Remi sa Dečićem

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 12. KOLO

Rudar-Dečić 1:1 (0:1)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 250. Sudija Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Nikšić) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Striković u 49. za Rudar, a Camaj u 43. minutu za Dečić. Žuti kartoni Striković, Bojović (Rudar). Živković (Dečić)

RUDAR: Agović, Golubović, Zečević, Kartal, Striković (od 89. Vujović), Živković (od 73. Kašćelan), Čavor, Bojović, Gašević (od 89. Vučićević), Peličić, Jočić.

DEČIĆ: Popović, Camaj (od 87. Rudović), Đeljaj, Vulaj (od 79. Kojašević), Drešaj, Tući, Božanović, Pešukić (od 78. Ljuljđuraj), Nikolić, Živković, Božović

Možda su Ruddar i Dečić sa različitim ambicijama ušli u ovo prvenstvo, ali to se na pod Golubinjom nije vidjelo. Po lošem terenu, hladnom vremenu vidjeli su jednu dinamičnu fudbalsku predstvau koja je pokazala da je mladi tim Rudara „porastao“, a Dečić je u usponu forme, ali ne i tim koji je opravdao ulogu apsolutnog favorita, naprotiv. Bila je to utakmica čij je krajnji rezultat možda i najrealniji jer Rudar nije zaslužio da izgubi, a Dečić nije mnogo više pokazao od domaćina.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 10. minutu. Prekid sa lijeve strane izveo je Draško Božović, a Ilir Camaj nije baš bajbolje zahvatio loptu, koja je, nakon šuta glevom, prošla pored stative. Prvi udarac ka golu domaći su uputili u 24. minutu kada je Ivan Bojović sa preko 20 metara tukao iznad gola. Dečić je poveo u 43, minutu. Po procjeni arbitra Cerovića Jovan Nikolić je bez prelršaja uzeo loptu mladom Aleksi Goluboviću, u nastavku akcije pogodio stativu, a Camaj naletio na odbijenu loptu za 0:1.

Ulaskom Zakarie Surake Rudar je dobio na agresivnosti i nije mnogo trebalo nastavku da Pljevljaci izjednače. Igrao se 49. minut kada je po desnoj strani krenuo je Ognjen Gašević, a Striković je između centralnih bekova Dečića glavom postigao gol. Dečić je mogao da povede u 53. minutu, ipak je za malo Kristijan Vuljaj zakasnio na pas Camaja. U 63. minutu Dušan Živković je presjekao jednu loptu, šutirao iz trka sa 20 metara, ali pored stative. Dinamična igra donijela je dosta prilika između dva gola, ali nije bilo promjene rezultata.

U 80. minutu poslije smušene reakcije odbrane Rudar u idealnoj prilici našao se Draško Božović, koji je šutirao sa desetak metara, no Jasmin Agović uspio je da odbrani njegov šut.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.