Rudari nadigrali Budućnost

Podijeli:

„TELEKOM“ PRVA CRNOGORSKA FUDBALSKA LIGA 19. KOLO

Rudar-Budućnost 3:1 (0:0)

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200. Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Marjan Paunović (Berane). Strielci Suraka u 71Živković u 78. iz jedanaestrca i Sekulić u 90+2. a.g, za Rudar a Đukanović u 75. za Budućnost. Žuti kartoni Živković, Suraka (Rudar), Dakić (Budućnost)

RUDAR: Agović, Prekončević, Suraka, M. Golubović, Kašćelan, Gašević, A. Golubović, Jočić, Živković (od 89. Vučićević), Striković, Čavor (od 26. Kasalica).

BUDUĆNOST: Pavličić, Ražnatović, Mirković, Mijović (od 67. Sekulić), Raspopović (od 89. Perišić), Đuričković (od 46. Dašić), Vlahović, Ćetković (od 73. Ivanović), Đukanović, Dakić, Mrvaljević.

U 49. minutu Ognjen Kasalica sa svoje polovine uputio je precizan pas ka Strikoviću, koji je izašao sam ispred Đorđija Pavličića, i umjesto da ga pita u koji će ugao da šutira, umorni napadač Pljevljaka, uputio je mlak udarac koji je golman Budućnosti lako ukrotio. Sedam minuta nakon toga korner je izveo Ognjen Gašević, golman Budućnosti bio je blokiran svojim igračima, a Suraka je uputio šut ka golu. Lopta je zakačila Luku Mirkovića i završila minimum metar iza gol linije.

Arbitar Savo Vujović pokazao je na centar, a onda je uslijedio neviđen pritisak igrača Budućnosti, na pomoćnog arbitra Marjana Paunovića i Vujovića, koji je na opšte iznenađenje poništio gol, što je izazvalo bijes na trbinima i klupi domaćih. Dva minuta kasnije otvoren put ka golu imao je Striković, a Damjan Dakić, kao poslednji igrač odbrane srušio je napadača Rudara i dobio samo žuti karton. To je već dovelo do ključanja na stadionu, koje preraslo u erupciju oduševljenja u 71. minutu, kada je Suraka nakon kornera glavom zatresao mrežu.

Prvi izlet na protivničku polovinu Budućnost je „naplatila“. Sa lijeve strane centrirao je Andrija Ražnatović, a Viktor Đukanović je loptu majstorski smjestio u nebranjeni dio mreže Jasmina Agovića. Samo tri minuta nakon toga Momčilo Raspopović, na dva metra od sudije Vujovića u svom kaznenom prostoru sa leđa po nogama udario Gaševića, a Vujović je odmah pokazao na penal. Ovoga puta igrači Budućnosti nisu se bunili. Siguran sa bijele tačke bio je Živković.

Koliko je trajala sudijska nakonada niko na stadionu nije znao, ali u prvom minutu nadoknade Suraka je pogodio stativu, a već u sledećem napadu kapiten Budućnosti, Mirković, usamljen sa pet metara šutirao je pored gola. Minut nakon toga oštru loptu, sa lijeve starne, po zemlji uputio je Gašević, pogodio Nemanju Sekulića od koga se lopta odbila u gol, što je bio znak za zasluženo slavlje domaćih.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.