Remi Rudara i Dečića

Podijeli:

Stadion pod Golubinjim. Bez publike. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Slavko Radulović (Podgorica). Žuti karoni: Kašćelan, Tomašević, Matsui (Rudar), Rudović, Zeljković, Drešaj, Hakšabanović (Dečić).

Crveni karton Abedin Hakšabanović u 85. minutu.

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Golubović, Kartal, Vukotić, Matsui, Kotorac (od 72. Talović), Živković, Zečević, Suraka, Striković.

DEČIĆ: Popović, Božanović, Ad. Rudović, Tući, Ljljđuraj, Nikolić, (od 66. Marković), Drešaj, Hakšabanović, Pešukić, Vuljaj (od 88. An. Rudaović), Camaj (od 74. Adrović).

Rijetko je, u našem prvenstvu, vidjeti borbenu utakmicu, kao što je bila ova,  i veliku nervozu na klupi, a da su se igrači na terenu ponašali u skladu sa pravilima fer pleja. Vjerovatno je na to uticala koncetracija, jer mali trenutak nepaženje, skupo bi koštao, prije svega igrače domaće ekipe, koji su bili bolji u odbrani nego u napadu. Posledica takve igra Pljevljaka je samo jedna jedina prilika na meču u 43 minutu kada je šut Danila Pešukića odbranio Lazar Baltić.

Tvrda i borbena utakmica bez izrazitih prilika za gol. Dečić je u prvom poluvremenu imao taj jedan šut koji je naš golman odbranio. Mi smo dobro igrali u tom defanzivnom bloku i na sredini terena, gdje smo se dosta potrošili. Međutim igrači koji su igrali naprijed igrali baš onako kako ne bi trebalo da igraju. Bila je to igra sa previše dodira i grešaka, bez situacije jedan na jedan i sa dosta lopti vraćenih nazad. No bitno je da nismo izgubili, jer smo imali dva vezana poraza. Važno je dopisivati, a ne prepisivati, sliejdi grčevita borba za baraž. Do kraja imaju još četiri kola, imamo težak raspored, ali milsim da ćemo do kraja osvojiti dovoljan broj bodova da ostanemo u ligi bez baraža, kazao je poslije utakmice trener Rudara Vuko Bogavac.  

Rudar je nakon naivnosti mladog Abedina Hakšabanovića, koji je zbog toga što i pored upozorenja arbitra Milete Šćepanovića da se odmakne na propisno odstojanje za 30 sekundi dobio dva žuta kartona,osam minuta imao igrača više, ali se to nije vidjelo na terenu.

Ovim ishodom nisu bili zadovoljjni ni gosti.

– Za nas teška utakmica sa velikim ulogom. Moj kolega radi odličan posao, hoće da ostane u ligi bez baraža, a naš je ulog nešto drugo.Ne znam. Igramo radimo, ja nikad neke stvari u usta nisam uzeo, borimo se, patimo se, pa dok god dopisuješ bod, tr, bod tri, dobro je. Ovo je naš 50. bod, za drugoligaša u debitantskoj sezoni poslije povratka, nije malo. To je puna vreća. Imamo čertiri kola da uzmemo koji bod paćemo da vidimo ddokle možemo. Bila je tvrda utakmica, i relan rezultat, rekao je šef struke Dečića Edis Mulalić.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.