Rudar došao do prve pobjede …

Podijeli:

TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 6. KOLO

Mladost Rudara nagrađena za borbenost

Rudar-Mornar 2:1 (1:1)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 300. Sudija Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Aleksandar Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Suraka u 7. i Vujović u 87. Za Ruddar, a Grbić u 27. minutu za Mornar. Žuti kartoni Zečević, Bojović, M. Golubović (Rudar), Grbić, Sekulović, Stevanović, Poček (Mornar)

RUDAR: Agović, Čavor, M. Golubović, Kašćelan, Jočić, Prekončević 8od 46. Zečević), Peličić, Gašević (od 62. Vujović), Živković (od 46. Bojović), Suraka (od 81. A. Golubović), Striković (od 78 Vučićević).

MORNAR: Balšić, Perišić, Seratlić, Škrijelj (od 72. Bakić), Pajović, Sekulović, Poček (od 84. Guzina), Kakuđerović, Ćetković, Stevanović, Grbić.

Po nikad gorem terenu, od kako je Rudar u elitnom rangu, Pljevljaci su nagrađeni za borbenost i htijenje, a gosti kažnjeni za promašaje i prvi put poraženi ove sezone.  

To je fudbal.Prvih deset minuta moja ekipa nije bila na nivou, a nakon primljenog gola vratili smo se u igru i naročito u drugom poluvremenu imali totalnu kontrolu. Nismo dozvolili domaćinu da dođe bliže od trideset metara do našeg gola, ali su na kraju dali taj gol, kako su ga dali. Ovaj poraz mora da bude bolan jer imali smo šansu da nakon večerašnje utakmice budemo prvi, ali nije nam se ta želja otvarila. Ja nemam šta da zamjerim igračima, jer su i ovdje u Pljevljima pokazali da naši rezultati nisu slučajni i nadam se da će se ovo negdje drugo vrtaiti. Siguran sam da ova ekipa Mornara može još bolje jer ima ogroman potencijal i kvalitet. Bitno je da izađemo iz ovoga jači, a ako to uradimo biće zadovoljna publika naročito ona u Baru, rekao je poslije uzbudljive utakmice strtaeg Mornara Slavoljub Bubanja.

Prezadovoljan sam kako je naša ekipa odgovorila pritisku. Mornar je igrao dobro, ali mi smo uspjeli da nađemo ključ odbrane za sve njihove napade i izazove koji su postavljeni ispred nas. Naše je da nastavimo u ovom ritmu i u nastavku prvenstva. Da nakon reprezentativne pauze prvenstvo dočakamo spremniji. Na papiru, čeka nas nešto lakši raspored i valjda ćemo uspjeti da poboljšamo naš bodovni saldo, kazao je mladi Aleksa Golubović poslije utakmice.

Rudar je poveo u sedmom minutu, nakon što se odlično snašao Zakaria Suraka, koji je petom sa par metara smjestio loptu iza leđa Lazara Baltića. Predhodno je prekid izveo Ognjen Peličić. Rudar je preko momka iz Gane mogao da duplira prednost u 12. minutu, međutim Suraka je, nakon što se lopta odbila od Vuka Strikovića sa pet metara, usamnjen, šutirao je preko prečke. Mornar je izjednačio u 27. minutu nakon što je pogriješila kompletna desna strana odbrane domaćina. Demir Škrijelj je ubacio loptu ka Marku Ćetkoviću, koji je plasitrao loptu po sredini na lijevu stranu, a Petar Grbić sa sedam metara zatresao je mrežu Pljevljaaka. Do kraja poluvrmena Mornar je imao terensku inicijativu, a Rudar pokušavao iz brzih kontra napada, no nije bilo i pravih prilika za gol.

Iako je šef struke Rudara Zoran Govedarica, na poluvremenu pojačao napad, njegovi puleni u 47. minutu imali su dosta sreće. Milija Golubović uputio je pas ka Predragu Kašćelanu, lopta je odskočila od terena, prevarila iskusnog defanzivca, došla do Škrijelja, koji je asistirao ka Ćetkoviću, ali je nekadašnji igrač Sutjeske umjesto praznog gola zatresao je stativu. Isti igrač iz izgledne sitacije nije pogodio u u 75, a iskusni Grbić, nakon asistencije Igora Počeka, glavom u 79. minutu.

Gosti su kažnjeni u 87. minutu, a trijumf Rudaru donijeli su rezervisti. Aleksa Golubović, sa svoje polovine, uputio je pas ka Ivanu Bojoviću. Ovaj je sa desne strane iz trka centrirao po zemlji. Prije Siniše Stevanovića do lopte je stigao Ilija Vujović za prvu pobjedu Rudara ove sezone.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.