Sutjeska bolja od Rudara

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Bez publike. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci Osmajić 1. i 77. minutu. Žuti kartoni KartalSuraka (Rudar), Eraković (Sutjeska)

RUDAR: Baltić, Merdović, Kartal, Pejović, Matsui (od 80. Kotorac), Golubović, Živković (od 89. Vujović), Talović, Suraka (od 46. Kovačević), Zečević, Striković.

SUTJESKA: Ličina, Dubljević (od 57. Pajović), Osmajić (od 83. Marušić), Janjić, Marković (od 64. Cicmil), Grivić, Bulatović, Eraković, Šofranac, Stijepović, Augusto.

Nikšićani su odnijeli bodove iz Pljevalja i vratili se na drugo mjesto, a Rudar kliznuo ka baraž zoni. Ovo je druga utakmica u kojoj je Rudar stvarao prilike, bez realizacije. Na ovoj utakmici nisu uspjeli da realizuju jedanaesterac za izjednačenje, a rani gol gostiju usmjerio je tok meča.

Sutjeska je povela već u 23 sekundi utakmice. Jednu dubinsku loptu sa svoje polovine primio je Milutin Osmajić, prevario Nemanju Kartala, i iskosa sa lijeve strane, sa pet metara loptu u mrežu. Nikšićani su mogli da dupliraju prednost u 20. minutu, kada je „pukla“ odbrana po lijevoj strani, a Novica Eraković pronašao na petercu Osmajića koji je šutirao, no Lazar Baltić fantastično je intervenisao.

U 27. minutu veliku priliku za izjednačenje propustio je Kartal, kada se poslije prekida lopta odbila do njega, ali je sa desetak metara šutirao preko gola. U 34. minutu domaći su imali najbolju priliku na utakmici, bolju i od penala. Poslije asistencije Dušana Živkovića, sa desetak metara Talović je promašio potpuno prazan gol. U 45. minutu iz trka šutirao je Živković, ali je Ličina uspio da odbrani njegov šut sa 25 metara, a u poslednjim sekundama prvog puluvremena najabolji strijelac lige, Božo Marković je šutirao glavom iz petarca, ali pored gola.

Rudar je u nastavku krenuo mnogo ofanzivnije i već u 49. minutu, Vuk Striković nakon asistencije Milije Golubovića, sa pet metara nije iz dva pokušaja uspio da postigne gol. Gosti su uzvratili u 54. minutu kada se iznanada u prilici našao Osmajić koji je ušao u šesnaesterac i iz trka šutirao pored gola. Minut kasnije Talović je za malo zakasnio da ubaci loptu u mrežu poslije ubacivanja Živkovića. Ponovo je Talović, koga je htjela lopta, ali ne gol, u 62. minutu bio u dobroj prilici, šutirao je glavom sa oet metara, ali preko gola. U 70. minutu u svom kaznenom prostoru Darko Bulatović srušio je Talovića, a Radovanović dosudio jedanaesterac, međutum šut Miloš Zečevića odbranio je Suad Ličina. U 77. minutu Osmajić je kaznio Rudar za promašaje. Olako je štoper Matija Pejović odustao od duela sa Osmajićem, koji je nastavio kretnju i zatresao mrežu.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.