Novi početak

Nikić želi da restartuje Rudar i da ga vrati u Evropu

Podijeli:

Lopta pod Golubinjom još se nije ni smirila a Rudar je počeo pripreme za novu sezonu. Prije dest dana Pljevljaci su jedva skupili tim i izborili opstnak nakon rekonstrukcije tima, večeras sasvim druge ambicije. Nikad ranije i nikad odlučnije Pljevljaci nisu startovali sa pripremama. Cilj koji je postavljen, povratak u Evropu. Možda nekima izgleda nerealno, ali ko poznaje temperament Srđana Nikića, zna da to obećanje nije dato tek onako.


Prvi put posle dvadeset godina promijenjen je protokol i prozivka je izvršena na samom terenu.

Prvi put u posljednjih 20 godina prozivka je održana na samom terenu. Igračima se kratko obratio sportski direktor Željko Tomašević i šef struke Srđan Nikić. Na prvom treningu dvadesetak fudbalera, a večeras će se ekipi, prije puta za Kranjusku Goru, priključiti još četiri ili pet fudbalera.


Ko putuje u na pripreme u Sloveniju? Danas su iz kluba saopštili da se listi odlazaka priključio i vezni igrač Žarko Popović.

Na spisku putnika nema Jasmina Agovića koji će morati da sanira povredu i propustiti polovinu priprema. Od novih igrača tu su bili Harada Hiroki, Ljubomir Pejović, Jovan Vujisić, Uroš Bulatović i povratnik Danin Talović. Pored njih na spisku putnika je Miloš Zečević, a ostalo su su igrači koji su već registrovani za Rudar. Golmani Vlado Vojinović, Dušan Mrdak i Balša Radanović, zatim: Ivan Bojović, Ognjen Gašević, Ognjen Kasalica, Milija, Aleksa i Stefan Golubović, Kristijan Ernec, Mateja Rovčanin, Veljko Krstonijević, Uroš Čepić, Dušan Živković i Ognjen Peličić. 


Čekamo još neke igrače da nam se pridruže, ali pregovori su u toku i ne bih o imenima. Radi se o igračima koji su iskusni i koji bi trebalo da povuku ekipu, da ovi mladi igrači sazrijevaju uz njih. U Sloveniji ćemo odigrati četiri utakmice biti deset dana i vraćamo se za Pljevlja. Pored Vujanovića, Banovića, Kašćelana, Matsuija, Čavora i Prenkočevića otišao je i Popović i mislim da je to to što se tiče odlazaka, kazao je sportski direktor Željko Tomašević. 

Trener Srđan Nikić pojačao je stručni štab, pored Radanovića sa ekipom će raditi Gvozden Bulatović sa kojim je sarađivao u Iskri.

Ostale vijesti

Novembar 3, 2023

Rudar je u polufinalu

Rudar je u Kotoru protiv Bokelja slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca – 5:4, nakon što je poslije 90 minuta bilo 1:1.

April 28, 2023

Želimo da nastavimo pozitivan niz kod kuće

Nama su bodovi preko potrebni i daćemo 100% svojih mogućnosti da bi ostvarili dobar rezultat.

April 7, 2023

Remi pod Golubinjom bez golova

Rudar je odigrao nerijeseno bez golova protiv ekipe Jezera. I pored nekoliko odličnih šansi Rudar nije uspio da zatrese mrežu protivnika.

Februar 13, 2023

“Medulin kup” nas čeka ja pripremama.

Naša ekipa će za početak odigrati tri utakmice. Ako budu među prve dvije ekipe u grupi onda će se naći u završnici turnira.

Februar 13, 2023

Lazar Baltić povrtanik u Rudar

Lazar stiže iz Arsenala iz Tivta i opet će biti dio naše ekipe kao i u sezoni 20/21.

Februar 13, 2023

Dejan Tumbas novi fudbaler Rudara

Rudar je angažovao novo pojačanje. Novi pojačanje za naš tim je Dejan Tumbas.

Januar 17, 2023

Rudar krenuo sa pripremama

Poslije pet sedmica pauze fudbaleri Rudara ponovo su okupili na stadionu pod Golubinjom.

Januar 16, 2023

Dušan Živković je novi igrač Sutjeske iz Nikšića

Ono što se spekulisalo prethodnih dana, danas je dobilo i zvaničnu potvrdu.

Januar 13, 2023

Stefan Radojičić je novi igrač Rudara

Stefan ima 21 godinu i pokriva poziciju štopera.

Januar 10, 2023

Kartal i Janketić za jači Rudar

Krenula je naša skaut ekipa na posao i angažovala dva stara/nova igrača Rudara. Nemanja dolazi iz Maziya gdje je imao vrlo uspiješnu sezonu gdje je njegova ekipa osvojila titulu na Maldivima. Janketić dolazi iz ekipe Dečića gdje nije dobijao mnogo šansi pa se odlučio za Rudar u kojem je u prvim mandatu bilježio sjajne partije. […]

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti