Rudar u baražu

Rudar izgubio od Jezera , u baražu sa ekipom Mladosti DG

Podijeli:

Rudar Jezero 1:3 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 150. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Veselin Đuranović (Podgorica) I Jovica Tatar (Podgorica). Strijelci: Vujanović u 84. minutu za Rudar,  Redžepagić 47,Radenović 69. i Dedić 71. minutu za Jezero. Žuti kartoni Čavor, Kašćelan (Rudar). 

Sastavi timova:

RUDAR: Vojinović, Čepić, M. Golubović, Kašćelan, S. Golubović (od 72 Vujanović), Ernec, Gašević (od 46. Peličić) Banović (od 46. Kasalica), A. Golubović (od 46. Prenkočević), Krstonijević (od 72. Bojović), Čavor.

JEZERO: Kastratović, Račić (od 75. Vučetović), Vuković, Marveđo, Jovićević, Lambulić, Redžepagić (od 76. Đešević) Perošević (od 46. Adžović), Bošković, Dedić (od 76. Šabović), Mamadu (od 58. Radenović)


U utakmici bez rezultatskog značaja Rudar nije želio ništa da rizikuje. Trener Srđan Nikić počeo je utakmicu sa igračima koji su imali manju minutažu tokom prvenstva. Kada su u pitanju žuti kartoni sugurno nije pogriješio. Već nakon prvog pokušaja da zaustavi protivničkog igrača Čavor je dobio žuti karton. Kažemo pokušaja jer predhodno za grubi prekršaj igrač gostiju je opomenut. Sa druge strane njegov kolega Mladen Lambulić pokušao je da pobjedom stigne do petog mjesta, ali nije mu se dalo. Na kraju Jezero kao šesto završava ligu, a Rudar čeka baraž za opstanak sa Mladosti iz Donje Gorice.Već u devetom minutu u prilici je bio Edis Redžepagić, dok su domaći zaprijetili u 11. minutu preko Ognjena Gaševića. Rudar je imao više loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika za gol sve do 25. minuta kada je sa 16 metara pokušao Aleksa Golubović. Šutirao je pored gola. U 40. minutu, nakon brze akcije Jezera sa 18 metara volej je uhvatio Srđan Bošković, ali mladi Vlado Vojinović odbranio je njegov šut.


Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli.

Nakon jedne duge lopte odbrana Rudara ostavila je dosta prostora za Redžepagića koji je u kaznenom prostoru primio loptu i sa sedam metara savladao Vojinovića. U 69. minutu Saša Radenović na isti način kao Redžepagić postigao je drugi gol za svoju ekipu. U 71. minutu nakon centaršuta sa desne strane igrači Rudara su zastali, misleći da je Radoš Dedić u ofsajdu. Ali zastavica Tatara ostala je dolje. Dedić je samo postavio nogu i sproveo loptu u gol. U 84. minutu poslije asistencije Marka Čavora, odlično se snašao Nikša Vujanović i postavio konačan rezultat ove utakmice.


Nakon očekivanih rezultata ovog kola iz lige je prvi put u svojoj istoriji ispala Zeta. Podgorica će se u baražu za opstanak sastati sa Arsenalom iz Tivta. Sutjeska je odavno osvojila titulu, a u Evropu će, pored Sutjeske, Budućnost, Dečić i Iskra.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.