Na korak do cilja

Tri velika gola prednosti za mirniji revanš

Podijeli:

OFК MLADOST DG: Raičević, D. Mugoša (od 46. Medenica), Pejović, Popović, Škrijelj (od 83. Ogava), L. Boričić (od 46. M. Boričić), Harada (od 87. Raičević), Naoaki, Кrstović (od 46. M. Mugoša), Orahovac, Stanisavić.

RUDAR: Agović, Prenkočević (od 69. Кrstonijević), Banović, Кašćelan, Čavor, A. Golubović (od 55. Čepić), Peličić, Bojović (od 81. Кasalica), Gašević (od 69. Ernec), Živković, Vujanović (od 81. S. Golubović).

Kada jedan tim u gostima postigne četiri gola, a da je bilo samo malo više koncentracije, mogao je šest, onda je jasno ko je bolji tim. Nakon meča u Donjoj Gorici ili Lješkopolju, kako ko već zove taj dio Podgorice, Rudar je poslao jasnu poruku. Nikada ne otpisujte klub iz Pljevalja čij je moto “Snaga, udar to je Rudar”. I kada svi kažu da je Rudar odradio ogroman posao u prvom meču baraža za “Telekom” 1. CFL, u Rudaru znaju da nije tako. Posao će biti gotov kada se u petak okonča druga utakmica. Pljevljaci su na „DG Areni“ pobijedili domaću OFК Mladost sa 4:1 i tako jednom nogom ovjerili opstanak u najelitnijem crnogorskom fudbalskom društvu.


Početak meča je najavljivao je drugačiji rasplet, jer su Donjogoričani krenuli bolje, ofanzivnije i stvorili dvije dobre prilike. Najprije je Siniša Stanisavić iz povoljne pozicije šutirao preko gola, a na identičan način je akciju završio Alden Škrijelj. Promašene šanse Pljevljaci su vrlo brzo kaznili. Igrao se 9. minut kada je Aleksa Golubović oduzeo loptu blizu šesnaesterca domaćina. Uslijedio je pas do Dušana Živkovića, koji je bez većih problema zatresao mrežu domaćina – 0:1. Nakon vodećeg gola, gosti su preuzeli inicijativu i u 29. minut duplirali prednost. 


Rezultat za miran revanš

Ognjen Gašević je dao loptu u prostor za Nikšu Vujanovića, koji je predliblao golmana i pogodio nebranjenu mrežu. Nakon toga Ivan Bojović i Živković su propustili prilike da koje su bolje id penala. Četiri minuta kasnije mreža domaćina se još jednom zatresa. Još jednom je strijelac bio Vujanović, koji je ovog puta iskoristio asistenciju Živkovića. Tim Marka Šćepanovića je u 37. minutu uspio da smanji rezultat. Alden Škrijelj je sa ivice kaznenog prostora savladao domaćeg čuvara mreže. Istina, Donjogoričani su imala šansu da na odmor odu sa golom zaostatka, ali je Luka Boričić poslao loptu iznad prečke poslije ishitrenog istrčavanja Jasmina Agovića.

Već na samom startu drugog poluvremena Pljevljaci su potvrdili pobjedu. Gašević je ostao sam na 16 metara od gola, namjestio se za šut i poslao projektil u suprotni ugao. Nema sumnje da tim Srđana Nikića, koji je sa svojim stručnim štabom odlično pripremio utakmicu, revanš koji se igra u Pljevljima u petak čeka kao veliki favorit i ako sve bude po planu, da se zajedno sa navijačima proslavi opstanak.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti