Rudari nadigrali Budućnost

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 19. KOLO

Rudar-Budućnost 3:1 (0:0)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200. Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Marjan Paunović (Berane). Strielci Suraka u 71Živković u 78. iz jedanaestrca i Sekulić u 90+2. a.g, za Rudar a Đukanović u 75. za Budućnost. Žuti kartoni Živković, Suraka (Rudar), Dakić (Budućnost)

RUDAR: Agović, Prekončević, Suraka, M. Golubović, Kašćelan, Gašević, A. Golubović, Jočić, Živković (od 89. Vučićević), Striković, Čavor (od 26. Kasalica).

BUDUĆNOST: Pavličić, Ražnatović, Mirković, Mijović (od 67. Sekulić), Raspopović (od 89. Perišić), Đuričković (od 46. Dašić), Vlahović, Ćetković (od 73. Ivanović), Đukanović, Dakić, Mrvaljević.

U 49. minutu Ognjen Kasalica sa svoje polovine uputio je precizan pas ka Strikoviću, koji je izašao sam ispred Đorđija Pavličića, i umjesto da ga pita u koji će ugao da šutira, umorni napadač Pljevljaka, uputio je mlak udarac koji je golman Budućnosti lako ukrotio. Sedam minuta nakon toga korner je izveo Ognjen Gašević, golman Budućnosti bio je blokiran svojim igračima, a Suraka je uputio šut ka golu. Lopta je zakačila Luku Mirkovića i završila minimum metar iza gol linije.

Arbitar Savo Vujović pokazao je na centar, a onda je uslijedio neviđen pritisak igrača Budućnosti, na pomoćnog arbitra Marjana Paunovića i Vujovića, koji je na opšte iznenađenje poništio gol, što je izazvalo bijes na trbinima i klupi domaćih. Dva minuta kasnije otvoren put ka golu imao je Striković, a Damjan Dakić, kao poslednji igrač odbrane srušio je napadača Rudara i dobio samo žuti karton. To je već dovelo do ključanja na stadionu, koje preraslo u erupciju oduševljenja u 71. minutu, kada je Suraka nakon kornera glavom zatresao mrežu.

Prvi izlet na protivničku polovinu Budućnost je „naplatila“. Sa lijeve strane centrirao je Andrija Ražnatović, a Viktor Đukanović je loptu majstorski smjestio u nebranjeni dio mreže Jasmina Agovića. Samo tri minuta nakon toga Momčilo Raspopović, na dva metra od sudije Vujovića u svom kaznenom prostoru sa leđa po nogama udario Gaševića, a Vujović je odmah pokazao na penal. Ovoga puta igrači Budućnosti nisu se bunili. Siguran sa bijele tačke bio je Živković.

Koliko je trajala sudijska nakonada niko na stadionu nije znao, ali u prvom minutu nadoknade Suraka je pogodio stativu, a već u sledećem napadu kapiten Budućnosti, Mirković, usamljen sa pet metara šutirao je pored gola. Minut nakon toga oštru loptu, sa lijeve starne, po zemlji uputio je Gašević, pogodio Nemanju Sekulića od koga se lopta odbila u gol, što je bio znak za zasluženo slavlje domaćih.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.