Treći vezani trijumf Rudara

Podijeli:

„TELEKOM“ CRNOGORSKA PRVA FUDBALSKA LIGA 8. KOLO

Rudar-Zeta 2:0 (0:0)

Stradion pod Golubinjom. Gledlaca oko . Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Jovan Došljak (Berane) i Igor Tomašević (Nikšić). Strijelci: Živković u 57. iz jadanaesterca i Suraka u 68. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Joćić, Golubović (Rudar)  Đinović, Šimokava, Đurović (Zeta) .

RUDAR: Agović, Čavor, Peličić (od 67. Kašćelan), Golubović, Jočić,  Gašević, Zečević, Živković (od 81. Vujović), Suraka (86. Vučićević), Bojović (od 86. Prekončević), Vujanović (od 67. A. Golubović).

ZETA: Karadžić, Ceklić, Krstović, Đinović (od 78. Goranović), Đurović, Tuzović, I. Vukčević, Pupović (od 71. Šišević), Burzanović (od 78. Juhorike), Šiomokava, Kukuličić (od 57. Đ. Vukčević).

Rudar je nakon šest godina osjetio slast pobjede na svom terenu protiv Zete i vezao treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Malobrojna publika u Pljevljima vidjela je utakmicu potpuno dva različita poluvremena, prvo dosadno, sa malo preciznih pasova, dok je drugo proteklo u potpunoj dominaciji domaćih, koji su bili strpljivi, čekali i dočekali greške odbrane protivnika. Mlađani Ivan Bojović bio je prezodovoljan poslije meča.

Sugurno da smo zadovoljni, ovo je naša treća pobjeda u nizu. Važno je da se nastavlja taj niz, jer smo se ovom pobjedom uhvatili priključak za gornji dio tabele, kazao je Bojović.

Sa druge strane Zeta je se dobro držala 50 minuta kada je došlo do potpunog pada koncetracije u odbrani tima iz Golubovaca, koji nije ima sreće u prvom poluvremenu, jer da je šut Ivana Vukčevića bio niži za par centimatara ko zna u kom bi se pravcu kretala ova utakmica. 

Mi igramo dobro s obzirom na to koliko smo se pripremali i koliko imamo mladu ekipu. Večeras smo igrali sa sedam igrača ispod 21 godine. Rudar nam u prvom poluvremenu nije stvorio ni jednu šansu, dok smo mi imali odličnu priliku za gol. U nastvaku penal je prelomio utakmici, neću da ga komentarišem, ali mislim da nije bio. Takođe jedna individualna greška je riješila meč. Ova ekipa će uskoro početi da daje svoj maksimum, ali do kraja nas čeka teška borma zam opstanak, rekao je nakon završetka utakmice strateg Zete Dragoljub Đuretić.

Jedinu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu domaći su imali u 14. minutu kada je sa oko dvadesetak metara iz trka šutirao je Nikša  Vujanović, međutim Aleksandar Karadžić je paradom sačuvao mrežu. Sa druge strane, Zeta je pokušavala da brzim prenosm lopte na protivničku polovinu ugrozi gol Rudara, a najbolju priliku gosti su imali u 30. minutu, kada je Igor Kukuličić centrirao sa lijeve strane, a Ivan Vukčević sa pet metara glavom pogodio prečku. To je bilo sve od igrača oba tima u prvom dijelu igre.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Vujanovića, koji je sa šest metara šutirao preko gola, nakon asistencije Zakarie Surake sa desne strane. Nastavili su domaći sa napadima, a u 56. minutu, Ivan Bojović je utrčao u šesnaesterac Zete, gurnuo loptu, a Kukulić ga je, po procjeni arbitra Šćekića, zakačio po nogama što je bilo dovoljno za, koji je i pored dobre procjene Karadžića u gol pretvorio Dušan Živković.

U 68. minutu Ognjen Đinović, pokušao je da vrati loptu golmanu koji je stajao na liniji šesnaesterca, međutim to je uradio loše. Njegovu grešku iskoristio je Suraka, i preciznim udarcem sa 17 metara šutirao u nebranjeni dio mreže.

U 77. minutu Zećani su mogli do gola, međutim sa destak metara Đorđije Vukčević šutirao je pravo u Jasmina Agovića. Rudar je mogao do gola u 84. minutu, ali šutevi Surake i Ognjena Gaševića sa pet mretara igrači Zete su izblokirali. Do kraja meča do gola je mogao i Miloš Zečević, no njegov šut odbranio je Karadžić.

Ostale vijesti

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.