RUDARI POKAZALI KARAKTER I KVALITET

Podijeli:

foto: FSCG

DEČIĆ: Popović, Drešaj, Tući, Rudović (od 87. Pavićević), Đeljaj, Nikolić, Vucaj (od 69. Pešukić), Marušić, Božović, Vuljaj (od 69. Božanovič), Bećiraj.

RUDAR: Agović, Prenkočević (od 46. A. Golubović), Peličić (od 66. Vujanović), M. Golubović (od 65. Matsui), Кašćelan, Gašević (od 87. Кasalica), Banović (od 82. Кrneta), Popović, Živković, Čavor, Bojović.

Rudar je još jednom pokazao da je klub koji nikada ne treba potcijeniti i otpisati. Ono što je rade Petrović ugradio u ekipu, ogroman rad i trud tokom priprema moralo je dati rezultat. Mlada ekipa Rudara predvođena iskusnim Predragom Kašćelanom i nešto iskusnijim od ostalih Milijom Golubovićem i Dušanom Živkovićem, vratila sa tri boda iz Tuzi. Ono što je najvažnije ekipa je pokazala karakter da se vrati I preokrene rezultat. Na kraju kada se sve sabere domaćin je i dobro prošao.

Malo dobrog fudbala je viđeno u prvom poluvremenu. Griješio se dosta na obje strane, a onih pravih šansi za gol nije ni bilo. Istina, bilo je sutuacija iz kojih se mogao promijeniti rezultat. Šut Bojovića u 18. minutu lako je odbranio Popović, a u 34. minutu Peličić je pohodio živi zid nakon izvedenog indirekta. Domaćin se trgao tek u završnici, pa smo u 45. minutu vidjeli put Vuljaja sa distance i odbranu Agovića. Dvadesetak sekundi kasnije, Drešaj je centrirao, a Rudović na drugoj stativi zakasnio da reaguje.

Tuzani su bolje otvorili nastavak, zprijetio ke prvo Bećiraj, a u 57. minutu uspjeli su i da zatresu mrežu gostiju. Vucaj je centrirao, stvorila se gužva u petercu Pljevljaka, gdje se najbolje snašao Vuljaj i svojim devetim orvenstvenim golom donio prednost svom timu. Nedugo zatim Dečić je ostao sa igračem manje na terenu (isključen Nikolić), a Rudaru je trebalo dva minuta da to iskoristi i izjednači. Bojović je sa desne strane centrirao, a Nikša Vujanović matirao Popovića. Bili su gosti blizu gola i preokreta u 75. minutu. Izveli su dobar kontranapad preko Živkovića, asistirao je srpski internacional ka Gaševiću, koji je iz povoljne pozicije loptu poslao pored same stative. Ipak, preokret se desio u 86. minutu. Pogriješila je odbrana Dečića, Vujanović je prihvatio loptu, asistirao Živkoviću, koji je ubacio u gol – 1:2. Mogli su gosti dva minuta kasnije i do trećeg gola, ali je šut Кasalice zaustavila stativa

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti