RUDARU BOD PROTIV LIDERA PRVENSTVA

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko.  Sudija Radoje Pajović.( (Podgorica). Pomoćnici Nikola Vuković (Bar) i DraganVujović (Cetinje). Strijelci Živković u 45. minutu iz jedanaesterca za Rudar, a Jovović u 26 za Sutjesku. Žuti kartoni: Živković, Kašćelan  Krneta (Rudar), Driničić, Jovović i Stijepović ( Sutjeska)
RUDAR: Agović, Banović (od 54. Krneta), Kašćelan, Prenkočević (od 46. Vujanović), Čavor, A. Golubović (od 66. Kasalica), Matsui, Peličić, Popović, Živković (od66. M. Golubović), Gašević.
SUTJESKA: Giljen, Janjić (od 86. Pajović), Drašković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Marković (od 72. Knežević), Vučićević, Zakaria (od 66. Nikač), Jovović. 

Rudar je uspio da ostane neopažen u duelu sa liderom na tabeli i sigurno je zadovoljniji napustio teren od Sutjeske, koja je imala vođstvo ali nije došla do novog trijumfa. Kada se sve sabere nerešen ishod je i najpravedniji ishod utakmice.Po zaledjenom terenu stadiona pod Golubinjom bilo je malo fudbala u prvih 45.min.Punih 26.minuta čekalo se na prvo uzbuđenje a onda je Sutjeska nakon smušene reakcije odbrane Rudara povela.

Strijelac je bio Vladimir Jovović koji je iskoristio na izgled bezopasno dodavanje na koje zbunjena odbrana Rudara nije dobro reagovala. U nastavku utakmice dugo nije bilo šans sve do finiša prvog poluvremena kada je Rudar izjednačio.Živković je nakon solo akcije ušao u šesnaesterac gostiju, po mišljenju arbitra Pajovića nepropisno ga je nepropisno je zaustavio Drešković. Jedanaesterac je iskoristio upravo Dušan Živković.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja sve do samog kraja..Sutjeska je imala više loptu u svom posjedu ali to nije donijelo Nikšicanima ozbiljniju prednost, jer je  odbrana Rudara je uspjevala da omakne fokus  daleko od svog sesnaesterca pa Sutjeska nije stvorila ozbiljniju priliku.U 75.minutu Rudar je mogao do preokreta.Prekid sa 30  metara izveo je Gašević, ali dobro plasiranu niko nije skrenuo ka golu. U 83.minutu Sutjeska je imala priliku preko Erakovica čiji je šut glavom završio pored gola.

U 90.minutu velika šansa za Rudar.Nakon izblokiranog suta Gaševića lopta dolazi do Kasalice koji iz odlične pozicije sa nekih devet metara šutiro po zemlji a Giljen uspio da odbrani njegov šut. U nadoknadi vremena priliku za gol imala je i Sutjeska no u sesnaestercu Rudara nije se  dobro snasao Drincic.

Ostale vijesti

Jun 19, 2024

Nije Rudar mali klub za naše prilike da tek se tako lako predamo

Vratili smo glavni dug koji je bio prioritet i nastavićemo da vraćamo dio po dio naših obaveza.

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.