Važna pobjeda Rudara

Podijeli:

Rudar-Dečić 1:0 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200 Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Uroš Rašović (Podgorica).

Strijelac Živković u 75. minutu. 

Žuti kartoni: Živković, M. Golubović, Popović,Agović, Banović (Rudar), MartinovićMarušić, Tući(Dečić)


RUDAR: Agović, Banović (od 90+5 Ernec), Krneta, Prenkočević, A. Golubović, M. Golubović, Peličić, Živković (od 84. Kasalica), Popović, Bojović, Vujanović (od. 81 Matsui).


DEČIĆ: Dragojević, Pešukić (od 88. Janketić), Đeljaj, Vuljaj (od 88. Jovanović), Drešaj, Marušić, Tući, Vucaj (od 75. Božanović), Nikolić, Marušić, Bećiraj.


Rudar je drugi put ove sezone savladao Dečić i došao do važnih bodova za bijeg iz zone Baraža. Dečić je imao više loptu u nogama, dvije sjajne prilike, ali je Rudar imao na golu sjajnog Jasmina Agovića i u napadu lucidnog Dušana Živković. Kada se sve sabere bodove je osvojio disciplinovaniji, odgovorniji i strpljiviji tim. Upravo na tome prije utakmice insistirao je strateg Pljevljaka Srđan Nikić. 

Gosti su, kako se bližio kraj utakmice bili sve nervozniji i bezidejniji, tako da je pobjeda domaćina sasvim zaslužena.Prvo poluvrijeme bilo je siromašno, bez tempa, a lopta je više bila u vazduhu nego na zemlji. Istina Dečić je imao blagu terenski inicijativu medutim svi prilazi ka golu JasminaAgovića bili su zatvoreni. Prvi udarac ka golu vidjeli smo u 45. minutu kada je, sa dvadesetak metara, šutirao ŽarkoPopović, no pored gola. Prvu stopostnu šansu na ovoj utakmici imao je Dečić u 56. minutu.

Sa desne strane centrirao je DaniloPešukić, a šut Fatosa Bećiraja sa šest metara odbranio je Agović. Golman Rudara bio je maestralan i u 72. minutu kada je nakon kornera odbranio šut glavom Marka Tućija.Domaći su kaznili Dečić samo dva minuta kasnije. Po desnoj strani pretrčao je AleksaGolubović, ubacio u sredinu gdje je primio Dušan Živković, koji je sa dva “lažnjaka” izbacio iz ravnoteže odbranu gostiju i preciznim udarcem smestio loptu u desni donji ugao gola Andrije Dragojevića. U 80. minutu uslijedio je još jedan nrzi napad Rudara.

Živković je prošao po desnoj stranu, uposlio Nikšu Vujanović, čij je snažan udarac Dragojević zaustavio na samoj gol liniji. Dečić je mogao do izjednačenja u 97. minutu, ali Matija Božanović sa pet metara šutirao je pored gola i bodovi, spasa za Rudar, ostali su u Pljevljima.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.