Rudar u baražu

Rudar izgubio od Jezera , u baražu sa ekipom Mladosti DG

Podijeli:

Rudar Jezero 1:3 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 150. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) I Jovica Tatar (Podgorica). Strijelci: Vujanović u 84. minutu za Rudar,  Redžepagić 47,Radenović 69. i Dedić 71. minutu za Jezero. Žuti kartoni Čavor, Kašćelan (Rudar). 

Sastavi timova:

RUDAR: Vojinović, Čepić, M. Golubović, Kašćelan, S. Golubović (od 72 Vujanović), Ernec, Gašević (od 46. Peličić) Banović (od 46. Kasalica), A. Golubović (od 46. Prenkočević), Krstonijević (od 72. Bojović), Čavor.

JEZERO: Kastratović, Račić (od 75. Vučetović), Vuković, Marveđo, Jovićević, Lambulić, Redžepagić (od 76. Đešević) Perošević (od 46. Adžović), Bošković, Dedić (od 76. Šabović), Mamadu (od 58. Radenović)


U utakmici bez rezultatskog značaja Rudar nije želio ništa da rizikuje. Trener Srđan Nikić počeo je utakmicu sa igračima koji su imali manju minutažu tokom prvenstva. Kada su u pitanju žuti kartoni sugurno nije pogriješio. Već nakon prvog pokušaja da zaustavi protivničkog igrača Čavor je dobio žuti karton. Kažemo pokušaja jer predhodno za grubi prekršaj igrač gostiju je opomenut. Sa druge strane njegov kolega Mladen Lambulić pokušao je da pobjedom stigne do petog mjesta, ali nije mu se dalo. Na kraju Jezero kao šesto završava ligu, a Rudar čeka baraž za opstanak sa Mladosti iz Donje Gorice.Već u devetom minutu u prilici je bio Edis Redžepagić, dok su domaći zaprijetili u 11. minutu preko Ognjena Gaševića. Rudar je imao više loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika za gol sve do 25. minuta kada je sa 16 metara pokušao Aleksa Golubović. Šutirao je pored gola. U 40. minutu, nakon brze akcije Jezera sa 18 metara volej je uhvatio Srđan Bošković, ali mladi Vlado Vojinović odbranio je njegov šut.


Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli.

Nakon jedne duge lopte odbrana Rudara ostavila je dosta prostora za Redžepagića koji je u kaznenom prostoru primio loptu i sa sedam metara savladao Vojinovića. U 69. minutu Saša Radenović na isti način kao Redžepagić postigao je drugi gol za svoju ekipu. U 71. minutu nakon centaršuta sa desne strane igrači Rudara su zastali, misleći da je Radoš Dedić u ofsajdu. Ali zastavica Tatara ostala je dolje. Dedić je samo postavio nogu i sproveo loptu u gol. U 84. minutu poslije asistencije Marka Čavora, odlično se snašao Nikša Vujanović i postavio konačan rezultat ove utakmice.


Nakon očekivanih rezultata ovog kola iz lige je prvi put u svojoj istoriji ispala Zeta. Podgorica će se u baražu za opstanak sastati sa Arsenalom iz Tivta. Sutjeska je odavno osvojila titulu, a u Evropu će, pored Sutjeske, Budućnost, Dečić i Iskra.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.