Važna pobjeda Rudara

Podijeli:

Rudar-Dečić 1:0 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200 Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Uroš Rašović (Podgorica).

Strijelac Živković u 75. minutu. 

Žuti kartoni: Živković, M. Golubović, Popović,Agović, Banović (Rudar), MartinovićMarušić, Tući(Dečić)


RUDAR: Agović, Banović (od 90+5 Ernec), Krneta, Prenkočević, A. Golubović, M. Golubović, Peličić, Živković (od 84. Kasalica), Popović, Bojović, Vujanović (od. 81 Matsui).


DEČIĆ: Dragojević, Pešukić (od 88. Janketić), Đeljaj, Vuljaj (od 88. Jovanović), Drešaj, Marušić, Tući, Vucaj (od 75. Božanović), Nikolić, Marušić, Bećiraj.


Rudar je drugi put ove sezone savladao Dečić i došao do važnih bodova za bijeg iz zone Baraža. Dečić je imao više loptu u nogama, dvije sjajne prilike, ali je Rudar imao na golu sjajnog Jasmina Agovića i u napadu lucidnog Dušana Živković. Kada se sve sabere bodove je osvojio disciplinovaniji, odgovorniji i strpljiviji tim. Upravo na tome prije utakmice insistirao je strateg Pljevljaka Srđan Nikić. 

Gosti su, kako se bližio kraj utakmice bili sve nervozniji i bezidejniji, tako da je pobjeda domaćina sasvim zaslužena.Prvo poluvrijeme bilo je siromašno, bez tempa, a lopta je više bila u vazduhu nego na zemlji. Istina Dečić je imao blagu terenski inicijativu medutim svi prilazi ka golu JasminaAgovića bili su zatvoreni. Prvi udarac ka golu vidjeli smo u 45. minutu kada je, sa dvadesetak metara, šutirao ŽarkoPopović, no pored gola. Prvu stopostnu šansu na ovoj utakmici imao je Dečić u 56. minutu.

Sa desne strane centrirao je DaniloPešukić, a šut Fatosa Bećiraja sa šest metara odbranio je Agović. Golman Rudara bio je maestralan i u 72. minutu kada je nakon kornera odbranio šut glavom Marka Tućija.Domaći su kaznili Dečić samo dva minuta kasnije. Po desnoj strani pretrčao je AleksaGolubović, ubacio u sredinu gdje je primio Dušan Živković, koji je sa dva “lažnjaka” izbacio iz ravnoteže odbranu gostiju i preciznim udarcem smestio loptu u desni donji ugao gola Andrije Dragojevića. U 80. minutu uslijedio je još jedan nrzi napad Rudara.

Živković je prošao po desnoj stranu, uposlio Nikšu Vujanović, čij je snažan udarac Dragojević zaustavio na samoj gol liniji. Dečić je mogao do izjednačenja u 97. minutu, ali Matija Božanović sa pet metara šutirao je pored gola i bodovi, spasa za Rudar, ostali su u Pljevljima.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostale vijesti

April 30, 2024

FK Rudar-Tražimo od FSCG da nas zaštiti od nepravde

Saopštenje FK Rudar i ujedno otvoreno pismo upućeno FSCG. Tokom ove sezone nismo se oglašavali u javnosti poslije utakmica u kojima smo očigledno oštećeni, a greške sudija direktno uticale na rezultat ali sada moramo. Dešavali se se nedosuđeni penali protiv Sutjeske(94min), Mornara, Budućnosti, isto tako su nekad i naši protivnici bili zakinuti u nekim situacijama […]

April 2, 2024

Nedjeljko Vlahović uoči meča protiv ekipe Arsenala iz Tivta

Imamo dever finala do kraja da dodjemo do baraža(ostanak bez baraza je moguć ali moramo biti realni i reći da je sad daleko).

Mart 28, 2024

Čuvar naše mreže Milisav Vuksanović uoči meča protiv ekipe Sutjeske

Teško je igrati u Nikšiću ali smo se mi spremili i fizički i taktički i pokušaćemo da iznenadimo protivnika.

Decembar 21, 2023

Važna pobjeda za kraj jeseni

Pobjeda Rudara za kraj jesenje polusezone. Iako sa samo 4 igrača na klupi i uz brojne probleme u poslednjem periodu, Rudar je pobjedio.

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

Jun 22, 2023

Rudari upalili motore za novu sezonu

Naša ekipa je danas počela pripreme za novu sezonu. Novi šef struke Nedeljko Vlahović je poželio sreću momcima, poručio da će dobiti svi šansu.

Jun 3, 2023

Rudar će i sledeće godine biti u društvu najboljih

U baraž utakmici, naša ekipa je danas savladala Kom 2:1 (Golubović A, Radojičić) i sačuvala status prvoligaša.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.