Remi Rudara i Dečića

Podijeli:

Stadion pod Golubinjim. Bez publike. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Slavko Radulović (Podgorica). Žuti karoni: Kašćelan, Tomašević, Matsui (Rudar), Rudović, Zeljković, Drešaj, Hakšabanović (Dečić).

Crveni karton Abedin Hakšabanović u 85. minutu.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Golubović, Kartal, Vukotić, Matsui, Kotorac (od 72. Talović), Živković, Zečević, Suraka, Striković.

DEČIĆ: Popović, Božanović, Ad. Rudović, Tući, Ljljđuraj, Nikolić, (od 66. Marković), Drešaj, Hakšabanović, Pešukić, Vuljaj (od 88. An. Rudaović), Camaj (od 74. Adrović).

Rijetko je, u našem prvenstvu, vidjeti borbenu utakmicu, kao što je bila ova,  i veliku nervozu na klupi, a da su se igrači na terenu ponašali u skladu sa pravilima fer pleja. Vjerovatno je na to uticala koncetracija, jer mali trenutak nepaženje, skupo bi koštao, prije svega igrače domaće ekipe, koji su bili bolji u odbrani nego u napadu. Posledica takve igra Pljevljaka je samo jedna jedina prilika na meču u 43 minutu kada je šut Danila Pešukića odbranio Lazar Baltić.

Tvrda i borbena utakmica bez izrazitih prilika za gol. Dečić je u prvom poluvremenu imao taj jedan šut koji je naš golman odbranio. Mi smo dobro igrali u tom defanzivnom bloku i na sredini terena, gdje smo se dosta potrošili. Međutim igrači koji su igrali naprijed igrali baš onako kako ne bi trebalo da igraju. Bila je to igra sa previše dodira i grešaka, bez situacije jedan na jedan i sa dosta lopti vraćenih nazad. No bitno je da nismo izgubili, jer smo imali dva vezana poraza. Važno je dopisivati, a ne prepisivati, sliejdi grčevita borba za baraž. Do kraja imaju još četiri kola, imamo težak raspored, ali milsim da ćemo do kraja osvojiti dovoljan broj bodova da ostanemo u ligi bez baraža, kazao je poslije utakmice trener Rudara Vuko Bogavac.  

Rudar je nakon naivnosti mladog Abedina Hakšabanovića, koji je zbog toga što i pored upozorenja arbitra Milete Šćepanovića da se odmakne na propisno odstojanje za 30 sekundi dobio dva žuta kartona,osam minuta imao igrača više, ali se to nije vidjelo na terenu.

Ovim ishodom nisu bili zadovoljjni ni gosti.

– Za nas teška utakmica sa velikim ulogom. Moj kolega radi odličan posao, hoće da ostane u ligi bez baraža, a naš je ulog nešto drugo.Ne znam. Igramo radimo, ja nikad neke stvari u usta nisam uzeo, borimo se, patimo se, pa dok god dopisuješ bod, tr, bod tri, dobro je. Ovo je naš 50. bod, za drugoligaša u debitantskoj sezoni poslije povratka, nije malo. To je puna vreća. Imamo čertiri kola da uzmemo koji bod paćemo da vidimo ddokle možemo. Bila je tvrda utakmica, i relan rezultat, rekao je šef struke Dečića Edis Mulalić.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.