozbiljnije da uradi i to je ono što je presudilo u ovoj utakmici.


Prvu priliku na utakmici imali sudomaći. U 5. minutu Igor Poček uputio je loptu ka Aleksandru Vujačiću koji je sa pet metara šutirao iznad gola. Rudar se revanširao dva minuta nakon toga kada je Hikaru Matsui sa ivice šesnaesterca šutrirao pored gola.

Mornar je poveo u 18. minutu. Nakon auta, lopta je upućena ka Vujoviću, u petaerac, izbijena lopta lopta došla je do Počeka koji je uhvatio volej, a lopta se od prečke odbila iza leđa Jasmina Agovića. Od tada Rudar je ima manje prilika da razvije igru na protivničkoj polovini jer sudomaći viskokim presingom branili gol, a Rudar nije uspio da razvije igru po bokovima.


U drugom poluvremenu, umjesto da Rudar bude agresivniji u nadadu bili su domaći, jer je vidljivo da Rudar nakon povrede Vujanovića nema klasičnog napadača. Domaći su gol su postigli  dva minuta prije isteka 90. minuta, kada je Andrija Kaluđerović kao na treningu uposlio Vujačića kome nije bilo teško da sa dva metra zatrese mrežu.  

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti