Rudar kažnjen za promašaje..

Podijeli:

Stadion pod Goricom. Bez publike. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Vladmir Todorović (Nikšič) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijeci Mijović u 71. i 80. i Račković u 85, za Budućnost, a Kovačević u  84. minutu za Rudar.

BUDUĆNOST: Pavličić, Terzić, Mijović (od 81. Perišić), Ćetković (od 75. Dašić), Raičković, Đuričković, Đukanović (od 66. Ivanović), Babić, Ražnatović, Mrvaljević (od 66. Vučić), Vlahović (od 81. Dakić).  

RUDAR: Blatić, Kašćelan, Merdović, Kartal, Vukotić, Matsui (od 82. Kotorac), Golubović (od 72. Talović), Živković, Suraka, Zečević, Striković (od 82. Kovačević).

Ima Rudar za čim da žali, jer je bio tim koji je stvarao prilike, imao više od igre, ali se na kraju vratio praznih ruku. Ima više razloga za to,a glavni je loša rješenja u napadu, i raspoloženi golman Podgoričana Đođije Pavličić. Budućnost je došla do pobjede kada su u igru ušli igrači koji su donijeli prevagu i sjanim asistencijama dorinijeli pobjedi svog tima.

Prvu priliku imali su domaći u trećem minutu kada je slobodan udarac izveo Vaslije Terzić, ali je šutirao pored gola. Pljevljaci su do gola mogli u 25. minutu, kada je Miloš Zečević pokušao da uposli Vuka Strikovića, a lopta odbila od kapitena Budućnosti Miloša Raičkovića i završila iznad prečke. Pet minuta prije odlska na odmor uslijedila je kanonada Rudara, koja na žalost, nije krunisana golom. Prvo je u 41. minutu Nikola Vukotić, sa svoje polovine, po zemlji, teledirigovanom loptom uposlio Strikovića, koji je u trku primio loptu, šutirao sa sedam metara iskosa sa desne strane, no Đorđije Pavličić je odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Usliejdio korner, a nakon kornera dva udarca Vuka Strikovića uspjela ja da izblokira odbrana Budućnosti. Već u narednom minutu Hikaru Matsui, dukom loptom sa svoje polovine pronašao je Zakaria Suraku, koji je dobrim prijem stvorio sebi poziciju za šut sa desetak metara, ali je golman Budućnosti vrhovima prstiju odbio loptu do prečke, ali je arbitar Vladimir Bjelica pokazao, umjesto na korner, na gol aut i „oslobodio“ domaće pritiska Rudara.  

U 55. minutu Pavličić je ponovo spasio Budućnost, Dušan Živković i Suraka razmjenili su dupli pas, ali šut Živkovića, sa sedam metara golman Budućnosti uspio je da odbrani.  Dva minuta kasnije Živković je odlično izveo slobodan udarac, iskosa sa desne strane, ali je lopta završila za malo iznad prečke. Uzvratila je Budućnost preko Viktora Đukanovića, koji prevario dvojicu odbrambenih igrača Rudara šutirao sa sedamnaest metara, no pored gola. Pavličić je spasio Budućnost i u 64. minutu kada je Suraka odlično šutirao nakon kontra napada gostiju sa ivice šesnaestrtca. U 66. minutu Budućnost je zaprijetio je Lazar Mijović, ali je njegov imenjak na golu Rudara baltić odlićno intervenisao. Poslije kornera uslijedilo je kontranpada Rudara, ali klasičan prekršaj nad Surakom od strane Miloš Raičkovića, previdio je Bjelica, iako je Afrikanac imao otvoren put ka golu.

Kada je vidio da njegovom timu prijeti neminovan poraz strateg Podgoričana Mladen Milinković u igru je uveo Marka Vučića i Ivana Ivanovića.

Budućnost je kaznila Rudar u 71. minutu. Po desnoj strani prošao je rezervista Marko Vučić, koji je centrirao, a Mijović, neometen, kao na treningu, iz peterca zakucao loptu u mrežu. Utakmicu je riješio Mijović svojim drugim golom u 80. minutu, kada je primio loptu na šesnaest metara, okrenuo se pogledao ka golu i špicem zakucao u gol.

U 84. minutu, tek što je ušao u igru Ljubimir Kovačević postigao je gol, Danin Talović je iz okreta uputio lotu u petarac,a Kovačević nije propustio priliku da zatrese mrežu. Pobjedu Budućnosti potvrdio je kapiten Raičeković koga je odlično proigrao Vladmir Perišić.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.