Remi pod Golubinjom

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 26. KOLO

Rudar – Iskra 0:0

Stadion pod Golubinjom. Bez gledalaca. Sudija: Vladimir Bjelica. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Goran Šućur (svi iz Nikšića). Žuti kartoni Matsui (Rudar), Bakrač, Malešević, Tomašević, Milić (Iskra)

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Vukotić, Kartal, Golubović (od 73. Kotorac), Matsui, Živković, Talović, Zečević, Suraka (od 62. Striković).

ISKRA: Kordić, Drinčić, Jovanović (od 90. Jamamoto), Malešević, Vuković (od 80. Milić), O. Obradović, Šaletić (od 80. Popović), Bakrač, B. Obradović (od 65. Tomašević), Đorić, Luković (od 65. Šahman).

Rudar je vezao desetu utakmicu bez poraza, a treći vezani remi. Sa druge strane Iskra već četvrtu utakmicu ne zna za pobjedu. Domaći imaju za čim da žale, ali kada se sve sabere remi je možda i najpravedniji ishod utakmice odigrane po velikoj hladnoći, snijegu i jakom sjevernom vjetru.

–Remi je mislim pravdean rezultat, prvo poluvrijeme pripalo je nama drugo Rudaru. Ja sam lično zadovoljan bodom u Pljevljima, jer je Rudar u impresivnoj rezultatskoj seriji, kazao je posllije utakmice šef struke Iskre Aleksandar Nedović.

Skoro da ništa nismo vidjeli u napadu u prvom poluvermenu iako je Danin Talović već u četvrtom minutu zaprijetio udarcem sa dvadesetak metara, no je lopta prošla pored gola. Od tada, gledali smo uglavnom izvođenje prekida gostujućeg tima, ali odbrana Rudara lako je rešavala te situacije.

U nastavku utakmice do ulaska u igru Vuka Strikovića bila je slična situacija kao u prvom dijelu igre, a onda se pokazalo koliko ovaj igrač znači za Pljevljake, iako ima svega 18 godina. Dva igrača Iskre morala su da paze na Strikovića, a tako da su ostali fudbaleri Rudara dobili više prostora za igru. Već u 68. minutu pokušao je glavom iz trka Talović glavom, međutim lopta je prošla za malo pored gola. U 75. minutu Striković je kao mlaznjak prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali Marko Kordić odbranio je njegov šut. U 77. minutu, poslije kornera koji je izveo Miloš Zečević, uslijedila je panična intervencija odbrane Iskre, koji za malo nisu zatresli svoju mrežu. Na drugoj strani slična situacija bila je u 80. minutu, kada je, lopta preko noge prešla Nikoli Vukotiću, ali je, srećom po Rudar, prošla pored gola i „nagradila“ Vukotića za sjanu pariju u tandemu sa Nemanjom Kartalom. U 83. minutu ponovo je šutirao Striković, ali je bio izblokiran, baš kao i Marko Merdović u 88. minutu.

–Nije lako jednu ekipu dobiti tri puta u prvenstvu, a mi smo već dva puta dobili Iskru. Mislim da je remi pravedan, nastavili smo niz bez poraza i to je najvažnije. Ja nemam da zamjerim ništa mojim igračima na igri, slijedi prvenstvena pauza koju ćemo iskoristiti da se što bolje spremimo za nastvaka prvenstva i da se nakon pauze budemo kompletni, rekao je šef stručnog štaba Rudara Vuko Bogavac.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.