Poraz Rudara u Danilovgradu

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 11. KOLO

Iskra-Rudar 1:0 (1:0)

Danilovgrad Stadion braće Velašević. Gledalaca oko 250. Sudija Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutun Đukić (Cetinje) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci : M. Golubović a.g. u 30. Minutu. Žuti kartoni Đurišić (Iskra)

ISKRA: Kordić, Šahman, Vuković, Kumburović, Obradović (od 46. Đurović), Jamamoto (od 89. Jauković), Šaletić, Pavlović, Vukotić (od 63. Sekulić), Tučević (od 74. Vilijam), Milojko.

RUDAR: Agović, Zečević (od 80. Vujović), Kartal, M. Golubović, Suraka (od 64. Striković), Živković, Čavor (od 46. Gašević), Vujanović (od 46. A. Golubović), Bojović, Peličić (od 89. Vučićević), Jočić.

Rudar je častio Iskru sa tri boda i doveo sebe u nezgodnu situaciju. Auto gol Golubovića promijenio je tok utakmice, koji je išao na ruku domaćina. Iskra nakon poklona Rudara nije mnogo marila za napaad, a u odbrani su dobro odradili posao.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 8. minutu, kada je Vojin Pavlović šuturao sa 18 metara, ali je Jasmin Agović paradom spasio svoj gol. U 11. minutu sa 20 metara pokušao je Miloš Zečević no Marko Kordić odbranio je njegov šut. Rudar je imao dosta streće u 23. minutu, kada je Ilija Tučević loše šutirao glavom, neometen, sa pet metara, međutim ne i u 30. minutu. Milija Golubović pokušao je da vrati loptu Agoviću, međutim golman Pljevljaka nije uspio da je izbaci u polje i završila je u mreži Rudara.

U rugom poluvremenu Rudar je više napadao, igrao mnogo bolje nego u prvom dijelu utakmice, ali u završnici bilo je dosta grešaka i pogrešnih ubacivanja. U 74. minutu Ivan Bojović je odlično prošao po desnoj strani, ali nije uspio do prslijedi loptu do usamljenog Vuka Strikovića na liniji peterca.

Iskra je uzvratila u 81. minutu kada je Milija Golubović spasio gol Rudara, nakon što je izblokirao šut Šo Jamamota sa pet metara. U 89. minutu Balša Sekulić morao je da duplira prenost svom timu, ali je loše šutirao sa desetak metara u situaciji jedan na jedan.

U poslednjoj sekundi utakmice Rudaru je poništen gol, koji je postigao golman Agović jer je arbitar Radovanović procijenio da je napravio prekršaj nad svojim kolegom. Naravno da je to izazvalo veliko nezadovoljstvo u taboru Pljevljaka, ali odluka arbitra ostala je nepromjenjena.

Nakon utakmice trener Rudara Zoran Govedarica čestitao je domaćinu na pobjedi, ali i konstatovao daa je njegova ekipa zaslužila makar bod

Pobijedili smo sami sebe. Moram da kažem da smo dobro igrali imali nekoliko povoljnih situacija, dobro stajali na terenu, a onda se desi glupost koja je promijenila tok utakmice. Mislim da konačan rezultat nije ispratio igru. Idemo dalje čekaju na snaredne utaakmice, kazao je Govedarica.

Sa drige strane Srđan Nikić, strateg Iskre nije imao razloga za nezadovoljstvo.

Zadovoljan sam i rezultatom i igrom. Od prvog trenutka krenuli smo ofanzivno, postigli smo taj gol kako smo postigli, a kada se na kraju poklopi dobar rezultat i igra, moram biti zadovoljan, kazao je Nikić.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.