Remi pod Golubinjom

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 26. KOLO

Rudar – Iskra 0:0

Stadion pod Golubinjom. Bez gledalaca. Sudija: Vladimir Bjelica. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Goran Šućur (svi iz Nikšića). Žuti kartoni Matsui (Rudar), Bakrač, Malešević, Tomašević, Milić (Iskra)

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Vukotić, Kartal, Golubović (od 73. Kotorac), Matsui, Živković, Talović, Zečević, Suraka (od 62. Striković).

ISKRA: Kordić, Drinčić, Jovanović (od 90. Jamamoto), Malešević, Vuković (od 80. Milić), O. Obradović, Šaletić (od 80. Popović), Bakrač, B. Obradović (od 65. Tomašević), Đorić, Luković (od 65. Šahman).

Rudar je vezao desetu utakmicu bez poraza, a treći vezani remi. Sa druge strane Iskra već četvrtu utakmicu ne zna za pobjedu. Domaći imaju za čim da žale, ali kada se sve sabere remi je možda i najpravedniji ishod utakmice odigrane po velikoj hladnoći, snijegu i jakom sjevernom vjetru.

–Remi je mislim pravdean rezultat, prvo poluvrijeme pripalo je nama drugo Rudaru. Ja sam lično zadovoljan bodom u Pljevljima, jer je Rudar u impresivnoj rezultatskoj seriji, kazao je posllije utakmice šef struke Iskre Aleksandar Nedović.

Skoro da ništa nismo vidjeli u napadu u prvom poluvermenu iako je Danin Talović već u četvrtom minutu zaprijetio udarcem sa dvadesetak metara, no je lopta prošla pored gola. Od tada, gledali smo uglavnom izvođenje prekida gostujućeg tima, ali odbrana Rudara lako je rešavala te situacije.

U nastavku utakmice do ulaska u igru Vuka Strikovića bila je slična situacija kao u prvom dijelu igre, a onda se pokazalo koliko ovaj igrač znači za Pljevljake, iako ima svega 18 godina. Dva igrača Iskre morala su da paze na Strikovića, a tako da su ostali fudbaleri Rudara dobili više prostora za igru. Već u 68. minutu pokušao je glavom iz trka Talović glavom, međutim lopta je prošla za malo pored gola. U 75. minutu Striković je kao mlaznjak prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali Marko Kordić odbranio je njegov šut. U 77. minutu, poslije kornera koji je izveo Miloš Zečević, uslijedila je panična intervencija odbrane Iskre, koji za malo nisu zatresli svoju mrežu. Na drugoj strani slična situacija bila je u 80. minutu, kada je, lopta preko noge prešla Nikoli Vukotiću, ali je, srećom po Rudar, prošla pored gola i „nagradila“ Vukotića za sjanu pariju u tandemu sa Nemanjom Kartalom. U 83. minutu ponovo je šutirao Striković, ali je bio izblokiran, baš kao i Marko Merdović u 88. minutu.

–Nije lako jednu ekipu dobiti tri puta u prvenstvu, a mi smo već dva puta dobili Iskru. Mislim da je remi pravedan, nastavili smo niz bez poraza i to je najvažnije. Ja nemam da zamjerim ništa mojim igračima na igri, slijedi prvenstvena pauza koju ćemo iskoristiti da se što bolje spremimo za nastvaka prvenstva i da se nakon pauze budemo kompletni, rekao je šef stručnog štaba Rudara Vuko Bogavac.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.