Rudari počeli pripreme

Podijeli:

Na prozivci Fudbalskog kluba Rudar iz Pljevalja bilo je 29 fudbalera, a novi trener Zoran Govedarica zakazao je prvi trening za 17 :30 h.

Fudbalski klub Rudar počeo je pripreme za narednu sezonu koja startuje 24. Jula. Prozivka je organizovana u restoranu stadiona na kojoj su se sportski direktor kluba Željko Tomašević  i novi trener Zoran Govedarica obratili prisutnim igračima.

– Pozdravljam sve igrače , želim svima dobrodošlicu , nadam se uspješnom zajedničkom radu , Trudićemo se da nastavimo trend promovisanja mladih igrača i da napravimo što bolju ekipu za početak sezone.

Izjavio je Tomašević

Prvi trening biće održan danas od 17 i 30 h na pomoćnom terenu na Borovici.

– Znam svoj deo posla i odradiću ga kako treba uz pomoćnike. Fudbaleri koji su ovde nisu jedini, a sve od njih zavisi. Neću obećavati bolje od onog što mogu, ali ne obećavam kule i gradove. Svi smo na istom zadatku da Rudar vratimo na stare staze kada je osvajao pehare – istakao je Govedarica.

Govedarici će u radu pomagati pomoćni trener Nikola Sekulić trener golmana Miloš Radanovič kondicioni trener Ivan Šljivančanin.

Kako je Tomašević rekao, pripreme će do 28. juna biti održane u Pljevljima, a onda ekipa ide na Zlatibor gde će prema planu provesti 13 ili 14 dana. Ekipa bi trebalo 11 jula da se vrati u Pljevlja gde će obaviti poslednje pripreme pred početak sezone.


29 igrača na prozivci

Na prozivci je bilo 29 fudbalera, od kojih je 13 bilo licencirano i prošle sezone. Na prvom sastanku sa trenerom pojavili su se:

Danin Talović, Ervin Helić, Ognjen Gašević, Ljubo Kovačević, Stefan Dajević, Zakarija Suraka, Miloš Zečević, Berin Tahirović , Milija Golubovic , Vuk Striković, Jakša Bajčetić, Ilija Vujović, Dušan Živković, Ognjen Kasalica , Ervin Ciguljin, Kristijan Ernec, Aleksa Golubović, Vladimir Vojinović, Dušan Mrdak, Milivoje Terzić, Miloš Vukašinović .

Predrag Kašćelan, Nemanja Kartal , Miloš Zečević Vuk Striković i Marko Čavor pridruziće se narednih dana. Postoji velika mogućnost da Striković i Zečević pronadju inostrani angažman.

Igrači na probi : Vasilije Čavor (Bokelj ) , Petra Drča (Radnički Šid) , Bojan Vlaović (Metalac Gornji Milanovac ) , Lazar Vučićević , Luka Krkeljić (Budućnost ) , Lazar Rakočević (Drezga) , Žarko Vilotijević (Berane) i Marko Dedijer (NK Karlovci).

Igrači koji su otišli iz Kluba : Lazar Baltić , Janko Gogić , Nikola Vukotić , Hrvoje Rizvanović , Orhan Hajrović , Dejan Kotorac i Marko Merdović. Igrači koji su došli :  Ognjen Gašević- OFK Titograd  i Marko Čavor – FK Podgorica

“Znaju se prva dva protivnika na Zlatiboru”

Sportski direktor Tomašević je rekao da Rudar već zna prva dva protivnika sa kojim će igrati prijateljske utakmice .

– Prva utakmica je 30 . juna sa ekipom Slobode iz Tuzle . Sledeća utakmica je protiv Voždovca 3. jula.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.