Željko Tomašević :Biće dosta promjena u ekipi

Podijeli:

Rudar počinje 17 . juna a već 28. juna se seli na Zlatibor gdje će odigrati pet prijateljskih utakmica.

Fudbalski klub Rudar počeće 17. juna pripreme za novu sezonu, a novi sportski direktor Željko Tomašević je danas izjavio za klupski sajt da uveliko radi sa trenerom Govedaricom i upravom kluba na dovodjenju pojačanja .

Prelazni rok za Rudar će biti aktivan u oba pravca. Kao što je uostalom i najavljivano na kraju prvog dela sezone, doći je od očiglednih promena u igračkom kadru .

  • Čeka na puno posla . Naše ambicije zahtjevaju da se prelazni rok obavi što je moguće bolje. Moramo osvežiti ekipu. Sa pojedinim igračima nije nastavljena saradnja iz ovog ili onog razloga . Ne bih ulazio u detalje. To su do sada Orhan Hajrović , Janko Gogić ,Hrvoje Rizvanović, Lazar Baltić i Nikola Vukotić . Klub im želi sve najbolje u nastavku karijere. Sa nekim igračima iz prošle godine se još pregovara oko novih ugovora.
  • Kao što je poznato Marko Merdović je potpisao za FC Slovačko , Pejović se vraća sa pozajmice u Rigu a nažalost zbog teške povrede koljena izgubili smo japanskog internacionalca Matsui Hikara na duži vremenski period.

Pojačanja ?

Do sada je to Ognjen Gašević ali mnogim igračima se pregovara i oni su na pragu Rudara , mi moramo svoju sudbinu vezati za prodaju igrača da bar trećinu budzeta popunimo od transfera, a da bi do tog cilja došli moramo forsirati mlade igrače koji su interesantni na fudbalskom tržistu ali isto tako svjesni smo okosnicu tima treba da drže iskusni igrači koji će biti lokomotiva tima.

Do kraja prelaznog roka očekuju se prodaja Strikovića i Zečevića i mozda još nekog igrača što bi za nas bila odlična stvar da se relaksira finansijska situacija u klubu .

.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti