Poraz Rudara u Danilovgradu

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 11. KOLO

Iskra-Rudar 1:0 (1:0)

Danilovgrad Stadion braće Velašević. Gledalaca oko 250. Sudija Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutun Đukić (Cetinje) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci : M. Golubović a.g. u 30. Minutu. Žuti kartoni Đurišić (Iskra)

ISKRA: Kordić, Šahman, Vuković, Kumburović, Obradović (od 46. Đurović), Jamamoto (od 89. Jauković), Šaletić, Pavlović, Vukotić (od 63. Sekulić), Tučević (od 74. Vilijam), Milojko.

RUDAR: Agović, Zečević (od 80. Vujović), Kartal, M. Golubović, Suraka (od 64. Striković), Živković, Čavor (od 46. Gašević), Vujanović (od 46. A. Golubović), Bojović, Peličić (od 89. Vučićević), Jočić.

Rudar je častio Iskru sa tri boda i doveo sebe u nezgodnu situaciju. Auto gol Golubovića promijenio je tok utakmice, koji je išao na ruku domaćina. Iskra nakon poklona Rudara nije mnogo marila za napaad, a u odbrani su dobro odradili posao.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 8. minutu, kada je Vojin Pavlović šuturao sa 18 metara, ali je Jasmin Agović paradom spasio svoj gol. U 11. minutu sa 20 metara pokušao je Miloš Zečević no Marko Kordić odbranio je njegov šut. Rudar je imao dosta streće u 23. minutu, kada je Ilija Tučević loše šutirao glavom, neometen, sa pet metara, međutim ne i u 30. minutu. Milija Golubović pokušao je da vrati loptu Agoviću, međutim golman Pljevljaka nije uspio da je izbaci u polje i završila je u mreži Rudara.

U rugom poluvremenu Rudar je više napadao, igrao mnogo bolje nego u prvom dijelu utakmice, ali u završnici bilo je dosta grešaka i pogrešnih ubacivanja. U 74. minutu Ivan Bojović je odlično prošao po desnoj strani, ali nije uspio do prslijedi loptu do usamljenog Vuka Strikovića na liniji peterca.

Iskra je uzvratila u 81. minutu kada je Milija Golubović spasio gol Rudara, nakon što je izblokirao šut Šo Jamamota sa pet metara. U 89. minutu Balša Sekulić morao je da duplira prenost svom timu, ali je loše šutirao sa desetak metara u situaciji jedan na jedan.

U poslednjoj sekundi utakmice Rudaru je poništen gol, koji je postigao golman Agović jer je arbitar Radovanović procijenio da je napravio prekršaj nad svojim kolegom. Naravno da je to izazvalo veliko nezadovoljstvo u taboru Pljevljaka, ali odluka arbitra ostala je nepromjenjena.

Nakon utakmice trener Rudara Zoran Govedarica čestitao je domaćinu na pobjedi, ali i konstatovao daa je njegova ekipa zaslužila makar bod

Pobijedili smo sami sebe. Moram da kažem da smo dobro igrali imali nekoliko povoljnih situacija, dobro stajali na terenu, a onda se desi glupost koja je promijenila tok utakmice. Mislim da konačan rezultat nije ispratio igru. Idemo dalje čekaju na snaredne utaakmice, kazao je Govedarica.

Sa drige strane Srđan Nikić, strateg Iskre nije imao razloga za nezadovoljstvo.

Zadovoljan sam i rezultatom i igrom. Od prvog trenutka krenuli smo ofanzivno, postigli smo taj gol kako smo postigli, a kada se na kraju poklopi dobar rezultat i igra, moram biti zadovoljan, kazao je Nikić.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti