Treći vezani trijumf Rudara

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 8. KOLO

Rudar-Zeta 2:0 (0:0)

Stradion pod Golubinjom. Gledlaca oko . Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Živković u 57. iz jadanaesterca i Suraka u 68. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Joćić, Golubović (Rudar)  Đinović, Šimokava, Đurović (Zeta) .

RUDAR: Agović, Čavor, Peličić (od 67. Kašćelan), Golubović, Jočić,  Gašević, Zečević, Živković (od 81. Vujović), Suraka (86. Vučićević), Bojović (od 86. Prekončević), Vujanović (od 67. A. Golubović).

ZETA: Karadžić, Ceklić, Krstović, Đinović (od 78. Goranović), Đurović, Tuzović, I. Vukčević, Pupović (od 71. Šišević), Burzanović (od 78. Juhorike), Šiomokava, Kukuličić (od 57. Đ. Vukčević).

Rudar je nakon šest godina osjetio slast pobjede na svom terenu protiv Zete i vezao treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Malobrojna publika u Pljevljima vidjela je utakmicu potpuno dva različita poluvremena, prvo dosadno, sa malo preciznih pasova, dok je drugo proteklo u potpunoj dominaciji domaćih, koji su bili strpljivi, čekali i dočekali greške odbrane protivnika. Mlađani Ivan Bojović bio je prezodovoljan poslije meča.

Sugurno da smo zadovoljni, ovo je naša treća pobjeda u nizu. Važno je da se nastavlja taj niz, jer smo se ovom pobjedom uhvatili priključak za gornji dio tabele, kazao je Bojović.

Sa druge strane Zeta je se dobro držala 50 minuta kada je došlo do potpunog pada koncetracije u odbrani tima iz Golubovaca, koji nije ima sreće u prvom poluvremenu, jer da je šut Ivana Vukčevića bio niži za par centimatara ko zna u kom bi se pravcu kretala ova utakmica. 

Mi igramo dobro s obzirom na to koliko smo se pripremali i koliko imamo mladu ekipu. Večeras smo igrali sa sedam igrača ispod 21 godine. Rudar nam u prvom poluvremenu nije stvorio ni jednu šansu, dok smo mi imali odličnu priliku za gol. U nastvaku penal je prelomio utakmici, neću da ga komentarišem, ali mislim da nije bio. Takođe jedna individualna greška je riješila meč. Ova ekipa će uskoro početi da daje svoj maksimum, ali do kraja nas čeka teška borma zam opstanak, rekao je nakon završetka utakmice strateg Zete Dragoljub Đuretić.

Jedinu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu domaći su imali u 14. minutu kada je sa oko dvadesetak metara iz trka šutirao je Nikša  Vujanović, međutim Aleksandar Karadžić je paradom sačuvao mrežu. Sa druge strane, Zeta je pokušavala da brzim prenosm lopte na protivničku polovinu ugrozi gol Rudara, a najbolju priliku gosti su imali u 30. minutu, kada je Igor Kukuličić centrirao sa lijeve strane, a Ivan Vukčević sa pet metara glavom pogodio prečku. To je bilo sve od igrača oba tima u prvom dijelu igre.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Vujanovića, koji je sa šest metara šutirao preko gola, nakon asistencije Zakarie Surake sa desne strane. Nastavili su domaći sa napadima, a u 56. minutu, Ivan Bojović je utrčao u šesnaesterac Zete, gurnuo loptu, a Kukulić ga je, po procjeni arbitra Šćekića, zakačio po nogama što je bilo dovoljno za, koji je i pored dobre procjene Karadžića u gol pretvorio Dušan Živković.

U 68. minutu Ognjen Đinović, pokušao je da vrati loptu golmanu koji je stajao na liniji šesnaesterca, međutim to je uradio loše. Njegovu grešku iskoristio je Suraka, i preciznim udarcem sa 17 metara šutirao u nebranjeni dio mreže.

U 77. minutu Zećani su mogli do gola, međutim sa destak metara Đorđije Vukčević šutirao je pravo u Jasmina Agovića. Rudar je mogao do gola u 84. minutu, ali šutevi Surake i Ognjena Gaševića sa pet mretara igrači Zete su izblokirali. Do kraja meča do gola je mogao i Miloš Zečević, no njegov šut odbranio je Karadžić.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.