Remi pod Golubinjom

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 26. KOLO

Rudar – Iskra 0:0

Stadion pod Golubinjom. Bez gledalaca. Sudija: Vladimir Bjelica. Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Goran Šućur (svi iz Nikšića). Žuti kartoni Matsui (Rudar), Bakrač, Malešević, Tomašević, Milić (Iskra)

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Vukotić, Kartal, Golubović (od 73. Kotorac), Matsui, Živković, Talović, Zečević, Suraka (od 62. Striković).

ISKRA: Kordić, Drinčić, Jovanović (od 90. Jamamoto), Malešević, Vuković (od 80. Milić), O. Obradović, Šaletić (od 80. Popović), Bakrač, B. Obradović (od 65. Tomašević), Đorić, Luković (od 65. Šahman).

Rudar je vezao desetu utakmicu bez poraza, a treći vezani remi. Sa druge strane Iskra već četvrtu utakmicu ne zna za pobjedu. Domaći imaju za čim da žale, ali kada se sve sabere remi je možda i najpravedniji ishod utakmice odigrane po velikoj hladnoći, snijegu i jakom sjevernom vjetru.

–Remi je mislim pravdean rezultat, prvo poluvrijeme pripalo je nama drugo Rudaru. Ja sam lično zadovoljan bodom u Pljevljima, jer je Rudar u impresivnoj rezultatskoj seriji, kazao je posllije utakmice šef struke Iskre Aleksandar Nedović.

Skoro da ništa nismo vidjeli u napadu u prvom poluvermenu iako je Danin Talović već u četvrtom minutu zaprijetio udarcem sa dvadesetak metara, no je lopta prošla pored gola. Od tada, gledali smo uglavnom izvođenje prekida gostujućeg tima, ali odbrana Rudara lako je rešavala te situacije.

U nastavku utakmice do ulaska u igru Vuka Strikovića bila je slična situacija kao u prvom dijelu igre, a onda se pokazalo koliko ovaj igrač znači za Pljevljake, iako ima svega 18 godina. Dva igrača Iskre morala su da paze na Strikovića, a tako da su ostali fudbaleri Rudara dobili više prostora za igru. Već u 68. minutu pokušao je glavom iz trka Talović glavom, međutim lopta je prošla za malo pored gola. U 75. minutu Striković je kao mlaznjak prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali Marko Kordić odbranio je njegov šut. U 77. minutu, poslije kornera koji je izveo Miloš Zečević, uslijedila je panična intervencija odbrane Iskre, koji za malo nisu zatresli svoju mrežu. Na drugoj strani slična situacija bila je u 80. minutu, kada je, lopta preko noge prešla Nikoli Vukotiću, ali je, srećom po Rudar, prošla pored gola i „nagradila“ Vukotića za sjanu pariju u tandemu sa Nemanjom Kartalom. U 83. minutu ponovo je šutirao Striković, ali je bio izblokiran, baš kao i Marko Merdović u 88. minutu.

–Nije lako jednu ekipu dobiti tri puta u prvenstvu, a mi smo već dva puta dobili Iskru. Mislim da je remi pravedan, nastavili smo niz bez poraza i to je najvažnije. Ja nemam da zamjerim ništa mojim igračima na igri, slijedi prvenstvena pauza koju ćemo iskoristiti da se što bolje spremimo za nastvaka prvenstva i da se nakon pauze budemo kompletni, rekao je šef stručnog štaba Rudara Vuko Bogavac.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti