Svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju

Podijeli:

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo

U tišini, bez mnogo medijske pompe, na pomoćnom terenu u Borovici puleni Vuka Bogavca radili su ponom parom. na treningu je bila na zavidnom nivou, a po svemu sudeći Pljevljacima je prijala prvenstvena pauza. Konačno su se svi oporavili od povreda, što je veoma bitno za nastavak prvenstva, jer već naredni vikend Rudar čeka teško gostovanje u Lješkopolju, na DG Areni protiv Podgorice.

Poslije završene utakmice sa Iskrom dali smo igračima dva slobodna dana, a nakon toga nastavili sa trenažnim procesom. Posebno smo radili na podizanju fizičke spreme, a ovu pauzu iskoristićemo za odigravanje zvanične prijateljske utakmice. Naš rival biće Superligaš iz Čajetine Zlatibor. Podijelićemo se u dvije ekipe i rasporediti ravnomjerno minutažu po 45 minuta, kazao je strateg Pljevljaka koji je priznao da je po prvi put, od početka prvenstva na „slatkim mukama“

To je tačno. Imamo čak četiri igrača koja su sa reprzentacijom, Miloš Zečević sa seniorskom, Vuk Striković sa mladom i Lazar Baltić i Nikola Vukotić sa omladinskom selekcijom. To nam predstavlja mali problem, ali to će biti prilika da na utakmici sa Zlatiborom, koja se igra bez publike, šansu dobiju mladi igrači. Nakon utakmice sa Zlatiborom, igrači će dobiti još jedan slobodan dan, a onda kreću pripreme za prvu narednu utakmicu protiv Podgorice u Podgorici, naglasio je Bogavac.

Nije bilo lako raditi u Pljevljima predhodnih dana po kiši i snijegu, međutim treninzi su bili redovni.

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo. Međutim nama ništa ne smeta jer smo svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju. Naš prevashodni cilj je da što ranije obezbjedimo opstanak, a nakon toga, ako postoji mogućnost, uključimo se u borbu za Evropu, zaključio je trener, koji je u potpunosti iskoristio povjerenje uprave i ekipu sa ivice ambisa doveo do toga da Rudar, u slučaju da nastavi sa dobrim partijama, razmišlja o Evropi.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.