RUDARU BOD PROTIV LIDERA PRVENSTVA

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko.  Sudija Radoje Pajović.( (Podgorica). Pomoćnici Nikola Vuković (Bar) i DraganVujović (Cetinje). Strijelci Živković u 45. minutu iz jedanaesterca za Rudar, a Jovović u 26 za Sutjesku. Žuti kartoni: Živković, Kašćelan  Krneta (Rudar), Driničić, Jovović i Stijepović ( Sutjeska)
RUDAR: Agović, Banović (od 54. Krneta), Kašćelan, Prenkočević (od 46. Vujanović), Čavor, A. Golubović (od 66. Kasalica), Matsui, Peličić, Popović, Živković (od66. M. Golubović), Gašević.
SUTJESKA: Giljen, Janjić (od 86. Pajović), Drašković, Mitrović, Matanović, Eraković, Drinčić, Marković (od 72. Knežević), Vučićević, Zakaria (od 66. Nikač), Jovović. 

Rudar je uspio da ostane neopažen u duelu sa liderom na tabeli i sigurno je zadovoljniji napustio teren od Sutjeske, koja je imala vođstvo ali nije došla do novog trijumfa. Kada se sve sabere nerešen ishod je i najpravedniji ishod utakmice.Po zaledjenom terenu stadiona pod Golubinjom bilo je malo fudbala u prvih 45.min.Punih 26.minuta čekalo se na prvo uzbuđenje a onda je Sutjeska nakon smušene reakcije odbrane Rudara povela.

Strijelac je bio Vladimir Jovović koji je iskoristio na izgled bezopasno dodavanje na koje zbunjena odbrana Rudara nije dobro reagovala. U nastavku utakmice dugo nije bilo šans sve do finiša prvog poluvremena kada je Rudar izjednačio.Živković je nakon solo akcije ušao u šesnaesterac gostiju, po mišljenju arbitra Pajovića nepropisno ga je nepropisno je zaustavio Drešković. Jedanaesterac je iskoristio upravo Dušan Živković.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja sve do samog kraja..Sutjeska je imala više loptu u svom posjedu ali to nije donijelo Nikšicanima ozbiljniju prednost, jer je  odbrana Rudara je uspjevala da omakne fokus  daleko od svog sesnaesterca pa Sutjeska nije stvorila ozbiljniju priliku.U 75.minutu Rudar je mogao do preokreta.Prekid sa 30  metara izveo je Gašević, ali dobro plasiranu niko nije skrenuo ka golu. U 83.minutu Sutjeska je imala priliku preko Erakovica čiji je šut glavom završio pored gola.

U 90.minutu velika šansa za Rudar.Nakon izblokiranog suta Gaševića lopta dolazi do Kasalice koji iz odlične pozicije sa nekih devet metara šutiro po zemlji a Giljen uspio da odbrani njegov šut. U nadoknadi vremena priliku za gol imala je i Sutjeska no u sesnaestercu Rudara nije se  dobro snasao Drincic.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.