Meč sezone

Rudar sjutra igra meč sezone

Podijeli:

Da je neko pitao fudbalere Rudara, prije utakmice na DG areni, sa kojim bi rezultatom željeli da dočekaju revanš u Pljevljima odgovori bi bili daleko skromniji krajnjeg rezultata prvog meča baraža. Revanš zakazan za sjutra sa početkom u 18 časova.

Istina je da su u Rudaru očekivali pobjedu protiv Mladosti DG. Međutim niko nije ni pomislio da će na kraju biti 4:1. Makar u Podgorici,  Rudar je pokazao da je kvalitetniji tim. Međutim sudeći po godinama, teško je reći mnogo iskusniji. Ipak Agović, Živković i Kašćelan imaju više utakmica u nogama nego kompletan tim Mladosti.

Upravo to, kao i kvalitet mladih fudbalera Rudara, je donijelo prevagu u prvoj utakmici. Pored toga stručni štab Pljevljaka odradio je sjajan posao i odlično pripremio ekipu za utakmicu.

Srđan Nikić i za revanš priprema svoj tim za utakmicu sezone. Nikić insistira na tome da do krajnjeg cilja ima 90 minuta. Igrači moraju u svojim mislima da ponište prvu utakmicu. Tako misli i Predrag Kašćelan čije iskustvo mnogo znači mladom timu Rudara.

U fudbalu i u sportu nema formalnosti.

Da bi se došlo do rezultata potreban je veliki rad. Ozbiljan pristup, disciplina, borbenost i timski duh. Fudbal je timski igra i samo kao tim možemo do uspjeha. Zbog toga se ne bih složio sa mnogima koji ovaj revanš smatraju kao formalnost. Pa da je sve gotovo ne bi se ni igrala ova utakmica. Mladost je pokazala kroz ligaški dio takmičenja da je ekipa koja se nikada ne predaje. Iza sebe su ostavili timove koji su važili za kandidate za Prvu ligu.

Pored toga u pojedinim dijelovima utakmice pokazali su da posjeduju kvalitet. Mi moramo biti maksimalno koncetrisani i odgovorni. I dalje ne bežimo od uloge favorita. To smo pokazali i u Podgorici. Igramo na svom terenu pred našom publikom. Na korak smo od cilja, ali moramo biti oprezni  jer ulog je veliki. Mi smo svjesni važnosti meča i znamo šta nam donosi. Ekipa je spremna za ovaj meč i pozivam naše navijače da dođu na stadion da se zajedno na kraju utakmice radujemo, kazao je Kašćelan.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.