Novi početak

Nikić želi da restartuje Rudar i da ga vrati u Evropu

Podijeli:

Lopta pod Golubinjom još se nije ni smirila a Rudar je počeo pripreme za novu sezonu. Prije dest dana Pljevljaci su jedva skupili tim i izborili opstnak nakon rekonstrukcije tima, večeras sasvim druge ambicije. Nikad ranije i nikad odlučnije Pljevljaci nisu startovali sa pripremama. Cilj koji je postavljen, povratak u Evropu. Možda nekima izgleda nerealno, ali ko poznaje temperament Srđana Nikića, zna da to obećanje nije dato tek onako.


Prvi put posle dvadeset godina promijenjen je protokol i prozivka je izvršena na samom terenu.

Prvi put u posljednjih 20 godina prozivka je održana na samom terenu. Igračima se kratko obratio sportski direktor Željko Tomašević i šef struke Srđan Nikić. Na prvom treningu dvadesetak fudbalera, a večeras će se ekipi, prije puta za Kranjusku Goru, priključiti još četiri ili pet fudbalera.


Ko putuje u na pripreme u Sloveniju? Danas su iz kluba saopštili da se listi odlazaka priključio i vezni igrač Žarko Popović.

Na spisku putnika nema Jasmina Agovića koji će morati da sanira povredu i propustiti polovinu priprema. Od novih igrača tu su bili Harada Hiroki, Ljubomir Pejović, Jovan Vujisić, Uroš Bulatović i povratnik Danin Talović. Pored njih na spisku putnika je Miloš Zečević, a ostalo su su igrači koji su već registrovani za Rudar. Golmani Vlado Vojinović, Dušan Mrdak i Balša Radanović, zatim: Ivan Bojović, Ognjen Gašević, Ognjen Kasalica, Milija, Aleksa i Stefan Golubović, Kristijan Ernec, Mateja Rovčanin, Veljko Krstonijević, Uroš Čepić, Dušan Živković i Ognjen Peličić. 


Čekamo još neke igrače da nam se pridruže, ali pregovori su u toku i ne bih o imenima. Radi se o igračima koji su iskusni i koji bi trebalo da povuku ekipu, da ovi mladi igrači sazrijevaju uz njih. U Sloveniji ćemo odigrati četiri utakmice biti deset dana i vraćamo se za Pljevlja. Pored Vujanovića, Banovića, Kašćelana, Matsuija, Čavora i Prenkočevića otišao je i Popović i mislim da je to to što se tiče odlazaka, kazao je sportski direktor Željko Tomašević. 

Trener Srđan Nikić pojačao je stručni štab, pored Radanovića sa ekipom će raditi Gvozden Bulatović sa kojim je sarađivao u Iskri.

Ostale vijesti

Septembar 21, 2022

Dragan Aničić novi šef struke Rudara

Dragan Aničić novi je trener Rudara. Iskusni stručnjak na klupi Pljevljaka naslijediće Srđana Nikića koji je dan nakon prvenstvenog poraza od Jedinstva Franca napustio Rudar.

Septembar 18, 2022

Srđan Nikić nije više trener Rudara

Iz uprave kluba je saopšteno da poraz od Jedinstva nije razlog rastanka. Već neko vrijeme Nikić se lomio da li da ostane u Pljevljima ili ne, jer nije mogao da bude 100% fokusiran na rad u klubu pa je iz privatnih razloga napustio klupu naše ekipe.

Septembar 12, 2022

Pobjeda u Kotoru

Važna pobjeda Rudara u Kotoru.

Avgust 15, 2022

Naša najveća snaga je publika

Javnost je bila svjesna da će se bodovi sa našeg stadiona teško odnositi. Osjetili su to na koži igrači Mornara, koji su došli u Pljevlja po sigurna tri boda ali su se vratili praznih ruku.

Avgust 3, 2022

Marko Burzanović je novi/stari igrač Rudara.

Burzanović je prošlu sezonu nastupao za Zetu, a prije toga branio boje Grblja, Pjunika, Intera iz Zaprešića, Rudara i Mladosti

Jul 31, 2022

ŽELJA, STRAST INAT – tri riječi koje opisuju prvu pobjedu u novoj sezoni

Bez šefa Nikića, dva ključna vezna Zečevića i Sahmana, bez Bojovića i Pejovića su pokazali da se može i mora.

Jul 28, 2022

Rudar igra u subotu, SVI na stadion

Jako težak meč nas očekuje u subotu protiv kvalitetne ekipe Mornara. Želi Rudar da ostvari prvu pobjedu u novoj sezoni.

Jul 12, 2022

Agović napustio Rudar, stigao Muminović čeka se Janjić

Još jedan iskusan igrač napustio je Rudar. Reprezentativac Jasmin Agović. Ljubimac navijača drugi put u karijeri napustio se Pljevlja.

Jul 7, 2022

Druga provjera na Zlatiboru sa Inđijom- 11.jula u 18 sati

Rudar će u okviru mini priprema od deset dana na Zlatiboru odigrati i drugu kontrolnu utakmicu sa članom Prve lige Srbije ekipom Inđije.

Jul 5, 2022

Zeljezničar bolji od Rudara na Zlatiboru

Fudbaleri Rudara su poraženi na Zlatiboru od Željezničara sa 3:0.

Jun 30, 2022

Kapiten otišao iz Rudara

Milija Golubović nije nastavio saradnju sa "Rudarima". Milija je dijete Rudara prošao je sve mladje selekcije našeg kluba.

Jun 29, 2022

Saopštenje FK Rudar

Nakon što je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore 25 dana pred početak prvenstva preinačo raniju odluku da se tokom trajanja utakmice (svih 90 minuta) na terenu obavezno nalaze dva igrača rođena 2002. godine i mlađi, saopštenjem se oglasio FK Rudar. Saopštenje prenosimo u celosti. Pošto je bilo usvojeno i odlučeno da u ovoj sezoni […]

Jun 21, 2022

Šahman u Rudaru

Rudar nastavlja da se pojačava fudbalerima iz Iskre – nakon Miloša Bakrača, saradnju sa Pljevljacima dogovorio je Irfan Šahman.

Jun 20, 2022

Miloš Bakrač novi Rudar

Pojačanje za Rudar u defanzivnoj , dolazi iskusni štoper iz Iskre Miloš Bakrač. Bivši član seniorske reprezentacije Crne Gore.

Jun 16, 2022

Rudari porazeni od Celja u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici Rudar je izgubio od Celja rezultatom 6:1. Srđan Nikić je uglavnom dao šansu igračima koji su na probi u Rudaru.