Na korak do cilja

Tri velika gola prednosti za mirniji revanš

Podijeli:

OFК MLADOST DG: Raičević, D. Mugoša (od 46. Medenica), Pejović, Popović, Škrijelj (od 83. Ogava), L. Boričić (od 46. M. Boričić), Harada (od 87. Raičević), Naoaki, Кrstović (od 46. M. Mugoša), Orahovac, Stanisavić.

RUDAR: Agović, Prenkočević (od 69. Кrstonijević), Banović, Кašćelan, Čavor, A. Golubović (od 55. Čepić), Peličić, Bojović (od 81. Кasalica), Gašević (od 69. Ernec), Živković, Vujanović (od 81. S. Golubović).

Kada jedan tim u gostima postigne četiri gola, a da je bilo samo malo više koncentracije, mogao je šest, onda je jasno ko je bolji tim. Nakon meča u Donjoj Gorici ili Lješkopolju, kako ko već zove taj dio Podgorice, Rudar je poslao jasnu poruku. Nikada ne otpisujte klub iz Pljevalja čij je moto “Snaga, udar to je Rudar”. I kada svi kažu da je Rudar odradio ogroman posao u prvom meču baraža za “Telekom” 1. CFL, u Rudaru znaju da nije tako. Posao će biti gotov kada se u petak okonča druga utakmica. Pljevljaci su na „DG Areni“ pobijedili domaću OFК Mladost sa 4:1 i tako jednom nogom ovjerili opstanak u najelitnijem crnogorskom fudbalskom društvu.


Početak meča je najavljivao je drugačiji rasplet, jer su Donjogoričani krenuli bolje, ofanzivnije i stvorili dvije dobre prilike. Najprije je Siniša Stanisavić iz povoljne pozicije šutirao preko gola, a na identičan način je akciju završio Alden Škrijelj. Promašene šanse Pljevljaci su vrlo brzo kaznili. Igrao se 9. minut kada je Aleksa Golubović oduzeo loptu blizu šesnaesterca domaćina. Uslijedio je pas do Dušana Živkovića, koji je bez većih problema zatresao mrežu domaćina – 0:1. Nakon vodećeg gola, gosti su preuzeli inicijativu i u 29. minut duplirali prednost. 


Rezultat za miran revanš

Ognjen Gašević je dao loptu u prostor za Nikšu Vujanovića, koji je predliblao golmana i pogodio nebranjenu mrežu. Nakon toga Ivan Bojović i Živković su propustili prilike da koje su bolje id penala. Četiri minuta kasnije mreža domaćina se još jednom zatresa. Još jednom je strijelac bio Vujanović, koji je ovog puta iskoristio asistenciju Živkovića. Tim Marka Šćepanovića je u 37. minutu uspio da smanji rezultat. Alden Škrijelj je sa ivice kaznenog prostora savladao domaćeg čuvara mreže. Istina, Donjogoričani su imala šansu da na odmor odu sa golom zaostatka, ali je Luka Boričić poslao loptu iznad prečke poslije ishitrenog istrčavanja Jasmina Agovića.

Već na samom startu drugog poluvremena Pljevljaci su potvrdili pobjedu. Gašević je ostao sam na 16 metara od gola, namjestio se za šut i poslao projektil u suprotni ugao. Nema sumnje da tim Srđana Nikića, koji je sa svojim stručnim štabom odlično pripremio utakmicu, revanš koji se igra u Pljevljima u petak čeka kao veliki favorit i ako sve bude po planu, da se zajedno sa navijačima proslavi opstanak.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.