Sutjeska bolja od Rudara

Podijeli:

Stadion pod Golubinjom. Bez publike. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci Osmajić 1. i 77. minutu. Žuti kartoni KartalSuraka (Rudar), Eraković (Sutjeska)

RUDAR: Baltić, Merdović, Kartal, Pejović, Matsui (od 80. Kotorac), Golubović, Živković (od 89. Vujović), Talović, Suraka (od 46. Kovačević), Zečević, Striković.

SUTJESKA: Ličina, Dubljević (od 57. Pajović), Osmajić (od 83. Marušić), Janjić, Marković (od 64. Cicmil), Grivić, Bulatović, Eraković, Šofranac, Stijepović, Augusto.

Nikšićani su odnijeli bodove iz Pljevalja i vratili se na drugo mjesto, a Rudar kliznuo ka baraž zoni. Ovo je druga utakmica u kojoj je Rudar stvarao prilike, bez realizacije. Na ovoj utakmici nisu uspjeli da realizuju jedanaesterac za izjednačenje, a rani gol gostiju usmjerio je tok meča.

Sutjeska je povela već u 23 sekundi utakmice. Jednu dubinsku loptu sa svoje polovine primio je Milutin Osmajić, prevario Nemanju Kartala, i iskosa sa lijeve strane, sa pet metara loptu u mrežu. Nikšićani su mogli da dupliraju prednost u 20. minutu, kada je „pukla“ odbrana po lijevoj strani, a Novica Eraković pronašao na petercu Osmajića koji je šutirao, no Lazar Baltić fantastično je intervenisao.

U 27. minutu veliku priliku za izjednačenje propustio je Kartal, kada se poslije prekida lopta odbila do njega, ali je sa desetak metara šutirao preko gola. U 34. minutu domaći su imali najbolju priliku na utakmici, bolju i od penala. Poslije asistencije Dušana Živkovića, sa desetak metara Talović je promašio potpuno prazan gol. U 45. minutu iz trka šutirao je Živković, ali je Ličina uspio da odbrani njegov šut sa 25 metara, a u poslednjim sekundama prvog puluvremena najabolji strijelac lige, Božo Marković je šutirao glavom iz petarca, ali pored gola.

Rudar je u nastavku krenuo mnogo ofanzivnije i već u 49. minutu, Vuk Striković nakon asistencije Milije Golubovića, sa pet metara nije iz dva pokušaja uspio da postigne gol. Gosti su uzvratili u 54. minutu kada se iznanada u prilici našao Osmajić koji je ušao u šesnaesterac i iz trka šutirao pored gola. Minut kasnije Talović je za malo zakasnio da ubaci loptu u mrežu poslije ubacivanja Živkovića. Ponovo je Talović, koga je htjela lopta, ali ne gol, u 62. minutu bio u dobroj prilici, šutirao je glavom sa oet metara, ali preko gola. U 70. minutu u svom kaznenom prostoru Darko Bulatović srušio je Talovića, a Radovanović dosudio jedanaesterac, međutum šut Miloš Zečevića odbranio je Suad Ličina. U 77. minutu Osmajić je kaznio Rudar za promašaje. Olako je štoper Matija Pejović odustao od duela sa Osmajićem, koji je nastavio kretnju i zatresao mrežu.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.