Rudar u baražu

Rudar izgubio od Jezera , u baražu sa ekipom Mladosti DG

Podijeli:

Rudar Jezero 1:3 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 150. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) I Jovica Tatar (Podgorica). Strijelci: Vujanović u 84. minutu za Rudar,  Redžepagić 47,Radenović 69. i Dedić 71. minutu za Jezero. Žuti kartoni Čavor, Kašćelan (Rudar). 

Sastavi timova:

RUDAR: Vojinović, Čepić, M. Golubović, Kašćelan, S. Golubović (od 72 Vujanović), Ernec, Gašević (od 46. Peličić) Banović (od 46. Kasalica), A. Golubović (od 46. Prenkočević), Krstonijević (od 72. Bojović), Čavor.

JEZERO: Kastratović, Račić (od 75. Vučetović), Vuković, Marveđo, Jovićević, Lambulić, Redžepagić (od 76. Đešević) Perošević (od 46. Adžović), Bošković, Dedić (od 76. Šabović), Mamadu (od 58. Radenović)


U utakmici bez rezultatskog značaja Rudar nije želio ništa da rizikuje. Trener Srđan Nikić počeo je utakmicu sa igračima koji su imali manju minutažu tokom prvenstva. Kada su u pitanju žuti kartoni sugurno nije pogriješio. Već nakon prvog pokušaja da zaustavi protivničkog igrača Čavor je dobio žuti karton. Kažemo pokušaja jer predhodno za grubi prekršaj igrač gostiju je opomenut. Sa druge strane njegov kolega Mladen Lambulić pokušao je da pobjedom stigne do petog mjesta, ali nije mu se dalo. Na kraju Jezero kao šesto završava ligu, a Rudar čeka baraž za opstanak sa Mladosti iz Donje Gorice.Već u devetom minutu u prilici je bio Edis Redžepagić, dok su domaći zaprijetili u 11. minutu preko Ognjena Gaševića. Rudar je imao više loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika za gol sve do 25. minuta kada je sa 16 metara pokušao Aleksa Golubović. Šutirao je pored gola. U 40. minutu, nakon brze akcije Jezera sa 18 metara volej je uhvatio Srđan Bošković, ali mladi Vlado Vojinović odbranio je njegov šut.


Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli.

Nakon jedne duge lopte odbrana Rudara ostavila je dosta prostora za Redžepagića koji je u kaznenom prostoru primio loptu i sa sedam metara savladao Vojinovića. U 69. minutu Saša Radenović na isti način kao Redžepagić postigao je drugi gol za svoju ekipu. U 71. minutu nakon centaršuta sa desne strane igrači Rudara su zastali, misleći da je Radoš Dedić u ofsajdu. Ali zastavica Tatara ostala je dolje. Dedić je samo postavio nogu i sproveo loptu u gol. U 84. minutu poslije asistencije Marka Čavora, odlično se snašao Nikša Vujanović i postavio konačan rezultat ove utakmice.


Nakon očekivanih rezultata ovog kola iz lige je prvi put u svojoj istoriji ispala Zeta. Podgorica će se u baražu za opstanak sastati sa Arsenalom iz Tivta. Sutjeska je odavno osvojila titulu, a u Evropu će, pored Sutjeske, Budućnost, Dečić i Iskra.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.