Rudar silovit na startu

Podijeli:

Fudbaleri Rudara startovali su pobjedom proljećni dio šampionata. U Pljevljima savladan je OFK Titograd 4-2.

Stadion pod Golubinjom. Bez publike. Sudija Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Zečević u 3, Kašćelan u 35, Striković, u 42 Merdović u 43. Brnović u 11 i 49. za OFK Titograd. Žuti kartoni: Matsui, Kartal, Tahirović (Rudar) Brnović

RUDAR: Baltić, Kašćelan, Merdović, Pejović, Kartal, Golubović (od 76. Tahirović), Matsui (od 88. Kovačević), Suraka ( od 60. Živković), Talović (od 88. Hajrović), Zečević, Striković.

OFK TITOGRAD: Joksimović, Popović, Muzurović, Peličić (od 60. Škrijelj), Bojović, Novović, Alić, Roganović, Boričić (od 76. Savković), Brnović, Mandić (od 84. Tošković).

Crveni karton Miloš Brnović 75. minutu

Rudar je poveo veću trećem minutu. Akciju je započeo Suraka, nastavio Striković koji je sjajnom fintom a potom i lijepim pasom asistirao Zečeviću za vodeći pogodak.

Gosti su izjednačili u 11. minutu iz slobodnog udarca. Sa oko 25 metara, šutirao je Miloš Brnović, a lopta je kroz živi zid završila iza leđa golmana Baltića.

To nije previše uticalo na Rudar koji je nastavio sa svojom igrom i u završnici poluvremena praktično riješio utakmicu.

Prvo je Kašćelan u 35. minutu ponovo doveo Rudar u vođstvo nakon sjajnog kornera Zečevića. Samo dva minuta nakon toga i novajlija Suraku mogao je da se upiše u strijelce. Ponovo je asistent bio Zečević a lopta je nakon šuta otišla pored gola.

3:1 za Rudar već u 42. minutu. Duga lopta Matsuija ka Strikoviću, koji bježi odbrani Titograda i majstorski završava akciju za treći gol Rudara.

Četvrti gol djelo je Rudarevih bekova na današnjoj utakmici. Kašćelan je sjajno prošao po desnoj strani, odlično poslužio Merdovića na drugoj stativi koji šalje loptu u mrežu golmana Joksimovića.

Gosti su smanjili na 4:2 odmah na početku drugog poluvremena. Ponovo Brnović i ponovo sa distance. Ovog puta natrčao je na odbijenu loptu i preciznim udarcem poslao loptu iza leđa nemoćnog Baltića.

Nastavio je Titograd sa pritiskom i ubrzo stvaraju šansu za rezultatski povratak. Šut Bojovića zaustavila je stativa. Čini se da su sve nade za goste ugašene nakon crvengo , odnosno drugog žutog kartona njihovog najboljeg igrača Brnovića u 75. minutu.

Nakon toga Rudar sigurnom igrom privodi utakmicu kraju uz još par izglednih šansi. Najbolju nije realizovao Zečević, čiji je šut u 83. minutu zaustavio golman gostiju na samoj gol liniji.

“Pobjeda Rudara je potpuno zaslužena, a mogla je biti izražena i sa većom razlikom, no bilo je i momenata gdje smo mi mogli da priprejtimo, ali nije nam se vratilo. Teren je bio dosta težak za igru, a ekipa Rudara se bolje snašla na tom terenu, a naše veliko neiskustvo kumovalo je kod nekih golova. Malo smo se trgli u nastvaku, ali nedovoljno za stizanje rezultata iz prvog poluvrmena, to je fudbal, neće biti ni malo lako, ali idemo dalje i mislim da možemo do opstaka”, kazao je poslije utakmice trener OFK Titograda Nikola Rakojević.

“To je bilo jedno sjajno prvo poluvrijeme koje je riješilo utakmicu. Mnogo bolji smo bili u tom prvom poluvremenu u sve pohvale idu igračima za postignute golove u tom dijelu igre. U drugom poluvremenu, možda i zbog rezultata, došlo je do jednog malog opuštanja, ali ne treba zamjeriti igračima na tome. Najbitnije je da smo mi pobjedili u prvoj utakmici koja je teška nakon priprema bilo gdje da igrate, pogotovo sa protivnikom koji je u zoni baraža, kao i mi. Pokazali smo da smo bolja ekipa, ovo je bila naša treća pobjeda nad OFK Titograom u ovoj sezoni i ja se nadam da će moji igrači i u narednoj utakmici prikazati makar dio onoga što smo danas prikazali u prvom poluvremenu, da što prije izađemo iz zone baraža, a Titogradu i mom kolegi Nikoli Rakojeviću želim mnogo sreće u nastavku prvenstva”, kazao je strateg Pljevljaka Vuko Bogavac.

Sve u svemu sjajan početak polusezone za Rudar, koji nakon poraza Jezera definitivno izlazi iz zone baraža i polako hvata priključak za sredinu tabele.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti