Meč sezone

Rudar sjutra igra meč sezone

Podijeli:

Da je neko pitao fudbalere Rudara, prije utakmice na DG areni, sa kojim bi rezultatom željeli da dočekaju revanš u Pljevljima odgovori bi bili daleko skromniji krajnjeg rezultata prvog meča baraža. Revanš zakazan za sjutra sa početkom u 18 časova.

Istina je da su u Rudaru očekivali pobjedu protiv Mladosti DG. Međutim niko nije ni pomislio da će na kraju biti 4:1. Makar u Podgorici,  Rudar je pokazao da je kvalitetniji tim. Međutim sudeći po godinama, teško je reći mnogo iskusniji. Ipak Agović, Živković i Kašćelan imaju više utakmica u nogama nego kompletan tim Mladosti.

Upravo to, kao i kvalitet mladih fudbalera Rudara, je donijelo prevagu u prvoj utakmici. Pored toga stručni štab Pljevljaka odradio je sjajan posao i odlično pripremio ekipu za utakmicu.

Srđan Nikić i za revanš priprema svoj tim za utakmicu sezone. Nikić insistira na tome da do krajnjeg cilja ima 90 minuta. Igrači moraju u svojim mislima da ponište prvu utakmicu. Tako misli i Predrag Kašćelan čije iskustvo mnogo znači mladom timu Rudara.

U fudbalu i u sportu nema formalnosti.

Da bi se došlo do rezultata potreban je veliki rad. Ozbiljan pristup, disciplina, borbenost i timski duh. Fudbal je timski igra i samo kao tim možemo do uspjeha. Zbog toga se ne bih složio sa mnogima koji ovaj revanš smatraju kao formalnost. Pa da je sve gotovo ne bi se ni igrala ova utakmica. Mladost je pokazala kroz ligaški dio takmičenja da je ekipa koja se nikada ne predaje. Iza sebe su ostavili timove koji su važili za kandidate za Prvu ligu.

Pored toga u pojedinim dijelovima utakmice pokazali su da posjeduju kvalitet. Mi moramo biti maksimalno koncetrisani i odgovorni. I dalje ne bežimo od uloge favorita. To smo pokazali i u Podgorici. Igramo na svom terenu pred našom publikom. Na korak smo od cilja, ali moramo biti oprezni  jer ulog je veliki. Mi smo svjesni važnosti meča i znamo šta nam donosi. Ekipa je spremna za ovaj meč i pozivam naše navijače da dođu na stadion da se zajedno na kraju utakmice radujemo, kazao je Kašćelan.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.