Meč sezone

Rudar sjutra igra meč sezone

Podijeli:

Da je neko pitao fudbalere Rudara, prije utakmice na DG areni, sa kojim bi rezultatom željeli da dočekaju revanš u Pljevljima odgovori bi bili daleko skromniji krajnjeg rezultata prvog meča baraža. Revanš zakazan za sjutra sa početkom u 18 časova.

Istina je da su u Rudaru očekivali pobjedu protiv Mladosti DG. Međutim niko nije ni pomislio da će na kraju biti 4:1. Makar u Podgorici,  Rudar je pokazao da je kvalitetniji tim. Međutim sudeći po godinama, teško je reći mnogo iskusniji. Ipak Agović, Živković i Kašćelan imaju više utakmica u nogama nego kompletan tim Mladosti.

Upravo to, kao i kvalitet mladih fudbalera Rudara, je donijelo prevagu u prvoj utakmici. Pored toga stručni štab Pljevljaka odradio je sjajan posao i odlično pripremio ekipu za utakmicu.

Srđan Nikić i za revanš priprema svoj tim za utakmicu sezone. Nikić insistira na tome da do krajnjeg cilja ima 90 minuta. Igrači moraju u svojim mislima da ponište prvu utakmicu. Tako misli i Predrag Kašćelan čije iskustvo mnogo znači mladom timu Rudara.

U fudbalu i u sportu nema formalnosti.

Da bi se došlo do rezultata potreban je veliki rad. Ozbiljan pristup, disciplina, borbenost i timski duh. Fudbal je timski igra i samo kao tim možemo do uspjeha. Zbog toga se ne bih složio sa mnogima koji ovaj revanš smatraju kao formalnost. Pa da je sve gotovo ne bi se ni igrala ova utakmica. Mladost je pokazala kroz ligaški dio takmičenja da je ekipa koja se nikada ne predaje. Iza sebe su ostavili timove koji su važili za kandidate za Prvu ligu.

Pored toga u pojedinim dijelovima utakmice pokazali su da posjeduju kvalitet. Mi moramo biti maksimalno koncetrisani i odgovorni. I dalje ne bežimo od uloge favorita. To smo pokazali i u Podgorici. Igramo na svom terenu pred našom publikom. Na korak smo od cilja, ali moramo biti oprezni  jer ulog je veliki. Mi smo svjesni važnosti meča i znamo šta nam donosi. Ekipa je spremna za ovaj meč i pozivam naše navijače da dođu na stadion da se zajedno na kraju utakmice radujemo, kazao je Kašćelan.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.