Važna pobjeda Rudara

Podijeli:

Rudar-Dečić 1:0 (0:0)


Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 200 Sudija Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) i Uroš Rašović (Podgorica).

Strijelac Živković u 75. minutu. 

Žuti kartoni: Živković, M. Golubović, Popović,Agović, Banović (Rudar), MartinovićMarušić, Tući(Dečić)


RUDAR: Agović, Banović (od 90+5 Ernec), Krneta, Prenkočević, A. Golubović, M. Golubović, Peličić, Živković (od 84. Kasalica), Popović, Bojović, Vujanović (od. 81 Matsui).


DEČIĆ: Dragojević, Pešukić (od 88. Janketić), Đeljaj, Vuljaj (od 88. Jovanović), Drešaj, Marušić, Tući, Vucaj (od 75. Božanović), Nikolić, Marušić, Bećiraj.


Rudar je drugi put ove sezone savladao Dečić i došao do važnih bodova za bijeg iz zone Baraža. Dečić je imao više loptu u nogama, dvije sjajne prilike, ali je Rudar imao na golu sjajnog Jasmina Agovića i u napadu lucidnog Dušana Živković. Kada se sve sabere bodove je osvojio disciplinovaniji, odgovorniji i strpljiviji tim. Upravo na tome prije utakmice insistirao je strateg Pljevljaka Srđan Nikić. 

Gosti su, kako se bližio kraj utakmice bili sve nervozniji i bezidejniji, tako da je pobjeda domaćina sasvim zaslužena.Prvo poluvrijeme bilo je siromašno, bez tempa, a lopta je više bila u vazduhu nego na zemlji. Istina Dečić je imao blagu terenski inicijativu medutim svi prilazi ka golu JasminaAgovića bili su zatvoreni. Prvi udarac ka golu vidjeli smo u 45. minutu kada je, sa dvadesetak metara, šutirao ŽarkoPopović, no pored gola. Prvu stopostnu šansu na ovoj utakmici imao je Dečić u 56. minutu.

Sa desne strane centrirao je DaniloPešukić, a šut Fatosa Bećiraja sa šest metara odbranio je Agović. Golman Rudara bio je maestralan i u 72. minutu kada je nakon kornera odbranio šut glavom Marka Tućija.Domaći su kaznili Dečić samo dva minuta kasnije. Po desnoj strani pretrčao je AleksaGolubović, ubacio u sredinu gdje je primio Dušan Živković, koji je sa dva “lažnjaka” izbacio iz ravnoteže odbranu gostiju i preciznim udarcem smestio loptu u desni donji ugao gola Andrije Dragojevića. U 80. minutu uslijedio je još jedan nrzi napad Rudara.

Živković je prošao po desnoj stranu, uposlio Nikšu Vujanović, čij je snažan udarac Dragojević zaustavio na samoj gol liniji. Dečić je mogao do izjednačenja u 97. minutu, ali Matija Božanović sa pet metara šutirao je pored gola i bodovi, spasa za Rudar, ostali su u Pljevljima.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti