Sutjeska bolja od Rudara

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Bez publike. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci Osmajić 1. i 77. minutu. Žuti kartoni KartalSuraka (Rudar), Eraković (Sutjeska)

RUDAR: Baltić, Merdović, Kartal, Pejović, Matsui (od 80. Kotorac), Golubović, Živković (od 89. Vujović), Talović, Suraka (od 46. Kovačević), Zečević, Striković.

SUTJESKA: Ličina, Dubljević (od 57. Pajović), Osmajić (od 83. Marušić), Janjić, Marković (od 64. Cicmil), Grivić, Bulatović, Eraković, Šofranac, Stijepović, Augusto.

Nikšićani su odnijeli bodove iz Pljevalja i vratili se na drugo mjesto, a Rudar kliznuo ka baraž zoni. Ovo je druga utakmica u kojoj je Rudar stvarao prilike, bez realizacije. Na ovoj utakmici nisu uspjeli da realizuju jedanaesterac za izjednačenje, a rani gol gostiju usmjerio je tok meča.

Sutjeska je povela već u 23 sekundi utakmice. Jednu dubinsku loptu sa svoje polovine primio je Milutin Osmajić, prevario Nemanju Kartala, i iskosa sa lijeve strane, sa pet metara loptu u mrežu. Nikšićani su mogli da dupliraju prednost u 20. minutu, kada je „pukla“ odbrana po lijevoj strani, a Novica Eraković pronašao na petercu Osmajića koji je šutirao, no Lazar Baltić fantastično je intervenisao.

U 27. minutu veliku priliku za izjednačenje propustio je Kartal, kada se poslije prekida lopta odbila do njega, ali je sa desetak metara šutirao preko gola. U 34. minutu domaći su imali najbolju priliku na utakmici, bolju i od penala. Poslije asistencije Dušana Živkovića, sa desetak metara Talović je promašio potpuno prazan gol. U 45. minutu iz trka šutirao je Živković, ali je Ličina uspio da odbrani njegov šut sa 25 metara, a u poslednjim sekundama prvog puluvremena najabolji strijelac lige, Božo Marković je šutirao glavom iz petarca, ali pored gola.

Rudar je u nastavku krenuo mnogo ofanzivnije i već u 49. minutu, Vuk Striković nakon asistencije Milije Golubovića, sa pet metara nije iz dva pokušaja uspio da postigne gol. Gosti su uzvratili u 54. minutu kada se iznanada u prilici našao Osmajić koji je ušao u šesnaesterac i iz trka šutirao pored gola. Minut kasnije Talović je za malo zakasnio da ubaci loptu u mrežu poslije ubacivanja Živkovića. Ponovo je Talović, koga je htjela lopta, ali ne gol, u 62. minutu bio u dobroj prilici, šutirao je glavom sa oet metara, ali preko gola. U 70. minutu u svom kaznenom prostoru Darko Bulatović srušio je Talovića, a Radovanović dosudio jedanaesterac, međutum šut Miloš Zečevića odbranio je Suad Ličina. U 77. minutu Osmajić je kaznio Rudar za promašaje. Olako je štoper Matija Pejović odustao od duela sa Osmajićem, koji je nastavio kretnju i zatresao mrežu.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti