Rudari nadigrali Budućnost

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 19. KOLO

Rudar-Budućnost 3:1 (0:0)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200. Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Marjan Paunović (Berane). Strielci Suraka u 71Živković u 78. iz jedanaestrca i Sekulić u 90+2. a.g, za Rudar a Đukanović u 75. za Budućnost. Žuti kartoni Živković, Suraka (Rudar), Dakić (Budućnost)

RUDAR: Agović, Prekončević, Suraka, M. Golubović, Kašćelan, Gašević, A. Golubović, Jočić, Živković (od 89. Vučićević), Striković, Čavor (od 26. Kasalica).

BUDUĆNOST: Pavličić, Ražnatović, Mirković, Mijović (od 67. Sekulić), Raspopović (od 89. Perišić), Đuričković (od 46. Dašić), Vlahović, Ćetković (od 73. Ivanović), Đukanović, Dakić, Mrvaljević.

U 49. minutu Ognjen Kasalica sa svoje polovine uputio je precizan pas ka Strikoviću, koji je izašao sam ispred Đorđija Pavličića, i umjesto da ga pita u koji će ugao da šutira, umorni napadač Pljevljaka, uputio je mlak udarac koji je golman Budućnosti lako ukrotio. Sedam minuta nakon toga korner je izveo Ognjen Gašević, golman Budućnosti bio je blokiran svojim igračima, a Suraka je uputio šut ka golu. Lopta je zakačila Luku Mirkovića i završila minimum metar iza gol linije.

Arbitar Savo Vujović pokazao je na centar, a onda je uslijedio neviđen pritisak igrača Budućnosti, na pomoćnog arbitra Marjana Paunovića i Vujovića, koji je na opšte iznenađenje poništio gol, što je izazvalo bijes na trbinima i klupi domaćih. Dva minuta kasnije otvoren put ka golu imao je Striković, a Damjan Dakić, kao poslednji igrač odbrane srušio je napadača Rudara i dobio samo žuti karton. To je već dovelo do ključanja na stadionu, koje preraslo u erupciju oduševljenja u 71. minutu, kada je Suraka nakon kornera glavom zatresao mrežu.

Prvi izlet na protivničku polovinu Budućnost je „naplatila“. Sa lijeve strane centrirao je Andrija Ražnatović, a Viktor Đukanović je loptu majstorski smjestio u nebranjeni dio mreže Jasmina Agovića. Samo tri minuta nakon toga Momčilo Raspopović, na dva metra od sudije Vujovića u svom kaznenom prostoru sa leđa po nogama udario Gaševića, a Vujović je odmah pokazao na penal. Ovoga puta igrači Budućnosti nisu se bunili. Siguran sa bijele tačke bio je Živković.

Koliko je trajala sudijska nakonada niko na stadionu nije znao, ali u prvom minutu nadoknade Suraka je pogodio stativu, a već u sledećem napadu kapiten Budućnosti, Mirković, usamljen sa pet metara šutirao je pored gola. Minut nakon toga oštru loptu, sa lijeve starne, po zemlji uputio je Gašević, pogodio Nemanju Sekulića od koga se lopta odbila u gol, što je bio znak za zasluženo slavlje domaćih.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.