Rudar startovao remijem

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 2. KOLO

Rudar-Iskra 0:0

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 350. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Marjan Paunović (Berane). Žuti kartoni: Čavor, Bojović, Agović, Zečević (Rudar), Obradović, Bakrač, Šaletić (Iskra)

RUDAR: Agović, Kašćelan, Čavor, Kartal, Golubović, Živković (od 89. Vučićević), Zečević, Suraka (od 73. Talović), Bojović, Vujanović (od 46. Popović), Striković (od 75. Gašević).

ISKRA: Kordić,Radunović, Šaletić (od 74. B. Obradović), Bakrač, O. Obradović, Pavlović, Šahman, Tučević, Jamamoto (od 90. Pavlićević), Dias (od 65. Grbović) Sekulić (od 46. Milić).

Rudar i Iskra nisu se odužili publici koja je, doduše ne u velikom broju, došla na stadion pod Golubinom. Kada se sve sabere, remi je i najpravediniji ishod ove utakmice. Gosti su možda imali više loptu u nogama, ali Rudar je bio opasniji i imao bolje prilike za gol.

Mi imamo mlad tim, koji je u nekim situacima trebalo da postupi drugačije. Međutim i sa mladim igračima koji se tek razigravaju, imali smo svoje prilike, koje nismo iskoristili i ne mogu u potpunosti da budem zaovoljen. Idemo polako od utakmice do utakmice da se razigravamo, a čestitao bih ekipi Iskre, koja je jedna od najiskusnijih u ligi na dobroj igri, kazao je nakon utakmice trener Rudara Zoran Govedarica.

U prvom poluvremenu publika nije vidjela mnogo fudbala. Istina igrači oba tima tima bili su borbeni, gosti su imali više loptu u nogama, ali niko nije uspio da stvori stopostotnu šansu. Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 7. minutu. Centrirao je Da Silva Dias, a kapiten Ognjen Obradović, šutirao sa desetak metara, ali pored gola. Domaći su zaprijetili u 14. minutu, kada je loptu nakon kornera potiljkom zahvatio Nikša Vujanović, ali je odbrana gostiju izblokirala njegov pokušaj.

Domaći su ofanzivnije počeli drugo poluvrijeme,  ali prvu priliku vidjeli smo u 60. minutu. Poslije greške odbrane Iskre lopta je došla do Vuka Strikovića, koji izašao sam ispred Marka Kordića, ušao u šesnaesterac, ali nije se najbolje snašao najbolji strijelac Rudara u prošloj sezoni.  U 78. minutu gosti su imali najbolju priliku za gol. Korner je izveo Ilija Tučević, a loptu glavom zahvatio Vojin Pavlović, ali je lopta prošla pored gola. Minut nakon toga Ivan Bojović hitro je ušao u šesnaesterac sa desne strane, ali je pogodio spoljni dio mreže. Odmah nakon toga uzvratio je Pavlović dobrim udarcem sa dvadesetak metara. To je ujedno i bilo sve, kada su gol šanse na ovoj utakmic, ali je do kraja viđen borben fudbal.

Na kraju ovo je najrealniji ishod utakmice, moramo da budemo zadovoljni, jer smi igrali disciplinovano i odgovorno. Na žalost nismo uspjeli da iskoristimo prilike, ali ni protivnik kome čestitam na fer i korektnoj igri, istakao je poslije meča pomoćnik Srđana NikićaMilivoje Novović.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.