Na korak do cilja

Tri velika gola prednosti za mirniji revanš

Podijeli:

OFК MLADOST DG: Raičević, D. Mugoša (od 46. Medenica), Pejović, Popović, Škrijelj (od 83. Ogava), L. Boričić (od 46. M. Boričić), Harada (od 87. Raičević), Naoaki, Кrstović (od 46. M. Mugoša), Orahovac, Stanisavić.

RUDAR: Agović, Prenkočević (od 69. Кrstonijević), Banović, Кašćelan, Čavor, A. Golubović (od 55. Čepić), Peličić, Bojović (od 81. Кasalica), Gašević (od 69. Ernec), Živković, Vujanović (od 81. S. Golubović).

Kada jedan tim u gostima postigne četiri gola, a da je bilo samo malo više koncentracije, mogao je šest, onda je jasno ko je bolji tim. Nakon meča u Donjoj Gorici ili Lješkopolju, kako ko već zove taj dio Podgorice, Rudar je poslao jasnu poruku. Nikada ne otpisujte klub iz Pljevalja čij je moto “Snaga, udar to je Rudar”. I kada svi kažu da je Rudar odradio ogroman posao u prvom meču baraža za “Telekom” 1. CFL, u Rudaru znaju da nije tako. Posao će biti gotov kada se u petak okonča druga utakmica. Pljevljaci su na „DG Areni“ pobijedili domaću OFК Mladost sa 4:1 i tako jednom nogom ovjerili opstanak u najelitnijem crnogorskom fudbalskom društvu.


Početak meča je najavljivao je drugačiji rasplet, jer su Donjogoričani krenuli bolje, ofanzivnije i stvorili dvije dobre prilike. Najprije je Siniša Stanisavić iz povoljne pozicije šutirao preko gola, a na identičan način je akciju završio Alden Škrijelj. Promašene šanse Pljevljaci su vrlo brzo kaznili. Igrao se 9. minut kada je Aleksa Golubović oduzeo loptu blizu šesnaesterca domaćina. Uslijedio je pas do Dušana Živkovića, koji je bez većih problema zatresao mrežu domaćina – 0:1. Nakon vodećeg gola, gosti su preuzeli inicijativu i u 29. minut duplirali prednost. 


Rezultat za miran revanš

Ognjen Gašević je dao loptu u prostor za Nikšu Vujanovića, koji je predliblao golmana i pogodio nebranjenu mrežu. Nakon toga Ivan Bojović i Živković su propustili prilike da koje su bolje id penala. Četiri minuta kasnije mreža domaćina se još jednom zatresa. Još jednom je strijelac bio Vujanović, koji je ovog puta iskoristio asistenciju Živkovića. Tim Marka Šćepanovića je u 37. minutu uspio da smanji rezultat. Alden Škrijelj je sa ivice kaznenog prostora savladao domaćeg čuvara mreže. Istina, Donjogoričani su imala šansu da na odmor odu sa golom zaostatka, ali je Luka Boričić poslao loptu iznad prečke poslije ishitrenog istrčavanja Jasmina Agovića.

Već na samom startu drugog poluvremena Pljevljaci su potvrdili pobjedu. Gašević je ostao sam na 16 metara od gola, namjestio se za šut i poslao projektil u suprotni ugao. Nema sumnje da tim Srđana Nikića, koji je sa svojim stručnim štabom odlično pripremio utakmicu, revanš koji se igra u Pljevljima u petak čeka kao veliki favorit i ako sve bude po planu, da se zajedno sa navijačima proslavi opstanak.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.