Svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju

Podijeli:

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo

U tišini, bez mnogo medijske pompe, na pomoćnom terenu u Borovici puleni Vuka Bogavca radili su ponom parom. na treningu je bila na zavidnom nivou, a po svemu sudeći Pljevljacima je prijala prvenstvena pauza. Konačno su se svi oporavili od povreda, što je veoma bitno za nastavak prvenstva, jer već naredni vikend Rudar čeka teško gostovanje u Lješkopolju, na DG Areni protiv Podgorice.

Poslije završene utakmice sa Iskrom dali smo igračima dva slobodna dana, a nakon toga nastavili sa trenažnim procesom. Posebno smo radili na podizanju fizičke spreme, a ovu pauzu iskoristićemo za odigravanje zvanične prijateljske utakmice. Naš rival biće Superligaš iz Čajetine Zlatibor. Podijelićemo se u dvije ekipe i rasporediti ravnomjerno minutažu po 45 minuta, kazao je strateg Pljevljaka koji je priznao da je po prvi put, od početka prvenstva na „slatkim mukama“

To je tačno. Imamo čak četiri igrača koja su sa reprzentacijom, Miloš Zečević sa seniorskom, Vuk Striković sa mladom i Lazar Baltić i Nikola Vukotić sa omladinskom selekcijom. To nam predstavlja mali problem, ali to će biti prilika da na utakmici sa Zlatiborom, koja se igra bez publike, šansu dobiju mladi igrači. Nakon utakmice sa Zlatiborom, igrači će dobiti još jedan slobodan dan, a onda kreću pripreme za prvu narednu utakmicu protiv Podgorice u Podgorici, naglasio je Bogavac.

Nije bilo lako raditi u Pljevljima predhodnih dana po kiši i snijegu, međutim treninzi su bili redovni.

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo. Međutim nama ništa ne smeta jer smo svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju. Naš prevashodni cilj je da što ranije obezbjedimo opstanak, a nakon toga, ako postoji mogućnost, uključimo se u borbu za Evropu, zaključio je trener, koji je u potpunosti iskoristio povjerenje uprave i ekipu sa ivice ambisa doveo do toga da Rudar, u slučaju da nastavi sa dobrim partijama, razmišlja o Evropi.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.