Remi sa Podgoricom

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 34. KOLOSadržaj se nastavlja nakon oglasa

Rudar-Podgorica 1:1 (1:1)

Stadion pod Gočubinjom. Gledalaca oko 250. Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladmir Todorović (Nikšić) i Vladislav Rabrenović (Herceg Novi). Strijleci Bojović u 12. za Rudar, a Vuković u 39. za Podgoricu.  Žuti kartoni: Matsui, Banović (Rudar) Terzi (Iskra).

RUDAR: Agović, Penkočević (od 76. Kašćelan), Čavor (od 76. Vujanović), Kreneta, Banović, Matsui, Golubović, Gašević, Živković, Popović (od 90+3 Ernec), Bojović.

PODGORICA: Ivezić, Terzi, Boljević, Sentoku (od 90+3 A. Krivokapić), Đajić, Vuković (od 72. Mrvaljević), Maraš, M. Krivokapić (od 90+3 Joković), Ukšanović, Čelebić, Božović.

Rudar i Podgorica podjelili su bodove u utakmici sa dva različita poluvremena. Prvo dinamično sa dosta prilika, drugo bezidejno sa malo igre, a više ležanja na travi. Domaćin će sigurno više žaliti za čitavim plijenom jer jedna greška koštala ih je bodova. Ovako Pljevljaci će sigurno biti učesnici baraža, a Podgorica nastavlja sa Zetom borbu za opstanak.

Rudar je bolje ušao u utakmicu, a u 7. minutu Aleksa Golubović, nakon centaršuta Dušana Živkovića sa desne strane sa par metara nije pogodio gol, tačnije nije najbolje zahvatio loptu, koju sigurno već vidio u golu. Tri minuta nakon toga slobodan udarac sa 18 metara izveo je Živković ali je Nikola Ivezić bio dobro postavljem. Ofanziva Rudara isplatila se u 12. minutu. Žarko Popović uputio je odličan pas ka Ivanu Bojoviću na desnu stranu, mladi ogfnaziac Pljevljaka kao vihor ušao je u kazenini prostor i preciznim udarcem savladao Ivezića.

U 22. minutu Bojović je još jednom mogao da se upiše u listu strijeleca. Sa lijeve strane, po zemlji, pas u sredinu ubacio je Ognjen Gašević, a Bojoviću loptu sa noge skinuo je golman Ivezić. Iako nisu imali ozbiljnih prilika, gosti su izjednačili u 39. minutu. Matija  Krivokapić stigao je do lopte prije golmana Pljevljaka  Jasmina Agovićaa lopta se dva puta odbila, od odbrane Rudara, do Dušana Vukovića koji je smjestio u mrežu.

Očekivalo se da će u drugom poluvremenu biti zanimljiviji fudbal, ali i jedni i drugi bili su oprezni i vrebali grešku. Nakon svakog manjeg kontakta čekalo se po minut da se počne sa igrom. Gosti su imali više loptu u nogama, a Rudar prilike. U 70. minutu Iveziće je sjajnom reakcijom uspio da odbrani šut Živkovića sa ivice kaznenog prostora, a u 88. Minutu Golubović se sapleo i umjesto glavom da ubaci loptu u nebranjeni dio mreže zahvatio je rukom. Od tada malo se igralo, jer su gosti više vremena provodili na zemlji nego sa loptom.

Tabela Telekom 1.CFL posle odigrana 34 .kola

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostale vijesti

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.

Jun 13, 2022

Nikić želi da restartuje Rudar i da ga vrati u Evropu

Lopta pod Golubinjom još se nije ni smirila a Rudar je počeo pripreme za novu sezonu. U novu sezonu Rudar kreće sa velikim ambicijama.

Jun 12, 2022

Danin Talović se vraća u Rudar

U Pljevlja se vraća Danin Talović. On je prvi dio sezone proveo u timu Persikabe.

Jun 10, 2022

Rudar kreće sa pripremama i velikim promjenama u ekipi

Rudar počinje pripreme za novu sezonu u ponedjeljak 13. Juna. Prozivka je zakazana za 10 sati a prvi trening biće na pomoćnom terenu.

Jun 9, 2022

Predrag Kašćelan odlazi iz Rudara

Klubu i ljudima iz kluba želim sve najbolje u sledećoj sezoni da vrate kult klubu - gdje pripada!!

Jun 2, 2022

Rudar sjutra igra meč sezone

Istina je da su u Rudaru očekivali pobjedu protiv Mladosti DG, ali niko nije ni pomislio da će na kraju biti 4:1.

Maj 31, 2022

Tri velika gola prednosti za mirniji revanš

Kada jednan tim u gostima postigne četiri gola, a da je bilo samo malo više koncentracije, mogao je šest, onda je jasno ko je bolji tim.

Maj 29, 2022

Nikić vjeruje u igrače

Kada kompletna sezona stane u dvije utakmice onda se sve snage u klubu udruže da spasu ono što je trebalo odavno spasiti

Maj 25, 2022

Rudar izgubio od Jezera , u baražu sa ekipom Mladosti DG

U utakmici bez rezultatskog značaja Rudar nije želio ništa da rizikuje, pa je trener Srđan Nikić počeo utakmicu sa igračima koji su imali manju minutažu tokom prvenstva.

Maj 21, 2022

Poraz Rudara od Zete , čeka se protivnik u baražu

Sam naslov govori sve, a i dešavanja na terenu.Fudbaleri Zete ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak. U meču pretposlednjeg kola tim Dragoljuba Đuretića je na svom terenu savladao Rudar sa 1:0