Rudar startovao remijem

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 2. KOLO

Rudar-Iskra 0:0

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 350. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Marjan Paunović (Berane). Žuti kartoni: Čavor, Bojović, Agović, Zečević (Rudar), Obradović, Bakrač, Šaletić (Iskra)

RUDAR: Agović, Kašćelan, Čavor, Kartal, Golubović, Živković (od 89. Vučićević), Zečević, Suraka (od 73. Talović), Bojović, Vujanović (od 46. Popović), Striković (od 75. Gašević).

ISKRA: Kordić,Radunović, Šaletić (od 74. B. Obradović), Bakrač, O. Obradović, Pavlović, Šahman, Tučević, Jamamoto (od 90. Pavlićević), Dias (od 65. Grbović) Sekulić (od 46. Milić).

Rudar i Iskra nisu se odužili publici koja je, doduše ne u velikom broju, došla na stadion pod Golubinom. Kada se sve sabere, remi je i najpravediniji ishod ove utakmice. Gosti su možda imali više loptu u nogama, ali Rudar je bio opasniji i imao bolje prilike za gol.

Mi imamo mlad tim, koji je u nekim situacima trebalo da postupi drugačije. Međutim i sa mladim igračima koji se tek razigravaju, imali smo svoje prilike, koje nismo iskoristili i ne mogu u potpunosti da budem zaovoljen. Idemo polako od utakmice do utakmice da se razigravamo, a čestitao bih ekipi Iskre, koja je jedna od najiskusnijih u ligi na dobroj igri, kazao je nakon utakmice trener Rudara Zoran Govedarica.

U prvom poluvremenu publika nije vidjela mnogo fudbala. Istina igrači oba tima tima bili su borbeni, gosti su imali više loptu u nogama, ali niko nije uspio da stvori stopostotnu šansu. Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 7. minutu. Centrirao je Da Silva Dias, a kapiten Ognjen Obradović, šutirao sa desetak metara, ali pored gola. Domaći su zaprijetili u 14. minutu, kada je loptu nakon kornera potiljkom zahvatio Nikša Vujanović, ali je odbrana gostiju izblokirala njegov pokušaj.

Domaći su ofanzivnije počeli drugo poluvrijeme,  ali prvu priliku vidjeli smo u 60. minutu. Poslije greške odbrane Iskre lopta je došla do Vuka Strikovića, koji izašao sam ispred Marka Kordića, ušao u šesnaesterac, ali nije se najbolje snašao najbolji strijelac Rudara u prošloj sezoni.  U 78. minutu gosti su imali najbolju priliku za gol. Korner je izveo Ilija Tučević, a loptu glavom zahvatio Vojin Pavlović, ali je lopta prošla pored gola. Minut nakon toga Ivan Bojović hitro je ušao u šesnaesterac sa desne strane, ali je pogodio spoljni dio mreže. Odmah nakon toga uzvratio je Pavlović dobrim udarcem sa dvadesetak metara. To je ujedno i bilo sve, kada su gol šanse na ovoj utakmic, ali je do kraja viđen borben fudbal.

Na kraju ovo je najrealniji ishod utakmice, moramo da budemo zadovoljni, jer smi igrali disciplinovano i odgovorno. Na žalost nismo uspjeli da iskoristimo prilike, ali ni protivnik kome čestitam na fer i korektnoj igri, istakao je poslije meča pomoćnik Srđana NikićaMilivoje Novović.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.