Rudar došao do prve pobjede …

Podijeli:

TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 6. KOLO

Mladost Rudara nagrađena za borbenost

Rudar-Mornar 2:1 (1:1)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 300. Sudija Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Aleksandar Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Suraka u 7. i Vujović u 87. Za Ruddar, a Grbić u 27. minutu za Mornar. Žuti kartoni Zečević, Bojović, M. Golubović (Rudar), Grbić, Sekulović, Stevanović, Poček (Mornar)

RUDAR: Agović, Čavor, M. Golubović, Kašćelan, Jočić, Prekončević 8od 46. Zečević), Peličić, Gašević (od 62. Vujović), Živković (od 46. Bojović), Suraka (od 81. A. Golubović), Striković (od 78 Vučićević).

MORNAR: Balšić, Perišić, Seratlić, Škrijelj (od 72. Bakić), Pajović, Sekulović, Poček (od 84. Guzina), Kakuđerović, Ćetković, Stevanović, Grbić.

Po nikad gorem terenu, od kako je Rudar u elitnom rangu, Pljevljaci su nagrađeni za borbenost i htijenje, a gosti kažnjeni za promašaje i prvi put poraženi ove sezone.  

To je fudbal.Prvih deset minuta moja ekipa nije bila na nivou, a nakon primljenog gola vratili smo se u igru i naročito u drugom poluvremenu imali totalnu kontrolu. Nismo dozvolili domaćinu da dođe bliže od trideset metara do našeg gola, ali su na kraju dali taj gol, kako su ga dali. Ovaj poraz mora da bude bolan jer imali smo šansu da nakon večerašnje utakmice budemo prvi, ali nije nam se ta želja otvarila. Ja nemam šta da zamjerim igračima, jer su i ovdje u Pljevljima pokazali da naši rezultati nisu slučajni i nadam se da će se ovo negdje drugo vrtaiti. Siguran sam da ova ekipa Mornara može još bolje jer ima ogroman potencijal i kvalitet. Bitno je da izađemo iz ovoga jači, a ako to uradimo biće zadovoljna publika naročito ona u Baru, rekao je poslije uzbudljive utakmice strtaeg Mornara Slavoljub Bubanja.

Prezadovoljan sam kako je naša ekipa odgovorila pritisku. Mornar je igrao dobro, ali mi smo uspjeli da nađemo ključ odbrane za sve njihove napade i izazove koji su postavljeni ispred nas. Naše je da nastavimo u ovom ritmu i u nastavku prvenstva. Da nakon reprezentativne pauze prvenstvo dočakamo spremniji. Na papiru, čeka nas nešto lakši raspored i valjda ćemo uspjeti da poboljšamo naš bodovni saldo, kazao je mladi Aleksa Golubović poslije utakmice.

Rudar je poveo u sedmom minutu, nakon što se odlično snašao Zakaria Suraka, koji je petom sa par metara smjestio loptu iza leđa Lazara Baltića. Predhodno je prekid izveo Ognjen Peličić. Rudar je preko momka iz Gane mogao da duplira prednost u 12. minutu, međutim Suraka je, nakon što se lopta odbila od Vuka Strikovića sa pet metara, usamnjen, šutirao je preko prečke. Mornar je izjednačio u 27. minutu nakon što je pogriješila kompletna desna strana odbrane domaćina. Demir Škrijelj je ubacio loptu ka Marku Ćetkoviću, koji je plasitrao loptu po sredini na lijevu stranu, a Petar Grbić sa sedam metara zatresao je mrežu Pljevljaaka. Do kraja poluvrmena Mornar je imao terensku inicijativu, a Rudar pokušavao iz brzih kontra napada, no nije bilo i pravih prilika za gol.

Iako je šef struke Rudara Zoran Govedarica, na poluvremenu pojačao napad, njegovi puleni u 47. minutu imali su dosta sreće. Milija Golubović uputio je pas ka Predragu Kašćelanu, lopta je odskočila od terena, prevarila iskusnog defanzivca, došla do Škrijelja, koji je asistirao ka Ćetkoviću, ali je nekadašnji igrač Sutjeske umjesto praznog gola zatresao je stativu. Isti igrač iz izgledne sitacije nije pogodio u u 75, a iskusni Grbić, nakon asistencije Igora Počeka, glavom u 79. minutu.

Gosti su kažnjeni u 87. minutu, a trijumf Rudaru donijeli su rezervisti. Aleksa Golubović, sa svoje polovine, uputio je pas ka Ivanu Bojoviću. Ovaj je sa desne strane iz trka centrirao po zemlji. Prije Siniše Stevanovića do lopte je stigao Ilija Vujović za prvu pobjedu Rudara ove sezone.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.