Svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju

Podijeli:

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo

U tišini, bez mnogo medijske pompe, na pomoćnom terenu u Borovici puleni Vuka Bogavca radili su ponom parom. na treningu je bila na zavidnom nivou, a po svemu sudeći Pljevljacima je prijala prvenstvena pauza. Konačno su se svi oporavili od povreda, što je veoma bitno za nastavak prvenstva, jer već naredni vikend Rudar čeka teško gostovanje u Lješkopolju, na DG Areni protiv Podgorice.

Poslije završene utakmice sa Iskrom dali smo igračima dva slobodna dana, a nakon toga nastavili sa trenažnim procesom. Posebno smo radili na podizanju fizičke spreme, a ovu pauzu iskoristićemo za odigravanje zvanične prijateljske utakmice. Naš rival biće Superligaš iz Čajetine Zlatibor. Podijelićemo se u dvije ekipe i rasporediti ravnomjerno minutažu po 45 minuta, kazao je strateg Pljevljaka koji je priznao da je po prvi put, od početka prvenstva na „slatkim mukama“

To je tačno. Imamo čak četiri igrača koja su sa reprzentacijom, Miloš Zečević sa seniorskom, Vuk Striković sa mladom i Lazar Baltić i Nikola Vukotić sa omladinskom selekcijom. To nam predstavlja mali problem, ali to će biti prilika da na utakmici sa Zlatiborom, koja se igra bez publike, šansu dobiju mladi igrači. Nakon utakmice sa Zlatiborom, igrači će dobiti još jedan slobodan dan, a onda kreću pripreme za prvu narednu utakmicu protiv Podgorice u Podgorici, naglasio je Bogavac.

Nije bilo lako raditi u Pljevljima predhodnih dana po kiši i snijegu, međutim treninzi su bili redovni.

Vremenski uslovi nisu nam išli na ruku, ali poslednja dva dana vrijeme se poboljšalo. Međutim nama ništa ne smeta jer smo svjesni da smo dobrim radom na treninzima možemo da nastavimu dobru rezultatsku seriju. Naš prevashodni cilj je da što ranije obezbjedimo opstanak, a nakon toga, ako postoji mogućnost, uključimo se u borbu za Evropu, zaključio je trener, koji je u potpunosti iskoristio povjerenje uprave i ekipu sa ivice ambisa doveo do toga da Rudar, u slučaju da nastavi sa dobrim partijama, razmišlja o Evropi.

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.