RUDARU BOD PROTIV LIDERA PRVENSTVA

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko.  Sudija Radoje Pajović.( (Podgorica). Pomoćnici Nikola Vuković (Bar) i DraganVujović (Cetinje). Strijelci Živković u 45. minutu iz jedanaesterca za Rudar, a Jovović u 26 za Sutjesku. Žuti kartoni: Živković, Kašćelan  Krneta (Rudar), Driničić, Jovović i Stijepović ( Sutjeska)
RUDAR: Agović, Banović (od 54. Krneta), Kašćelan, Prenkočević (od 46. Vujanović), Čavor, A. Golubović (od 66. Kasalica), Matsui, Peličić, Popović, Živković (od66. M. Golubović), Gašević.
SUTJESKA: Giljen, Janjić (od 86. Pajović), Drašković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Marković (od 72. Knežević), Vučićević, Zakaria (od 66. Nikač), Jovović. 

Rudar je uspio da ostane neopažen u duelu sa liderom na tabeli i sigurno je zadovoljniji napustio teren od Sutjeske, koja je imala vođstvo ali nije došla do novog trijumfa. Kada se sve sabere nerešen ishod je i najpravedniji ishod utakmice.Po zaledjenom terenu stadiona pod Golubinjom bilo je malo fudbala u prvih 45.min.Punih 26.minuta čekalo se na prvo uzbuđenje a onda je Sutjeska nakon smušene reakcije odbrane Rudara povela.

Strijelac je bio Vladimir Jovović koji je iskoristio na izgled bezopasno dodavanje na koje zbunjena odbrana Rudara nije dobro reagovala. U nastavku utakmice dugo nije bilo šans sve do finiša prvog poluvremena kada je Rudar izjednačio.Živković je nakon solo akcije ušao u šesnaesterac gostiju, po mišljenju arbitra Pajovića nepropisno ga je nepropisno je zaustavio Drešković. Jedanaesterac je iskoristio upravo Dušan Živković.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja sve do samog kraja..Sutjeska je imala više loptu u svom posjedu ali to nije donijelo Nikšicanima ozbiljniju prednost, jer je  odbrana Rudara je uspjevala da omakne fokus  daleko od svog sesnaesterca pa Sutjeska nije stvorila ozbiljniju priliku.U 75.minutu Rudar je mogao do preokreta.Prekid sa 30  metara izveo je Gašević, ali dobro plasiranu niko nije skrenuo ka golu. U 83.minutu Sutjeska je imala priliku preko Erakovica čiji je šut glavom završio pored gola.

U 90.minutu velika šansa za Rudar.Nakon izblokiranog suta Gaševića lopta dolazi do Kasalice koji iz odlične pozicije sa nekih devet metara šutiro po zemlji a Giljen uspio da odbrani njegov šut. U nadoknadi vremena priliku za gol imala je i Sutjeska no u sesnaestercu Rudara nije se  dobro snasao Drincic.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.